15.01 godz. 21:05, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
10 : 7
( 4 : 4 )
Skład: Kitek, Wróblewski, Skierasz, Pawlak, Grzelak, Nowotarski, Polak
Skład: Kwiecień, Gąsowski, Tendaj, Ibowicz, Gawziński, Hubczak, Lechowski, Garbarczyk, Sokalski
2' Hubert Nowotarski
6' Kamil Wróblewski
11' Kamil Skierasz
18' Hubert Nowotarski
34' Adam Grzelak
34' Hubert Nowotarski
37' Adam Grzelak
39' Kamil Skierasz
3' Bartłomiej Tendaj
12' Rafał Sokalski
13' Bartłomiej Tendaj
15' Bartłomiej Tendaj
24' Rafał Garbarczyk
25' Jacek Lechowski
27' Patryk Gawziński
33' Jacek Lechowski
35' Patryk Gawziński
39' Rafał Sokalski
Zawodnik meczu: Bartłomiej Tendaj (Bartek był bardzo aktywny, nie tylko w defensywie, ale i w ofensywie, gdzie zdobył trzy trafienia. Na wyróżnienie zasługuje również Hubert Nowotarski z ekipy przegranych. )

Asplex podobnie z resztą jak Victoria Wrocław - jesienią występowały we Wrocbalowej Lidze Biznesu. Pierwsi spadli z najwyższej klasy rozgrywkowej, zaś drudzy wygrywając drugą ligę - uzyskali do niej promocje. Jedni i drudzy z kolei nigdy nie grały w WOFC i może być to dla nich nowa sytuacja, do której długo będą musieli się przyzwyczajać. Patrząc jednak na kadry można wysnuć jeden wniosek - ekipy te będą mocne i powinny być dowodzone przez duety. U "Zielonych" będzie to Bartłomiej Tendaj z Rafałem Garbarczykiem, zaś u "Niebieskich" - Łukasz Wojtynia z Hubertem Nowotarskim. Która dwójka zapewni zwycięstwo w pierwszym meczu i pokaże, że jego drużyna nie chce być chłopcem do bicia?

1' Górna piłka zagrana w pole karne do Patryka Gawzińskiego, którego strzał głową na raty broni Marcin Kitek.
2' (0:1) - Hubert Nowotarski decyduje się na strzał sprzed pola karnego i po chwili cieszy się z bramki dla swojej drużyny.
3' (1:1) - Radość ta jednak trwa niedługo. Z dystansu strzał oddaje Bartłomiej Tendaj i zaskakuje tym samym.
5' Daleka piłka zagrana w pole karne na Nowotarskiego, który decyduje się na natychmiastowy strzał z woleja. Ten jednak obroniony przez Artura Walczaka.
6' (1:2) - Co się odwlecze to nieuciecze. Przed chwilą bramki nie zdobył Nowotarski, po chwili wyręczył go Kamil Wróblewski.
7' Nowotarski z pola karnego uderza w słupek!
9' Składna akcja Asplexu. Gawziński do Kwietnia i uderzenie tego drugiego, z "dużego palca" - instynktownie, zasłonięty Kitek - zbija na rzut rożny.
11' (1:3) - Kamil Skierasz huknął z dystansu i...nie dał tym samym żadnych szans Walczakowi.
12' (2:3) - Rafał Sokalski wykorzystuje świetną asystę Tendaja i strzałem do pustej bramki sprawia, że mamy już tylko jedną bramkę przewagi Victorii. Po raz kolejny - dobrym podłączeniem popisuje się obrońca "Zielonych".
13' (3:3) - Tendaj huknął z dystansu i nie dał tym samym żadnych szans Kitkowi. Mamy remis!
15' (4:3) - Tendaj oddaje płaskie uderzenie z połowy boiska i zaskakuje po raz kolejny golkipera rywali. Asplex na prowadzeniu.
16' Uderzenie po ziemi Rafała Garbarczyka - na raty łapie Kitek.
18' (4:4) - Szybka akcja Victorii. Adam Grzelak zagrywa piłkę do Huberta Nowotarskiego, a ten mając przed sobą tylko bramkarza - doprowadza do wyrównania.
24' (5:4) - Garbarczyk na lewym skrzydle obraca się z rywalem na plecach i strzałem z woleja, po ziemi - pokonuje Kitka.
25' (6:4) - Sokalski z autu zagrywa do Jacka Lechowskiego, który pewnym strzałem z bliska podwyższa prowadzenie.
26' Nowotarski sprzed pola karnego uderza i świetnie piłke do boku, na rzut rożny zbija Artur Walczak.
27' (7:4) - Gawziński podwyższa prowadzenie swojej drużyny.
31' Garbarczyk płasko uderza z dystansu i piłkę przed siebie zbija Kitek.
32' Lechowski próbuje swoich sił z dalszej odległości i jego próbę nogami broni Kitek.
33' (8:4) - Lechowski staje oko w oko z Kitkiem, mija go i podwyższa prowadzenie Asplexu.
34' (8:5) - Adam Grzelak huknął z dystansu i piłka wpada do siatki - tuż pod poprzeczką.
34' (8:6) - Nowotarski zmiejsza dystans do rywala, tym samym kompletując hattricka.
35' (9:6) - Gawziński znowu powiększa przewagę "Acerowców".
37' (9:7) - Grzelak oddaje mocny strzał, który wpada do siatki. Victoria Wrocław walczy.
38' Dwie dobre okazje "Niebieskich". Najpierw Pawlak z bliska w bramkarza, a przedtem Wróblewski z prawej strony i Walczak na róg.
39' Garbarczyk sprzed pola karnego - uderza wprost w wychodzącego bramkarza.
39' - Skierasz zostaje ukarany żółtą kartką za zagranie piłki ręką w polu karnym i mamy rzut karny.
39' (10:7) - Do rzutu karnego podchodzi bramkarz - Artur Walczak i świetną interwecnją popisuje się Marcin Kitek, ale wobec dobitki Sokalskiego jest już bezradny!

Bardzo zacięty mecz, który zakończył się nieznaczą wygraną Asplexu. Tym samym "Acerowcy" dobrze wchodzą w sezon i dają jasny sygnał, że w tym sezonie walczyć będą o najwyższe cele. Co do Victorii Wrocław to grała ona bez kilku ważnych zawodników m.in Łukasza Wojtyni i Krzysztofa Tyca i to miało wielki wpływ na porażkę, bowiem "Niebiescy" nie byli wcale stroną gorzej sobie poczynającą. Kolejny mecz Asplexu to starcie z 3M. Victoria Wrocław z kolei zmierzy się z Dynamem Wrocław.