12.02 godz. 20:35, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Kitek, Tyc, Pawlak, Nowotarski, Polak, Różalski
Skład: Rumin, Waleszczyński, Czarnecki, Stasiak, Zając, Dudek, Mosiej, Zając, Polski
1' Mateusz Pawlak
7' Błażej Różalski
10' Hubert Nowotarski
16' Błażej Różalski
29' Hubert Nowotarski
30' Hubert Nowotarski
37' Mateusz Pawlak
2' Marek Zając
4' Marcin Stasiak
7' Marek Zając
9' Wojciech Dudek
14' Marcin Stasiak
14' Piotr Zając
17' Adam Mosiej
20' Wojciech Dudek
21' Marek Zając
23' Piotr Zając
24' Piotr Zając
25' Adam Mosiej
30' Piotr Zając
32' Piotr Zając
36' Piotr Zając
37' Marek Zając
37' Marcin Stasiak
38' Adam Mosiej
Zawodnik meczu: Marek Zając (To Marek był głównym dowodzącym w odniesieniu premierowej wygranej, strzelił cztery bramki i zanotował cztery asysty. Wyróżnić trzeba również Piotra Zająca i Pawła Rumina. )

Na całej linii zawodzi Fulanito, które zamiast bić się o tytuł mistrzowski, z niepewnością patrzy w przyszłość, okupując ostatnie miejsce w stawce. W poprzedniej kolejce zawodnicy Pawła Rumina w końcu zapunktowali, dzięki remisowi 7:7 z Old Blue Angels. Teraz grając z Victorią Wrocław zamierzają wygrać i zrobić kolejny ważny krok w kierunku utrzymania. Jednak drużyna Krzysztofa Tyca do łatwych rywali nie należy i odznacza się niezwykłą walecznością. Posiada do tego świetnie usposobionych ofensywie zawodników i na pewno nie będzie się przed "Szachownicami" broniła. Który ofensywny duet poprowadzi swoich kolegów do cennej wygranej? Hubert Nowotarski-Krzysztof Jakubowski z Victorii, czy Piotr Zając-Marek Zając z Fulanito? Przekonamy się! Fulanito zagra w tym spotkaniu bez nominlanego bramkarza, którego zastępować będzie Paweł Rumin. "Niebiescy" zagrają dzisiaj bez zmian.

1' (0:1) - Mateusz Pawlak oddaje mocny strzał z rzutu wolnego i piłka po rykoszecie od gracza Fulanito - wpada do siatki.
2' (1:1) - Szybka odpowiedź "Szachownic". Marek Zając mija obrońcę przeciwników i precyzyjnym strzałem przy słupku pokonuje Marcina Kitka.
3' Marek Zając w tempo do Piotra Zająca, a tego strzał sprzed pola karnego - ląduje na bocznej siatce.
4' (2:1) - Marcin Stasiak huknął z dystansu i daje prowadzenie swojej drużynie.
7' (3:1) - Marek Zając mija obroncę, bramkarza i pewnym strzałem do pustej bramki podwyższa prowadzenie Fulanito.
7' (3:2) - Błażej Różalski natychmiast zmiejsza prowadzenie "Szachownic".
9' (4:2) - Wojciech Dudek ze środka zbiega do boku i strzałem obok interweniującego bramkarza daje dwubramkowe prowadzenie swoim kolegom.
10' (4:3) - Victoria Wrocław nie daje za wygraną, a gola zdobywa Hubert Nowotarski.
14' (5:3) - Stasiak mocnym strzałem pod poprzeczkę nie daje żadnych szans Kitkowi.
14' (6:3) - Piotr Zając sprytnym strzałem przy słupku zaskakuje Kitka. Zabójcza skuteczność Fulanito.
15' Mosiej do Marka Zająca zgrywa futbolówkę klatką piersiową, a ten strzałem z powietrza - powoduje, że piłka ląduje na poprzeczce.
16' (6:4) - Różalski oddaje mocny strzał, który od poprzeczki odbija się i wpada do siatki!
17' (7:4) - Marek Zając w tempo zagrywa do Mosieja, który z najbliższej odległości pakuje piłkę do pustej bramki.
19' Świetna interwencja Pawła Rumina po strzale Nowotarskiego.
20' (8:4) - Nie ma dzisiaj dnia Kitek, który praktycznie co strzał, to musi wyciągać piłkę z siatki. Tym razem zaskoczył go Dudek.
21' (9:4) - Marek Zając jest dzisiaj w gazie - kolejny jego strzał kończy się kolejną bramką - już trzecią w tym spotkaniu.
23' (10:4) - P.Zając strzałem z bliskiej odległości pokonuje Kitka.
24' (11:4) - P.Zając kompletuje hattricka.
25' (12:4) - Marek Zając w kontrze do Adama Mosieja, który pewnym strzałem pakuje piłkę do pustej bramki.
27' Dwa groźne i zarazem mocne strzały Pawlaka - świetnie broni Rumin!
28' Piotr Zając wychodzi w sytuacji sam na sam z bramkarzem i uderzeniem obok wychodzącego bramkarza przenosi futbolówkę obok bramki.
29' (12:5) - Pawlak centruje piłkę z rzut urożnego wprost na głowę Nowotarskiego, który pokonuje Rumina.
30' (12:6) - Szybka akcja Victorii i mocnym strzałem przy słupku Nowotarski zmieszcza piłkę w bramce przełamując ręce Ruminowi.
30' (13:6) - Piotr Zając w dogodnej sytuacji podwyższa prowadzenie Fulanito.
32' (14:6) - Mosiej do P.Zająca, a ten zdobywa piątego gola w tym spotkaniu.
35' Nowotarski oddaje strzał z woleja, który świetnie nogami broni Rumin.
36' (15:6) - P.Zając oddaje strzał sprzed pola karnego, który odbija się od bramkarza, dwóch słupków i ląduje w bramce.
37' (16:6) - Marek Zając z bliskiej odległości uderza w Kitka, po chwili dobija i tak pada kolejny gol.
37' (16:7) - Pawlak z rzutu wolnego pięknie przymierzył i strzałem w okienko nie dał żadnych szans Ruminowi.
37' (17:7) - Stasiak zaskakuje bramkarza strzałem z połowy, z wznowienia ze środka boiska.
38' (18:7) - Płaskie uderzenie Mosieja ląduje w siatce. To co tutaj się dzieje - jest nie opisania. Deklasacja.

Istna deklasacja. Zespół Pawła Rumina zagrał najlepszy mecz w sezonie, będąc nie do zatrzymania dla debiutanta. "Szachownice" urządziły sobie kanonadę strzelecką, wygrały i odniosły tym samym pierwszy triumf w sezonie, robiąc pierwszy poważny krok w kierunku zapewnienia sobie szybkiego utrzymania. Co do teamu Krzysztofa Tyca, to zagrał dzisiaj bez ikry jak we wcześniejszych spotkaniach, stąd też ten blamaż. Victoria Wrocław następnym razem zmierzy się z KP Ogrodomanią, z kolei Fulanito "skrzyżuje rękawice" z 3M.