11.01 godz. 21:20, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adrian Miedziński
6 : 8
( 2 : 6 )
Skład: Nadgrodkiewicz, Jakiel, Sikora, Jastrzębski, Rasel, Kahlert, Pastuszka, Dubiel, Kokociński, Kaczmarczyk, Rabel, Szczęśniak, Kokociński
Skład: Gawłowski, Rumin, Waleszczyński, Śliżewski, Czarnecki, Zając, Dudek, Mosiej, Zając, Kodyra, Polski
2' Damian Kokociński
8' Jacek Kodyra (Gol samobójczy)
14' Michał Rabel
15' Michał Rabel
19' Daniel Kahlert
20' Mateusz Sikora
21' Daniel Kahlert
29' Michał Rabel
6' Marek Zając
14' Wojciech Dudek
23' Marek Zając
24' Adam Mosiej
28' Marek Zając
28' Wojciech Dudek
Zawodnik meczu: Marek Zając (Chociaż jego drużyna przegrała to Marek był jej najjaśniejszym punktem. Gracz Fulanito podawał, strzelał, asystował i zakończył spotkanie z trzema trafieniami na koncie. Wyróżnić należy również Michała Rabela. )

Pierwsze starcie w ramach 1 ligi OFC w sezonie zima 2016. Zagrają ze sobą dwie drużyny zaprawione w bojach pod balonem. Fulanito w zeszłym sezonie wywalczyło awans z czwartego miejsca w grupie B, zaś KPO zajęło pierwsze miejsce zagrożone spadkiem, ale ze względu na przetowasowania przedsezonowe - dostało szansę na wystepy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Czy spłacą ten dług zaufania i utrzymają się w elicie? Jedno jest pewne - będą chcieli odgryźć się "Szachownicom" z którymi rok temu dwukrotnie przegrali. Jak będzie tym razem? Czy w myśl do trzech razy sztuka - w końcu "Ogrodnicy" wezmą odwed na rywalach?

2' (0:1) - Mateusz Sikora uderza sprzed pola karnego - piłkę przed siebie zbija Rafał Gawłowski. Po chwili niezdecydowanie obrońców KPO - wykorzystuje Damian Kokociński, który pewnym strzałem przy słupku nie daje najmniejszych szans golkiperowi Fulanito.
3' Kokociński oddaje mocne uderzenie z dystansu, które przed siebie zbija Gawłowski.
6' (1:1) - Marek Zając pewnym strzałem z pola karnego doprowadza do remisu.
7' Rzut wolny dla Fulanito. Do jego wykonania podchodzi Marek Zając, ale jego płaskie uderzenie bramkarz instynktownie broni nogami.
8' (1:2) - Pechowo we własnym polu karnym interweniuje Jacek Kodyra pakując piłkę do własnej bramki.
12' Szymon Jastrzębski zagrywa na prawe skrzydło do Kokocińskiego, który strzałem z pierwszej piłki przenosi ją nad poprzeczką.
13' Daniel Kaczmarczyk starał się potężnym strzałem zaskoczyć Gawłowskiego, ale ten popisał się udaną paradą zbijając piłkę na aut.
14' (1:3) - Szybka akcja KPO zakończona szybkim, płaskim strzałem w wykonaniu Michała Rabela, który wpada do bramki obok interweniującego Gawłowskiego.
14' (2:3) - Natychmiastowa odpowiedź Fulanito. Niepewnie po jednym ze strzałów gracza Fulanito - interweniuje Rafał Resel. Do odbitej piłki w porę dopada Wojciech Dudek i mocnym strzałem umieszcza ją w siatce.
15' (2:4) - KPO nie pozostaje dłużne, a drugiego gola w tym spotkaniu zdobywa Rabel.
19' (2:5) - Daniel Kalhert mając trochę miejsca i czasu oddaje precyzyjny strzał przy słupku, który wpada do siatki.
20' (2:6) - Na uderzenie przy krótszym słupku decyduje się Mateusz Sikora i tym samym zaskakuje Gawłowskiego.
20' Sikora huknął z dystansu i instynktownie jego uderzenie broni bramkarz Fulanito.
21' (2:7) - Świetny pressing Kalherta, który zabrał piłkę obrońcy Fulanito i strzałem pod poprzeczkę umieścił ją między słupkami.
23' (3:7) - W końcu mamy bramkę dla Fulanito, a dystans do rywala zmiejsza Marek Zając.
24' (4:7) - Szybka kontra Fulanito. Marek Zając wykłada jak na tacy piłkę Adamowi Mosiejowi, a ten pewnym strzałem umieszcza ją w pustej bramce. "Szachownice" nie dają za wygraną.
27' Marek Zając krótkim zwodem mija obrońcę i oddaje natychmiastowy strzał. Ten jednak bardzo niecelny, bowiem przelatuje wysoko nad poprzeczką.
28' (5:7) - Fulanito w natarciu. Trzeciego gola w tym spotkaniu zdobywa Marek Zając.
28' (6:7) - Już tylko jedna bramka dzieli oba zespoły. Gola kontaktowego zdobywa Wojtek Dudek.
29' (6:8) - Brak wyjścia do górnej piłki przez Gawłowskiego i piłkę do siatki z bliskiej odległości pakuje Rabel.
30' Dwie udane interwencje Gawłowskiego po strzałach Kokocińskiego i Kaczmarczyka.
31' Kaczmarczyk z ostrego kąta uderza w spojenie słupka z poprzeczką.
34' Jacek Czarnecki podchodzi do rzutu wolnego przed polem karnym KPO, ale jego techniczne uderzenie nieznacznie mija dalszy słupek bramki "Niebieskich".
35' Kontra Ogrodomanii i wprost w Gawłowskiego, z woleja uderza Rabel.
36' Marek Zając prostopadle zagrywa do pędzącego prawą stroną Mosieja, który wybiega w pole karne i stara się sprytną podcinką zaskoczyć Resela, który nie daje się zaskoczyć.
36' Damian Kokociński oddaje mocny strzał z prawej strony, który nogami broni Gawłowski.
38' Mosiej dostaje daleką piłkę na pole karne, wygrywa pojedynek siłowy z obrońcą i uderza wprost w wychodzącego bramkarza.

Fantastyczne widowisko, które przy odrobinie szczęścia po stronie "czerwono-białych" mogło zakończyć się podziałem punktów. Nie udała się pogoń "Szachownic", ale pokazali tym samym, że potrafią się zmobilizować i nie boją się nikogo. KPO za trzecim razem w końcu się rewanżuje i nie myśli - bić się tylko i wyłącznie o jak najszybsze utrzymanie. Nastepnym razem team Roberta Jakiela zmierzy się z WSOWLąd, z kolei Fulanito podejmie M.W Trade.