13.12 godz. 18:40, Redeco, Sedzia: Andrzej Malec
1 : 4
( 0 : 1 )
Skład: Jastrzębski, Waksmański, Gorszkowski, Rudy, Kaczmar, Bogacz, Goławski, Grobelny, Laskowski, Socki, Tobjasz
Skład: Fiedler, Pondel, Pondel, Baran, Słowiński, Karczewski, Gruszka, Skotnicki, Kohut
7' Grzegorz Goławski
16' Bartłomiej Socki
32' Piotr Laskowski
37' Grzegorz Goławski
39' Radosław Tobjasz
15' Radosław Kohut
36' Radosław Kohut
Zawodnik meczu: Grzegorz Goławski (Strzelał i asystował, co rusz nękał obronę Tomtexu. Zabójczy w kontratakach. Na wyróżnienie zasługuje tez bramkarz rywala Michał Pondel.)

Dawny WrSport.pl, a obecnie Tomtex zrezygnował z występów w Superlidze. Nie zrobił jednak tego bez powodu, ponieważ ich skład uległ osłabieniu. To koryguje ich plany na ten sezon. Tutaj nikt nie celuje w medale, a głównym celem jest jak najszybsze zapewnienie sobie utrzymania. By takie osiągnąć ekipa Michała Pondla musi najpierw ograć spadkowicza z Superligi - Nokię. Ta posiada bardzo wyrównaną i doświadczoną kadrę, ale brak jej lidera, który w razie niepowodzenia pociągnąłby grę. Jednakże nie bez powodu nie tak dawno drużyna Wojciecha Jastrzębskiego w najwyższej klasie rozgrywkowej występowała. Jest w niej potencjał, ale po doświadczeniach z poprzedniej batalii ligowej - Nokia będzie chciała jak najszybciej wracać do wrocbalowego raju? Jeżeli tak - to z Tomtexem trzeba sezon dobrze zainaugurować.

1' - Zawodnicy Tomtexu rozpoczęli spotkanie numer dziewięć, dzisiejszego dnia.
4' Michał Pondel wyciąga się jak struna i broni płaski strzał Przemysława Gorszkowskiego.
7' Radosław Kohut prawie leżąc próbował pokonać bramkarza Nokii lecz oddał niecelny strzał.
7' (0:1) - Goławski otwiera wynik spotkania po dokładnym podaniu Wojtka Jastrzębskiego! M.Pondel bez szans
8' Tomasz Pondel rozprowadził piękną akcję Tomtexu, z trybun posypały się oklaski lecz Słowiński mając przed sobą tylko bramkarza fatalnie spudłował.
11' Tomasz Słowiński przed kolejną szansą, tym razem pewnie nogami broni Waksmański.
15' - Radosław Kohut ukarany żółtą kartką za niebezpieczny faul na rywalu.
16' - Bartek Socki fauluje wychodzącego na czystą pozycję Karczewskiego, sędzia wyciąga czerwony kartonik.
18' Tomtex uzupełnia skład i będzie grał 4 minuty w przewadze.
22' Nokia uzupełnia skład.
25' Szybka kontra Nokii. Goławski zagrywa do Bogacza, który wydaje się, że strzeli drugiego gola dla swojej drużyny. Taki jednak nie wpada, gdyż ofiarną interwencją popisuje się Michał Pondel, twarzą broniąc to uderzenie. Mamy tylko rzut rożny.
25 - 30' Okres wyrownanej gry bez wyraznych okazji
30' Kontra Nokii. Goławski podaje do Tobjasza jednak doskonale interweniuje Pondel. Po chwili znów okazji przed Goławskim i po raz kolejny bramkarz Tomtexu. Drugi strzał trafił wprost w "rdzeń siły wojownika" i sędzie przerywa grę.
31' Fiedler płasko ale bramkarz na róg.
32' Kontra, Fidler do Pondla i obrońca Tomtexu trafia w słupek.
32' (0:2) Okazja się mści. Kaczmar podaje do Laskowskiego i ten strzałem pod poprzeczkę pokonuje bezradnego pondla.
34' Karczewski groźnie uderza i bramkarz instynktownie nogami.
36' (1:2) Debiutujący w barwach Tomtexu Kohut uderza piętką i piłka wpada do siatki Nokii.
37' (1:3) Krotko rozegrany rzut rożny. Goławski z pierwszej piłki zaskauje obronę i bezradnego Pondla.
37' Kohut do Barana jednak na drodze do brmki intrweniujacy obronca
38' Pondel ruszył lewą stron jednak Skotnickiego uprzedził bramkarz.
39' (1:4) Kaczmar i Tobjasz w dwójkowej akcji i ten drugi podnosi prowadzenie.

Tomtex nie był dzisiaj w formie - brakowało dokładności w rozgrywanych przez nich akcjach, a każdy jeden zawodnik zagrał poniżej oczekiwań. Nokia to wykorzystała poprzez świetną grę taktyczną i zabójcze kontrataki. Tym samym spadkowicz pokazuje, że nie zamierza w tym sezonie być dostarczycielem punktów, jak bywało to w Superlidze, a że powalczy o szybki powrót do elity. Następnym razem "Połączeni Piłką" zagrają z Botami, zaś team Wojciecha Jastrzębskiego podejmie zamykający tabelę - money4you.