15.02 godz. 20:35, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
2 : 9
( 1 : 5 )
Skład: Kędzierski, Stachura, Golińczak, Nakielski, Kras, Matuszyk
Skład: Kalimow, Kwiecień, Gąsowski, Tendaj, Ibowicz, Gawziński, Lechowski, Garbarczyk
10' Przemysław Matuszyk
14' Franciszek Kras
15' Przemysław Matuszyk
16' Tomasz Nakielski
18' Krystian Stachura
26' Przemysław Matuszyk
27' Tomasz Golińczak
36' Krystian Stachura
38' Tomasz Golińczak
20' Rafał Garbarczyk
39' Rafał Garbarczyk
40' Jacek Lechowski
Zawodnik meczu: Tomasz Nakielski (Świetny w defensywie i skuteczny w ofensywie. Dowodem na to, wiele świetnych interwencji obronnych, strzelona bramka, trzy asysty i dwie asysty drugiego stopnia. Wyróżnić należy również Franciszka Krasa i Przemysława Matuszyka.)

Hit szóstego tygodnia w 1 lidze WOFC. Nieskalany stratą punktów tej zimy, liderujący w tabeli FC Spec zmierzy się z challengerem Asplexem. Plejada wrocbalowych gwiazd i niezwykle ważne spotkanie w konteście walki o tytuł mistrzowski. Do składu "Acerowców" wraca jeden z liderów - Rafał Garbarczyk i to on ma pociągnąć swoją drużynę do cennego triumfu. Łatwo o jakiekolwiek punkty nie będzie, bowiem zespół Grzegorza Kędzierskiego radzi sobie wyśmienicie i ma nie tylko najlepszą defensywę w lidze, ale także ofensywnę. Do tego posiada w swoich szeregach zawodnika, który może przesądzić o losach każdego pojedynku. Mowa o byłym ligowcu Tomaszu Moskalu, który jest liderem klasyfikacji strzelców. Czy będziemy świadkami wyrównanego pojedynku, czy jednak Spece w polu pokonanych pozostawią kolejną ofiarę? Spec dzisiaj bez zmian, Moskala i Rejmera w składzie.

