09.01 godz. 16:00, Redeco, Sedzia: Michał Baraniecki
( 4 : 1 )
Skład: Dobosz, Gul, Guźniczak, Guźniczak, Zwierzyński, Procyszyn, Walczak, Janik, Nowakowski
Skład: Dychus, Szydłowski, Dychus, Myka, Wysoczański, Młynarczyk, Cichy, Rybak
8' Paweł Dobosz
13' Marcin Zwierzyński
28' Łukasz Nowakowski
3' Piotr Wysoczański
7' Alojzy Dychus
10' Mateusz Młynarczyk
12' Piotr Rybak
25' Mateusz Młynarczyk
27' Jakub Myka
30' Jakub Myka
39' Piotr Rybak
Zawodnik meczu: Mateusz Młynarczyk (Lider Hornets znowu dał o sobie znać. Mateusz z łatwością kreował sytuacje dla swojej drużyny. Spotkanie zakończył z asystą i dwiema bramkami. Wyróżnić należy również Jakuba Mykę. )

W sobotę w pierwszej lidze tylko dwa pojedynki i to dwa w wykonaniu bardzo solidnych zespołów. W pierwszym Moico „skrzyżuje rękawice” z The Hornets. Pierwsi w inauguracyjnej kolejce dość sensacyjnie ograli naszpikowane gwiazdami GM Roads, drudzy z kolei nie dali żadnych szans spadkowiczowi – RTV Euro AGD. Jak będzie tym razem? Typerzy dają większe szanse „Szerszeniom”, ale teamu Pawła Dobosza nie należy lekceważyć, bo co już niejednokrotnie pokazywał – w piłkę grać potrafi.

2' Rybak – Myka – Rybak i przegrywa Piotr pojedynek ze Zbigniewem Guźniczakiem.

3' (1:0) - Piotr Wysoczański z bliska i po interwencji bramkarza piłka wpada do siatki.

3' Strzał z dystansu Rybaka i instynktownie broni Guźniczak.

6' Młynarczyk na skrzydło do Wysoczańskiego i ten uderza wprost w bramkarza.

7' (2:0) - Alojzy Dychus krótkim zwodem mija 2 rywali i strzałem z dużego palca przy słupku pokonuje Guźniczaka.

8' - Faul Pawła Dobosza i słusznie żółtym kartonikiem ukarany kapitan Moico.

9' Szybka akcja Rybaka z Młynarczykiem i w ostatniej chwili Mateusz zostaje zablokowany przez defensora "Białych".

10' (3:0) - Mateusz Młynarczyk dostaje piłkę przed polem karnym i po rykoszecie piłka wpada pod poprzeczkę bramki Moico.

12' (4:0) - Rozklepana defensywa Moico. Młynarczyk do Rybaka i ten strzałem przy dalszym słupku pokonuje Guźniczaka.

13' (4:1) - Marcin Janik wystawia piłkę na wolne pole do Marcina Zwierzyńskiego, który mocnym strzałem na pustą bramkę, zmiejsza dystans do rywala.

15' Alojzy Dychus popędził prawą stroną i świetnie jego mocne uderzenie broni Guźniczak.

17' Michał Guźniczak sprytnie zagrywa piłkę w pole karne do wbiegającego Zwierzyńskiego i ten strzałem z woleja uderza wprost w dobrze ustawionego bramkarza.

19' Centruje piłkę Młynarczyk i piłkę przed siebie zbija Guźniczak.

22' Rajd Bartłomieja Gula prawą stroną i mocny strzał, który na rzut rożny zbija Tomasz Cichy.

25' (5:1) - Młynarczyk w kontrze schodzi ze skrzydła do środka i sprytnym strzałem po ziemi, tuż przy słupku pokonuje Guźniczaka.

26' Grzegorz Dychus wystawia piłkę Myce, a ten oddaje mocny strzał, który szczęśliwie broni golkiper Moico.

27' (6:1) - Myka oddaje sprytny strzał sprzed pola karnego, który zaskakuje Guźniczaka.

28' (6:2) - Łukasz Nowakowski mija obrońcę, oszukuje bramkarza i strzałem do pustej bramki zmiejsza prowadzenie "Szerszeni".

30' (7:2) - Myka, Myka, Myka i kolejna bramka!

33' Szybki atak Moico. Walczak do Janika, który oddaje piłkę Walczakowi, a ten nie zamknął tej akcji.

34' Zwierzyński staje przed szansą na gola, ale jego strzał świetnie na rzut rożny broni.

35' - Czas dla The Hornets!

36' Rybak zagrywa do Młynarczyka, a ten kończy akcje potężnym strzałem, po którym piłkę zbija do boku Guźniczak.

36' Młynarczyk oddaje techniczne uderzenie, które ląduje na słupku.

39' (8:2) - Rybak oddaje płaski strzał sprzed pola karnego, który wpada do siatki po wielkim zamieszaniu. 8:2 dla The Hornets.

The Hornets rozbiło Moico, pokazując tym samym swój ogromny potencjał. Kolejny krok, zrobiony przez tą drużynę w kierunku Superligi. Co do ekipy Pawła Dobosza to zagrała bez wyrazu, bez werwy i zasłużenie przegrała. Teraz Zbigniew Guźniczak i spółka będą musieli wyciągnąć wnioski, bo przed nimi spotkanie z Realem Compensacion. Lider Alojzego Dychusa zmierzy się z kolei, z ostatnim w stawce - money4you!