20.01 godz. 20:20, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
5 : 6
( 2 : 2 )
Skład: Kędzierski, Gilewski, Kwiecień, Stachura, Golińczak, Ciota, Nakielski, Kras, Matuszyk, Brzęczek, Rafalski, Moskal
Skład: Turski, Gul, Serwatka, Zawisza, Pikul, Sienkiewicz, Wyszomierski, Janik, Sienkiewicz
11' Tomasz Nakielski
12' Tomasz Moskal
21' Tomasz Golińczak
22' Przemysław Matuszyk
30' Piotr Brzęczek
31' Tomasz Moskal
31' Przemysław Matuszyk
34' Tomasz Moskal
6' Damian Serwatka
7' Mateusz Sienkiewicz
28' Marcin Janik
32' Marcin Janik
33' Damian Serwatka
36' Marcin Zawisza
Zawodnik meczu: Damian Serwatka (Podobnie jak we wcześniejszym meczu Kokociński, tak Serwatka swoimi trafieniami podrywał drużynę do walki. Trafił dwa razy, a do pełni szczęścia brakło tylko i aż wygranej.)

Obie ekipy wygrały swoje inauguracyjne mecze pokazując się z dobrej strony zwłaszcza w ofensywie. Szykuje się więc spotkanie otwarte, z lekkim wskazaniem na FC Spec. Jednak większe doświadczenie "pod balonem" ma Moico i to może okazać się kluczowe.

Mateusz Sienkiewicz rozpoczął mecz pięknym strzałem z rzutu wolnego w samo okienko bramki, jednak sędzia gola nie uznał, bo strzał został oddany przed gwizdkiem. Poprawka, nie warta opisywania. Optyczna przewaga Moico na początku spotkania nie znajdowała odzwierciedlenia w wyniku, aż do 6. minuty. Kolejny rzut wolny dla Moico i tym razem Serwatka zdecydował się na strzał po ziemi i kozłująca piłka zmyliła Kędzierskiego. Po chwili rajd ze swojej połowy rozpoczął Sienkiewicz i zakończył go golem. Po szybkim prowadzeniu Moico mądrze się broniło, a Spec nie mógł znaleźć recepty na szczelną obronę białych. Przełamanie przyszło w 11 minucie gdy najpierw Nakielski dobił strzał z główki Matuszyka, a kilka chwil później Moskal doprowadził do remisu całkowice zaskakując zdezorientowaną obronę. Okres wyrównanej gry przerwał w 17. minucie Moskal, który świetnie uderzył jednak Turski nogą wybił piłkę zmierzającą już do bramki.

Druga odsłona rozpoczęła się od gola w 15 sekundzie. Golinczak uderzył płasko, piłkę podbił obrońca i ta wpadła w samo okienko bramki Turskiego. Spec poszedł za ciosem i już po chwili prowadził 4:2. Moskal podał do Matuszyka i ten bez problemu wpakował piłkę do siatki. Po kilku chwilach zakotłowało się pod bramką Speca. Kędzierski popełnił błąd, ale po chwili sam naprawił sytuację broniąc strzał Janika. Snajper białych nie pomylił się w 28 minucie gdy dostał dobre podanie od Serwatki. W 30 minucie z rzutu wolnego uderzył Brzęczek i podwyższył prowadzęnie. Chwilę później posypały się kartki. Dwie otrzymali gracze Speca, a chwile później Moico. Grając jednego gracza więcej Moico zdobyło gola za sprawą Serwatki i mecz... się uspokoił. W 34 minucie Moskal trafił kolejną bramkę. Moico nie rezygnowało i od razu odpowiedziało kolejnym trafieniem. Tym razem Sienkiewicz podał do Zawiszy i mecz znów był na styku. Do końca bramka już jednak nie padła i skończyło się na wyniku 6:5 dla Speca.

Przed meczem pewni swego po inauguracyjnej wygranej gracze Speca żartobliwie prosili o "trudniejszych rywali". Po spotkaniu chyba są usatysfakcjonowani bo Moico napsuło im nerwów. Białym do wygranej zabrakło koncentracji i szczęścia zwłaszcza na początku drugiej połowy.