11.03 godz. 21:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adrian Miedziński
3 : 4
( 0 : 1 )
Skład: Borysewicz, Pieńkowski, Halek, Onufrowicz, Krowicki, Borysewicz, Kaniecki, Dziura, Patałuch
Skład: Słowiński, Pondel, Gałkowski, Semotyuk, Szywała , Kozioł, Miklas, Kozlov
18' Filip Borysewicz
26' Zbigniew Krowicki
32' Jarosław Patałuch
34' Tomasz Pieńkowski
27' Piotr Miklas
28' Tomasz Pondel
36' Tomasz Słowiński
39' Daniel Szywała
Zawodnik meczu: Jarosław Patałuch (Jak zapowiadał przed meczem "pierwsza w historii wygrana Auto Trucka z Tomtexem" stała się faktem. Jaro dyrygował grą kolegów w obronie jak profesor i bez wątpienia jest ojcem sukcesu.)

Czy "Widawianie" pójdą w ślady Qarabagu, Moico i FC Wrocław Academy i ograją zespół Zbigniewa Krowickiego? Może jednak ten w końcu skutecznie się przeciwstawi i będzie autorem sensacji.

2' Gra w środku pola bez wyrażnej przewagi żadnej z drużyn.
4' Dużo niedokładności z obu stron. Jedyne co się wyróżnia to okrzyki Słowińskiego i Patałucha dyrygujących kolegami.
5' Semotyuk z dystansu jednak Borysewicz bez problemów.
6' Pondel kopiuje strzał Semotyuka jednak Borysewicz instynktownie kolanem wybija na róg.
6' Strzał z dwóch metrów Halka blokuje Semotyuk.
7' Rośnie przewaga Tomtexu jednak strzały blokują obrońcy. Wciąż dużo niedokładności i szarpana gra z obu stron.
8' Semotyuk uderza z woleja jednak niecelnie.
10' Szywała z woleja jednak strzał broni Marcin Borysewicz.
12' Niezgadzający się z decyzją arbitra "Jaro" ryknął jak zabity :)
15' Dziura zakłąda siatę obrońcy, wychodzi sam na sam, piłka mija Słowińskiego, odbija się od słupka i wraca na boisko.
16' Chwilę później Patałuch wślizgiem przerywa dobrze zapowiadającą się kontrę.
17' Szywała po raz klejny i znow borys nogami.
18' (0-1) - Gałakowski traci piłkę jako ostatni obrońca, a Filip Borysewicz trafia w okienko nie dając szans bramkarzowi.
20' Gdyby gracze Widawy grali tak składnie jak dyskutuje ze sobą mielibyśmy pogrom.
22' Borysewicz źle wychodzi do piłki ale bez konsekwencji.
23' Nie można powiedzieć że z boiska wieje nudą, ale też zbyt dużo klarownych sytuacji brak. Dużo za to walki w środku pola. Słowem angielski futbol rodem z Championship.
26' (0-2) - Patałuch uderza w słupek do piłki dopada Krowicki i Auto truck podwyższa wynik.
27' (1-2) - Miklas oddaje strzał z dystansu obok bezradnego Borysewicza i daje bramkę kontaktową dla Widawy.
28' - Patałuch faulowany na  środku przez Pondla za co grający-koordynator ogląda żółtą kartkę. Auto truck w przewadze, ale to Tomtex oddaje dwa groźne strzały.
30' - Zmiana w bramce Tomtexu. Słowiński wychodzi w pole miejsce między słupkami zajmuje Miklas.
31' Semotyuk przy słupku w dość dobrej sytuacji. Chyba więcej z tego strzału nie mógł stworzyć.
32' (1-3) - Patałuch znów pada na środku. Tym razem bez kary indywidualnej. Rzut wolny i po błędzie bramkarza strzał Jarka zamienia się w gola.
34' (1-4) - Uderzenie Pieńkowskiego zza połowy wpuszcza Miklas. Chyba nie było to intencją strzelca, jednak efekt ewidentnie go ucieszył.
36' (2-4) - Słowiński dostaje piłkę jak na patelni. Tak doświadczony gracz nie miał prawa zmarnować okazji na pustaka.
38' Przewaga Tomtexu nie zostaje udokumentowana bramką mimo kilku dobrych okazji.
39' Auto Truck trafia po raz kolejny. Niestey tym razem w plecy rozgrzewającego się za boiskiem zawodnika Lux Torpedy.
39' (3-4) - Marcin Borysewicz instynktownie na linii, chwilę później po zagraniu z rogu Szywała pakuje piłkę do bramki.
40' Ostatnia szarża Tomtexu. Strzał Pondla z ostrego kata blokuje goalkeeper i sędzia Miedziński odgizduje koniec spotkania.

Konsekwentna gra defensywna oraz zabójcze kontry to klucz do pokonania bezradnego Tomtexu. Z meczu na mecz gospodarze tracili radość z gry i w końcówce sezonu grali beznadziejnie. Auto Truck zasłużenie ogrywa swojego rywala i sprawia nie lada niespodziankę. Utrata punktów może sprawić, że Widawianie odpadną z walki o medal, a co gorsza zakończą sezon poza pierwszą czwórką.

Jarosław Patałuch (Auto Truck)

autor: Łukasz Czuchraj
Zauważyłeś jakiś błąd w opisie lub statystykach? Napisz: t.pondel@wrocbal.pl
 - Gol; - Przerwa w grze;  - żółta kartka;  - czerwona kartka;  - druga żółta kartka;
 - kontuzja;  - znacząca zmiana;  - czas dla drużyny/przerwa w grze.