27.01 godz. 20:20, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adrian Miedziński
( 3 : 1 )
Skład: Gul, Zawisza, Guźniczak, Sienkiewicz, Wyszomierski, Procyszyn, Janik, Sienkiewicz
Skład: Gawłowski, Rumin, Stasiak, Zając, Mosiej, Zając, Polski
20' Marcin Zawisza
30' Mateusz Sienkiewicz
34' Marcin Janik
37' Jarosław Procyszyn
40' Miłosz Sienkiewicz
9' Miłosz Sienkiewicz (Gol samobójczy)
13' Marek Zając
15' Marcin Stasiak
40' Rafał Gawłowski
Zawodnik meczu: Marcin Janik (Pod nieobecność Pawła Dobosza to Marcin został kapitanem Moico, i jak na lidera drużyny przystało poprowadził "Białych" do zwycięstwa.)

Fulanito, które zamiast bić się o najwyższe cele, to na chwilę obecną musi pogodzić się z faktem, że osiada na dnie tabeli i jeżeli nie zacznie hurtowo zdobywać punktów, to będzie do końca drżało przed uniknięciem degradacji. Mimo, że ofensywa "Szachownic" wygląda nieźle, to jednak w defensywie trudno utrzymać koncentracje, czego przykładem są dwie minimalne porażki. W spotkaniu z Moico wcale łatwo nie będzie, bowiem ekipa Pawła Dobosza jak zawsze walczy o najwyższe laury. "Biali" będą chcieli pokazać, że ostatnia porażka ze Specem to wypadek przy pracy i pokonać Fulanito. W ostatnim starciu obu ekip, przed rokiem - padł remis 5:5. Jak będzie tym razem? Czy team Pawła Rumina w końcu zapunktuje i nieco oddali się od strefy spadkowej?

2' Piotr Zając uderza z woleja, ale wprost w Guźniczaka.
4' Minimalnie obok bramki ląduje uderzenie Marcina Janika.
5' Tylko na bocznej siatce zatrzymuje się strzał Piotra Zająca.
7' Na rzut rożny próbę Miłosza Sienkiewicza odbija Rafał Gawłowski.
9' (1-0) - Podanie Piotra Zająca na gola zamienia... Miłosz Sienkiewicz, który starał się wybić piłkę, lecz wpakował ją do własnej bramki...
10' Atomowe uderzenie Stasiaka broni nogami Zbigniew Guźniczak.
11' Trwa natarcie "Szachownic".
13' (2-0) - Mierzonym, precyzyjnym uderzeniem z dystansu Guźniczaka zaskakuje Marek Zając.
14' Obok bramki uderza Bartłomiej Gul.
15' (3-0) - Perfekcyjne wykończenie akcji przez Marcina Stasiaka i mamy trzecią bramkę dla Fulanito.
17' Mocne, ale niecelne uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu Stasiaka.
19' Marek Zając decyduje się na uderzenie z dystansu i pewnie futbolówkę chwyta Zbigniew Guźniczak.
20' Po zagraniu Piotra Zająca sprytnie uderza Stasiak, lecz piłkę zmierzającą do bramki wślizgiem wybija Marcin Zawisza.
20' (3-1) - Marcin Zawisza tuż przed końcowym gwizdkiem daje nadzieję "Białym" na korzystny rezultat.
22' Nad poprzeczką przelatuje strzał z dystansu Marcina Janika>
24' Kolejny strzał gracza Moico i kolejny niecelny...
26' Mocno, ale wprost w goalkeepera "Szachownic" uderza Mateusz Sienkiewicz.
28' Z metra zbyt słabo uderza Bartłomiej Gul i piłkę chwyta Gawłowski.
30' (3-2) - Precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego gola zdobywa Mateusz Sienkiewicz.
32' Do wyrównania starają się doprowadzić gracze Moico.
34' (3-3) - Świetnym uderzeniem głową do wyrównania doprowadza Marcin Janik.
36' Kapitalne uderzenie z woleja Marcina Janika, lecz refleksem błysnął Gawłowski.
37' (3-4) - Strzałem w górny róg bramki gola zdobywa Jarosław Procyszyn.
39' Po indywidualnej akcji nad poprzeczką uderza Marcin Zawisza.
40' - Niepotrzebne nerwy w końcówce! Żółtą kartką ukarany Rafał Gawłowski, a czerwonym kartonikiem Miłosz Sienkiewicz.

Udało się graczom Moico odwrócić losy tego pojedynku. "Biali" mimo przegrywania już trzy do zera, potrafili wrzucić "piaty bieg" i wygrali jednym trafieniem. Niestety w końcówce spotkania nerwy puściły Miłoszowi Sienkiewiczowi i za niesportowe zachowanie został ukarany czerwoną kartką... Mimo ogromnej szansy Fulanito nie zdołało dzisiaj się przełamać i nadal pozostają bez zdobyczy punktowej. Kolejnym rywalem Moico będzie Victoria Wrocław, natomiast "Szachownice" "skrzyżują rękawice" z OBA.