20.01 godz. 21:50, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Niorba, Siabro, Halai, Salo, Prymachenko, Nedbailo, Shevchenko, Poltoratskiy, Vysochyn
Skład: Kitek, Wider, Jakubowski, Pawlak, Nowotarski
3' Ivan Shevchenko
5' Nazar Halai
7' Ivan Shevchenko
15' Nazar Halai
16' Viacheslav Prymachenko
18' Nazar Halai
19' Nazar Halai
23' Ivan Shevchenko
26' Vasil Salo
30' Konstantyn Poltoratskiy
3' Hubert Nowotarski
11' Hubert Nowotarski
12' Krzysztof Jakubowski
13' Krzysztof Jakubowski
14' Hubert Nowotarski
14' Mateusz Pawlak
21' Mateusz Pawlak
22' Krzysztof Jakubowski
25' Krzysztof Jakubowski
32' Łukasz Wider
40' Łukasz Wider
Zawodnik meczu: Łukasz Wider (Czterech graczy strzeliło w tym spotkaniu po cztery gole, ale MVP zostaje Wider, który trafił "tylko" dwa razy. Jego bramki okazały się jednak kluczowe i rzutem na taśmę dały komplet punktów Victorii)

Dynamo zaczęło sezon od remius, Victoria od porażki. To w połączeniu ze słabą frekwencją w szeregach niebieskich stawia na minimalnej przewadzę graczy z Ukrainy.

Wynik już w 1. minucie otworzył mocnym strzałem Shevchenko, a dwie minuty później powtórzył wyczyn i zapowiadał się ciężki mecz dla grającej bez zmian Victorii. Jednak po chwili świetne zagranie przez pół boiska precyzyjnym uderzeniem głową wykończył Nowotarski czym potwierdził ambicje niebieskich. Niestety dla nich, strata obrońcy, zakończyła się stratą gola gdyż Halai nie dał szans bramkarzowi. Dynamo poszło za ciosem gdy Vysochyn trafił w słupek, ale dużo bardziej precyzyjny był Shevchenko i w 7 minucie skompletował hattricka. W końcu nazwisko zobowiązuje. Po chwili mieliśmy przerwę w grze spowodowaną niegroźnym urazem Pawlaka. Kontuzja nie uniemożliwiła mu gry,  jednak trzeba było opatrzeć krwawiącą nogę. Przyszedł okres wyrównanej gry, przerwany dopiero w 11 minucie gdy Nowotarski trafił po raz kolejny. Po minucie mieliśmy bramkę kontaktową, Jakubowski precyzyjnie umieścił piłkę między słupkiem, a interweniującym bramkarzem. Po kolejnych 60 sekundach znów z główki potężnie uderzył Nowotarski, a po 15 sekundach Pawlak dał pierwsze prowadzenie Victorii. Nie na długo. Dwa gol Dynama zmieniły obraz gry. Trafiali odpowiednio Halai po krótkim rogu i Prymachenko pod poprzeczkę. 18 i 19 minuta należała znów do Halai'a. Zwłaszcza drugie trafienie zasługuje na uznanie, gdy trafił z dystansu po długim rogu bramki.

21 minuta to błąd bramkarza. Uderzał Pawlak i golkiperowi piłka z rąk po prostu wypadła. Po chwili ten sam gracz dał prowadzenie Victorii, ale równie szybko odpowiedział Shevchenko i znów mieliśmy prowadzenie Dynama. To utrzymało się przez chwilę gdy na 9:9 (a była dopiero 25 minuta) wyrównał Jakubowski. Żółta kartka dla Salo była szansą dla Victorii, jednak niebiescy nie wykorzystali gry w przewadze. Okres słabszej gry utrzymał się przez 5 minut gdy do strzelania powróciło Dynamo. Na listę strzelców wpisał się Poltoratsky. Po chwili mógł zaliczyć asystę jednak strzał Shevchenki w wyśmienitym stylu obronił bramkarz. Remis po 10 to zasługa Widera, który ze spokojem wykończył akcję. W końcówce na jeszcze jeden strzał zdecydował się Wider i jego uderzenie niemal z połowy znalazło drogę do bramki. 11:10 i sekundy do końca. Chwilę później niebiescy przerwali kontrę Dynama, sami nie wykorzystali sytuacji i musieli szybko wracać do obrony. Powrót okazał się skuteczny, podobnie jak pościg i wygrana.

SZALONY MECZ!!! Święto ofensywy i radosnego futbolu, bez złośliwości bez narzekania, bez kłótni w drużynach i z arbitrem, mimo że wynik cały czas na styku. Oby więcej takich drużyn, oby więcej takich meczów.