2' Wrzutka Rafała Garbarczyka w pole karne do Patryka Gawzińskiego, a ten strzałem z główki stara się zaskoczyć Grzegorza Kędzierkiego. Golkiper Speca łapie jednak piłkę bez problemów.
4' Dalekie piąstkowanie Patryka Kalimowa po wrzutce Franciszka Krasa.
4' Garbarczyk oddaje płaskie uderzenie sprzed pola karnego, które do boku zbija Grzegorz Kędzierski.
5' Kolejna próba Krasa przelatuje obok bramki.
6' Bombardują dzisiaj Spece bramkę Asplexu, ale żaden strzał z dystansu nie potrafi znaleźć drogi do siatki. Tomasz Nakielski i Tomasz Golińczak przenosą futbolówkę nad poprzeczką.
7' Bartłomiej Tendaj mija obrońcę Speca i staje oko w oko z Kędzierskim. Górą w tym pojedynku bramkarz "Żółtych".
7' Potężne uderzenie Krasa przed siebie piąstkuje Kalimow. Wwcześniej na bramkę uderzał Matuszyk, ale jego płaski strzał nogami świetnie obronił bramkarz Asplexu.
8' Kolejna udana interwencja Kalimowa, tym razem po strzale Golińczaka.
10' (0-1) - Uderzenie Golińczaka zablokowane. Po chwili piłka spada jednak pod nogi Matuszyczyka, który mocnym strzałem z bliskiej odległości pokonuje Kalimowa.
11' Garbarczyk oddaje mocny strzał z prawej strony, który na raty łapie Kędzierski.
12' Nakielski uderza z prawej strony i piłkę nogami na rzut rożny wybija Kalimow.
14' (0-2) - Matuszczyk zgrywa piłkę do Krasa na skrzydło, a ten strzałem z pierwszej piłki, w długi róg bramki, nie daje najmniejszych szans na interwencje Kalimowowi.
15' (0-3) - Kędzierski zagrywa daleką piłkę do Matuszczyka, który strzałem z woleja sprzed pola karnego - pokonuje Kalimowa.
16' Nakielski z rzutu rożnego stara się zaskoczyć Kalimowa, ale ten jest na posterunku i zbija piłkę na rzut rożny.
16' (0-4) - Nieporozumienie pomiędzy obrońcą, a bramkarzem "Acerowców" i piłka spada pod nogi niepilnowanego pod bramką Nakielskiego, który pakuje ją do pustej bramki.
17' Gawziński zgrywa piłkę na skrzydło do Jacka Lechowskiego, którzy strzałem z woleja przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
18' (0-5) - Rozklepana defensywa "Zielonych". Nakielski do Golińczaka, który zgrywa jeszcze piłkę do Krystiana Stachury, a ten strzałem do pustaka podwyższa prowadzenie swojej drużyny.
20' (1-5) - Garbarczyk z rzutu wolnego potężnie uderza, tak, że piłka przełamuje ręce Kędzierskiego i wpada do siatki.
21' Płaskie uderzenie Tendaja przelatuje nieznacznie obok bramki.
24' Nakielski  zabiera piłkę Garbarczykowi, schodzi do lewego skrzydła i oddaje strzał, który przed siebie zbija Kalimow.
26' (1-6) - Matuszczyk pędzi z piłką lewą stroną i oddaje mocny strzał w długi rog bramki, który wpada do siatki, obok interweniującego Kalimowa.
27' (1-7) - Nakielski wykłada piłkę Golińczakowi, a ten pakuje ją do pustej bramki.
29' Mocne uderzenie Lechowskiego niepewnie na rzut rożny paruje Kędzierski.
30' Gawziński prostopadle do Garbarczyka i ten uderza wprost w bramkarza, po chwili piłka może wpaść do bramki, ale Nakielski wybija ją z linii bramkowej w ostatniej chwili.
32' Garbarczyk staje oko w oko z Kędzierskim i instynktowną interwencją popisuje się Kędzierski.
34' Matuszczyk oddaje strzał sprzed pola karnego, który ląduje na słupku bramki Asplexu.
35' Kalimow podaje piłkę wprost pod nogi Matuszczyka, który stara się zaskoczyć bramkarza, ale po interwencji Kalimowa, ten odkupia swoje winy.
36' (1-8) - Kras do Matuszczyka, ten zagrywa jeszcze do Stachury, który pakuje piłkę do pustej bramki. Po raz kolejny rozmontowana defensywa Asplexu.
37' Kras oddaje mocne uderzenie z lewej strony, które przed siebie instynktownie odbija Kalimow.
38' (1-9) - Stachura wystawia piłkę jak na tacy do Golińczaka, który strzałem do "pustaka" podwyższa prowadzenie Speca.
39' - Garbarczyk ostro fauluje rywala i zostaje ukarany żółtą kartką.
40' (2-9) - Lechowski mija Kędzierskiego i strzałem do pustej bramki kończy strzelanie w tym meczu!

Chociaż FC Spec zjawił się pod balonem Olimpijskim bez zmian, a także bez swoich największych ofensywnych gwiazd - Tomasza Moskala i Jakuba Rejmera, to jednak nie dał najmniejszych szans Asplexowi, wysoko go pokonując i utrzymując tym samym fotel lidera. "Spece" ciągle są niepokonani i śmiało zmierzają po tytuł mistrzowski. "Acerowcy" natomiast po raz kolejny rozgrywają słabe zawody i trudno będzie im utrzymać się na miejscu medalowym. Kolejny mecz "Żółtych" to batalia z Dynamem Wrocław. Rafał Garbarczyk i jego koledzy zagrają z kolei z Fulanito.