13.01 godz. 21:50, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
( 1 : 0 )
Skład: Jędrysiak, Borowski, Woźniak, Bożek, Pastuła, Starzec, Biela, Ciupiński
Skład: Kędzierski, Gilewski, Kwiecień, Stachura, Golińczak, Ciota, Kruk, Nakielski, Kras, Matuszyk
1' Franciszek Kras
26' Tomasz Nakielski
27' Krystian Stachura
29' Franciszek Kras
33' Przemysław Matuszyk
36' Krystian Stachura
39' Tomasz Nakielski
Zawodnik meczu: Franciszek Kras (Wielu zawodników "Specy" miało swój udział w końcowym triumfie, lecz to Franciszek był najskuteczniejszym pod bramką rywala. To dzięki jego trafieniu w 12 sekundzie "Żółtym" grało się łatwiej.)

Hitem kolejki może okazać się starcie FC Speca, czyli mistrza jesiennej edycji WLB, z M.W Trade. Ekipa Grzegorza Kędzierskiego jest w gazie i mierzy wysoko, ale grając z M.W musi uważać. Te posiada w swoich szeregach wielu graczy znanych m.in. z Wielkiej Niewiadomej, a więc pogromcy "Speców" z WLB. Bartłomiej Biela, Andrzej Ciupiński, Kamil Biegański, a przede wszystkim Łukasz Bożek mają zatrzymać "Żółtych" i wraz z nimi walczyć w lidze o najwyższe cele. Jak będzie wyglądała inauguracja obu tych ekip? Przekonamy się już niebawem.

1' (1-0) - Franciszek Kras precyzyjnym uderzeniem z dystansu pokonuje Jędrysiaka.
3' Bartłomiej Biela uderza z pola karnego i z trudem futbolówkę łapie Grzegorz Kędzierski.
5' Seria fauli graczy "Specy", którzy tylko przewinieniem potrafią powstrzymać Łukasza Bożka.
7' Na rzut rożny Gilewskiego odbija Bartłomiej Jędrysiak.
9' Zbyt lekko z dystansu uderza Andrzej Ciupiński i piłkę z dziecinną łatwością chwyta Kędzierski.
11' Pewna interwencja Jędrysiaka po uderzeniu Stachury.
13' Nieudana próba zza pola karnego autorstwa Bartłomieja Bieli.
15' Składna akcja "Trejderów" i po zagraniu Bożka w boczną siatkę uderza Robert Starzec.
17' Strzał Krasa z trudem na rzut rożny odbija Bartłomiej Jędrysiak.
19' Wysoko nad poprzeczką przelatuje uderzenie wolejem Kamila Rafalskiego.
22' Ależ bomba w wykonaniu Franciszka Krasa, lecz tym razem futbolówka ociera poprzeczkę i mamy aut bramkowy dla "Białych".
22' Ponownie "Żółtym" zabrakło szczęścia, a tym razem na słupku zatrzymuje się strzał Matuszyka.
24' Z własnego pola karnego minimalnie nad poprzeczką uderza Franciszek Kras.
26' (2-0) - Precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego prowadzenie "Specy" podwyższa Tomasz Nakielski.
27' (3-0) - "Spece" idą za ciosem! Po zagraniu Mateusza Gilewskiego gola zdobywa Krystian Stachura.
29' (4-0) - Zabawił się teraz z bramkarzem oraz defensywą rywali Franciszek Kras i mamy drugie trafienie tego gracza.
31' Tomasz Golińczak uderza i świetnym refleksem popisuje się Jędrysiak.
32' Bardzo nieudana próba Tobiasza Borowskiego i grę od własnej bramki wznowi Grzegorz Kędzierski.
33' (5-0) - Przemysław Matuszyk podwyższa prowadzenie swojego zespołu.
35' Udana interwencja Kędzierskiego po uderzeniu Ciupińskiego.
36' (6-0) - Indywidualną akcję Golińczaka uderzeniem
w krótki róg na gola zamienia Krystian Stachura.
38' Kapitalna interwencja Jędrysiaka, który ofiarną interwencją broni uderzenie z najbliższej odległości Mateusza Gilewskiego.
39' Kolejna parada goalkeepera M.W.Trade, tym razem nie dał się pokonać przez Matuszyka.
39' (7-0) - Wynik spotkania ustala Tomasz Nakielski.

Bardzo okazałym zwycięstwem swój "debiut" w OFC odnotowali "Spece", którzy tym samym pokazali, że pod "balonem" także mierzą w mistrzowski tytuł. M.W.Trade dzisiejszego wieczoru nie miało pomysłu na sforsowanie szczelnej defensywy "Żółtych" i gdyby nie dobra postawa Bartłomieja Jędrysiaka to wynik brzmiałby o wiele wyżej... W następnej kolejce "Trejderzy" postarają się podreperować bilans grając z Fulanito, FC Spec zaś pokusi się o kolejne zwycięstwo w starciu z MOICO.