12.03 godz. 19:20, Redeco, Sedzia: Damian Nowak
Skład: Fiedler, Pondel, Semotyuk, Słowiński, Studnicki, Skotnicki, Mackiewicz, Miklas
Skład: Kazimierczak, Komorowicz, Olejniczak, Styczyński, Schmidt, Ozieraniec, Dzwoniarski, Sobczyk
10' Tomasz Pondel
18' Tomasz Pondel
38' Marcin Mackiewicz
3' Robert Olejniczak
12' Robert Olejniczak
13' Artur Komorowicz
23' Artur Komorowicz
36' Robert Olejniczak
Zawodnik meczu: Konrad Schmidt (Gdyby nie fenomenalne interwencje Konrada - Michałki nie zdobyłyby tytułu mistrzowskiego. Schmidt zanotował wiele parad, które pozwolił odnieść zwycięstwo. Wyróżnić należy również Tomasza Pondla, Artura Komorowicza i Roberta Olejniczaka. )

Tomtex, żeby się utrzymać, nie licząc na innych, muszą ograć wicelidera, walczącego o tytuł mistrzowski - Michałki. W razie porażki ich los również może okazać się łaskawy, ale wtedy muszą liczyć na to, że Real nie zdobędzie czterech punktów w dwóch spotkaniach! Ograć "Pomarańczowych", "Połączonym Piłką" będzie niezwykle ciężko, bo ci nie tylko posiadają ogromne doświadczenie, ale dysponują również najlepszą ofensywą w pierwszej lidze. Ostatnio się jednak trochę meczą. Najpierw zremisowali z ostatnim w tabeli Moico, a później długo nie potrafili wypracować sobie przewagi nad Husarią Bagdad. Dodając do tego fakt, że "Czerwoni" są na fali (w ostatnich trzech potyczkach nie zanotowali porażki)., sprawia, że czeka nas ciekawy mecz. Czy zespół Artura Komorowicza zrewanżuje się za ubiegłoroczną porażkę z dawnym WrSportem - 5:6 i pokusi się o złote medale? Tomtex dzisiaj w dosyć okrojonym składzie bez m.in Kohuta, Gruszki i Kopcia. "Pomarańczowi" bez Ludwiczaka.

2' Uderzenie Piotra Miklasa sprzed pola karnego przelatuje obok bramki Michałków.
3' Bartosz Fiedler prostopadle zagrywa do Miklasa, który przegrywa pojedynek z bramkarzem.
3' (1:0) - Piłka w pole karne i po złym zachowaniu obrońców do siatki piłkę pakuje Robert Olejniczak.
6' Nieczysty strzał Miklasa, niepewnie przed siebie odbija Konrad Schmidt.
8' Sobczyk do Olejniczaka, który oddaje strzał z woleja, a ten nogami broni Słowiński.
10' (1:1) - Tomasz Pondel popędził piłką z prawej strony i strzałem obok wychodzącego Schmidta.
11' Olejniczak w kontrze przegrywa pojedynek ze Słowińskim.
12' (2:1) - Zabójcza kontra Michałków i strzałem z najbliższej odległości Olejniczak pokonuje Słowińskiego.
13' (3:1) - Strzałem z rzutu wolnego Słowińskiego zaskakuje Artur Komorowicz.
13' - Czas dla Tomtexu!
15' Kontra Tomtexu. Miklas pograł z Pondlem i ten pierwszy nie trafia w dogodnej sytuacji.
16' Damian Dzwoniarski staje przed szansą na gola, ale uderza nieznacznie obok dalszego słupka bramki Tomtexu.
18' (3:2) - Mackiewicz do Pondla, a ten strzałem w długi róg bramki strzela gola kontaktowego dla swojej drużyny.
19' Uderzenie Andrzeja Semotyuka sprzed pola karnego przelatuje nad poprzeczką.
20' Olejniczak z lewej strony trafia wprost w koszyczek bramkarzowi.
21' Miklas do Skotnickiego i ten strzela tak, że piłka przelatuje obok bramki.
22' Studnicki mija obrońcę i oddaje techniczny strzał, który przelatuje obok słupka.
22' Styczyński z bliska przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
23' Miklas do Skotnickiego i ten z bliska trafia w Schmidta.
23' (4:2) - Komorowicz wychodzi sam na sam z bramkarzem i strzałem przy słupku go pokonuje.
24' Rozklepana defensywa Michałków. Mackiewicz do Fiedlera, ten do Miklasa, który z bliska trafia w ofiarnie interweniującego.
25' Mackiewicz na skrzydło do Pondla, który nieznacznie przenosi piłkę obok słupka.
25' Rzut wolny pośredni Pondel do Semotyuka, który uderza na bramkę, a piłkę nad poprzeczkę przenosi Schmidt.
26' Uderzenie Skotnickiego przelatuje obok słupka. Po chwili strzela Pondel i znowu futbolówka mija słupek!
27' Płaski strzał Mackiewicza przed siebie nogami zbija Schmidt.
28' Pondel wystawia piłkę Skotnickiemu, a ten z bliskiej odległości fatalnie pudłuje!
30' Słupek po strzale Sobczyka!
31' Mackiewicz do Miklasa i ten nieczysto strzela na bramkę.
32' Miklas przegrywa pojedynek jeden na jeden ze Schmidtem. Studnicki w obrońcę, jeszcze Mackiewicz dobija i znowu świetnie piłkę z linii wybija obrońca. Oblężenie bramki Michałków.
33' Mackiewicz z bliska trafia w Schmidta.
33' - Czas dla Michałków!
34' Pondel zabiera piłkę Olejniczakowi i oddaje mocny strzał, który nad poprzeczkę przenosi Schmidt.
35' Słowiński wygarnia piłkę spod nóg Sobczykowi.
36' - Olejniczak taktycznie fauluje Mackiewicza i mamy żółtą kartkę.
37' Ozieraniec w kontrze trafia w Słowińskiego, który na raty łapie piłkę.
38' (4:3) - Mackiewicz oddaje uderzenie w zamieszaniu, które wpada do siatki obok zaskoczonego bramkarza.
39' Pusta bramka i Styczyński trafia tylko w boczną siatkę.
39' Skotnicki od T.Pondla trafia wprost w Schmidta!

Fantastyczne widowisko, w którym losy kto zwycięży toczyły się aż do ostatniego gwizdka sędziego. Tomtex nie zasłużył na porażkę, ale głupio tracił bramki, a w ofensywie nie był skuteczny. Nie posiadał przede wszystkim takiego doświadczenia i szczęścia jak zespół Artura Komorowicza, który przetrwał natarcie przeciwnika i zwyciężając sięgnął po tytuł mistrzowski w pierwszej lidze. Tomtex natomiast nie jest jeszcze pewny swego, a jego losy w nogach Botów, które muszą pokonać Real Compensacion, aby zespół braci Pondel mógł utrzymać się na zapleczu Superligi.