26.02 godz. 21:05, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adam Rynkowski
Skład: Kwiecień, Gąsowski, Tendaj, Gawziński, Lechowski, Garbarczyk, Sokalski
Skład: Gawłowski, Rumin, Waleszczyński, Śliżewski, Czarnecki, Stasiak, Zając, Dudek, Mosiej, Polski
6' Kamil Gąsowski
7' Patryk Gawziński
11' Kamil Gąsowski
18' Bartłomiej Tendaj
34' Rafał Sokalski
9' Artur Polski
10' Piotr Zając
25' Marcin Stasiak
40' Marcin Stasiak
Zawodnik meczu: Marcin Stasiak (Marcin pokazał namiastkę tego czym raczył Nas kiedyś co spotkanie. Był bardzo aktywny, walczył i często zapisywał się w protokole. Stasiak strzelił 2 bramki, w tym tą zwycięską i zanotował asystę. )

Ostatnie trzy mecze Fulanito to siedem punktów zdobytych, które pozwoliły wydostać się ze strefy spadkowej. Zawodnicy Pawła Rumina chcą iść za ciosem i ograć najbliższego przeciwnika, jakim jest Asplex. "Acerowcy" wręcz przeciwnie - ostatnie trzy potyczki ligowe nie były dla nich udane, bowiem zdobyli tylko jedno oczko i do lidera tracą już osiem punktów! Jeżeli drużyna Kamila Gąsowskiego chce jeszcze powalczyć o najwyższe cele nie może przegrać "Szachownicami". Mecz ten będzie miał jeden podtekst, w postaci bramkarza - Patryka Kalimowa, który ogniś reprezentował barwy "czerwono-białe". Czy On okaże się tajną bronią "Zielonych" i pomoże w odniesieniu zwycięstwa? "Zieloni" dzisiaj bez nominalnego bramkarza, czyli z Rafałem Garbarczykiem w bramce.

2' Grzegorz Kwiecień prostopadle zagrywa do Jacka Lechowskiego, który oddaje strzał z pierwszej piłki, a ten świetnie nogami na rzut rożny zbija Rafał Gawłowski.
3' Strzał ze "szpica" oddaje Piotr Zając i do boku zbija go Rafał Garbarczyk.
4' Po uderzeniu Kamila Gąsowskiego futbolówkę nad poprzeczkę przenosi Gawłowski.
5' Z woleja uderza Kwiecień, ale ta minimalnie mija bramką Fulanito.
6' - Za grę bez gwizdka ukarany zostaje Gąsowski.
7' (0:1) - Patryk Gazwiński popędził lewą stroną, zostawił w polu czterech graczy Fulanito i precyzyjnym strzałem w długi róg bramki nie dał szans Gawłowskiemu, tym samym otwierając wynik tego spotkania. Warto dodać, że Asplex zdobył gola grając w osłabieniu.
8' Zając strzela z prawej strony i świetnie piłkę nogami broni Garbarczyk.
9' (1:1) - Artur Polski oddaje strzał sprzed pola karnego, który po rykoszecie od obrońcy wpada do siatki.
10' (2:1) - Fulanito idzie za ciosem. Kontra tej drużyny, w której Marcin Stasiak podaje w tempo do Zająca, a ten strzałem z najbliższej odległości nie daje żadnych szans Garbarczykowi.
11' (2:2) - Szybka, składna akcja Asplexu. Gąsowski wychodzi w sytuacji sam na sam z bramkarzem i doprowdza do remisu!
13' Krzysztof Waleszczyński oddaje precyzyjny strzał niemalże z połowy boiska, a ten pada łatwym łupem Garbarczyka.
15' Garbarczyk-Gawziński-Tendaj i ten ostatni kończy akcje mocnym uderzeniem, które przed siebie zbija Gawłowski.
16' Lechowski huknał z lewej strony i "balon" przed siebie - z trudem odbija golkiper "Szachownic".
17' Garbarczyk oddaje płaskie uderzenie z rzutu wolnego, które pewnie łapie Gawłowski.
18' - Tendaj fauluje wychodzącego na czystą pozycję Polskiego i słusznie zostaje ukarany żółtą kartką.
19' Uderzenie Stasiaka zamienia się w podanie do Zająca, ale ten w 100% sytuacji - fatalnie pudłuje!
20' Stasiaka strzał sprzed pola karnego przelatuje nad poprzeczką.
21' Słupek po strzale Tendaja!
22' Stasiak obraca się z obrońcą na plecach i mocno strzela na bramkę, ale przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
25' Zając z woleja strzelając trafia w słupek!
25' (3:2) - Stasiak popędził prawą stroną i strzałem w długi róg bramki nie dał szans Garbarczykowi.
28' Zając mija obrońcę wychodzi sam na sam z Garbarczykiem i górą w tym pojedynku bramkarz "Zielonych".
30' Tendaj podaje w pole karne do Sokalskiego, który z bliska uderza wprost w Gawłowskiego.
32' Dwie świetne interwencje Garbarczyka po strzałach Stasiaka.
33' Zmiana między słupkami w Asplexie - Garbarczyka zastępuje Gąsowski, który po chwili notuje pierwszą dobrą interwencję, nogami po mocnej próbie Zająca.
34' (3:3) - Sokalski staje oko w oko z Gawłowskim i pewnym strzałem po długim rogu - doprowadza do remisu!
37' Kiks obrońcy. Piłka trafia do Zająca, który strzałem z półobrotu - fatalnie pudłuje strzelając obok obok bramki.
38' Trzy składne akcje Asplexu i trzykrotnie Tendaj ofiarnie przyblokowany przez obrońców Fulanito.
39' Stasiak staje przed szansą na gola w 100% sytuacji, ale przegrywa pojedynek z dobrze ustawionym Gąsowskim.
39' Zając mija obrońcę i strzela wprost w bramkarza.
40' (4:3) - Rzut wolny dla Fulanito, do którego podchodzi Stasiak i płaskim strzałem przy słupku daje ogromną radość swoim zawodnikom, czyli zwycięstwo.

Po emocjonującym spotkaniu, gdzie sprawa kto wygra toczyła się aż do ostatniego gwizdka sędziego, rzutem na taśmę lepsi okazali się gracze Fulanito, którzy nie tylko przedłużyli swoją świetną serię - czterech kolejnych meczów bez porażki, ale również "wybili" z głowy tytuł mistrzowski Asplexowi, a także skomplikowali plany medalowe. Teraz "Szachownice" awansowały na czwartą lokatę i jak będą nadal punktować to mają realne szanse na brąz. Następne pary meczowe obu ekip to Dynamo Wrocław - Fulanito oraz Asplex - KP Ogrodomania.