Skład: Rumin, Śliżewski, Czarnecki, Stasiak, Zając, Mosiej, Kaletka, Kozłowski
Skład: Chojka, Jóźwik, Chodkiewicz, Trojnar, Michalski, Horwat, Adamczyk, Skarpiński, Bednarek
24' Marcin Stasiak
26' Marcin Stasiak
31' Piotr Zając
32' Jacek Czarnecki
1' Przemysław Bednarek
6' Piotr Adamczyk
7' Tomasz Horwat
8' Przemysław Skarpiński
14' Daniel Michalski
25' Tomasz Horwat
35' Tomasz Horwat
36' Piotr Adamczyk
37' Tomasz Horwat
38' Przemysław Skarpiński
38' Piotr Adamczyk
39' Przemysław Skarpiński
40' Piotr Chodkiewicz
Zawodnik meczu: Tomasz Horwat (Wraz z Piotrem Adamczykiem rozmontowywali defensywę Fulanito. Tomek oprócz kilku asyst, strzelił również 4 bramki. )

Emocji nie powinno zabraknąć w starciu szóstego w tabeli FC Wrocław Academy i trzeciego Fulanito ft. Burger Ltd. Faworytem tego meczu są gracze Pawła Rumina, którzy mają ogromne szanse na wywalczenie medali na koniec sezonu, jednakże warunkiem koniecznym do tego jest pokonanie "Akademi". Ta powoli się odradza i ma tylko trzy punkty straty do Piotra Zająca i spółki, a na dodatek jeden mecz rozegrany mniej! Jest zatem o co grać, więc powinno się wiele dziać! Obie drużyny w najmocniejszych składach, jedynie w Fulanito znowu w zastępstwie za Rafała Gałowskiego mamy Pawła Rumina!

1' - Rozpoczęcie spotkania
1' (1:0) - Od początku przycisnęło Academy. Piotr Adamczyk uderza z prawego skrzydła i trafia w słupek. Po chwili piłka wpada pod nogi Przemysława Bednarka, który mocnym strzałem przy dalszym słupku nie daje żadnych szans Pawłowi Ruminowi. Mamy otwarcie wyniku.
3' Horwat uderza z dystansu i jego płaski strzał łapie Rumin!
3' (1:1) - Przechwyt Marcina Stasiaka po którym Piotr Zając dostaje piłkę. Piotrek bez dłuższego namysłu strzela z dużego palca i jego uderzenie po ziemi zaskakuje Damiana Chojkę!
4' Uderzenie z dystansu Kaletki, które kapitalnie na rzut rożny paruje Damian Chojka.
6' (2:1) - Wzorowy kontratak Akademii. Bednarek zagrywa w tempo do Adamczyka, który mając przed sobą tylko bramkarza - nie daje mu najmniejszych szans!
7' (3:1) - Horwat wykorzystując to, że ma wiele miejsca - decyduje się na strzał, który zaskakuje Pawła Rumina.
8' (4:1) - Szybkie rozegranie rzutu rożnego i Przemysław Skarpiński z bliska, uderzeniem pod poprzeczkę nie daje żadnych szans Ruminowi!
9' Zając zamyka akcje Fulanito uderzeniem przy słupku, które jednak jest niecelne.
10' Potężna bomba z dystansu Stasiaka, którą w kapitalny sposób nad poprzeczkę zbija Damian Chojka!
10' (4:2) - Stasiak w tempo do Zająca, ten przyjął piłkę przed polem karnym i płaskim uderzeniem w dalszy róg bramkarza nie dał mu żadnych szans golkiperowi drużyny przeciwnej!
11' Skarpiński schodzi do środka i uderza, ale jego zbyt lekki strzał pada łupem Rumina.
12' Śliżewski zamyka akcje Fulanito trafiając w boczną siatkę bramki Chojki.
14' (5:2) - Dobre rozegranie piłki z rzutu rożnego. Przemysław Skarpiński w tempo zagrywa do wbiegającego Daniela Michalskiego, który z bliska pakuje piłkę do pustej bramki!
15' Rzut wolny dla "Chorwackiej szachownicy" i wykonuje go nie kto inny jak Marcin Stasiak. Strzał Marcina z problemami broni Chojka.
16' Indywidualna akcja Stasiaka. Wygrana przebitka ze stoperem Academy, odegranie do lepiej ustawionego Zająca, jednak to wszystko pewnym wyjściem uprzedził Damian Chojka.
Ostatnie kilka minut to dominacja Fulanito. Po uderzeniu Mosieja piłka ląduje na słupku bramki FC Wrocław!
21' (5:3) - Adam Mosiej w tempo do Piotra Zająca, a ten przegrywa pojedynek z Chojką. Po chwili rzut rożny. Zając odgrywa do Mosieja, a ten mocnym strzałem z bliska pokonuje golkipera "Akademii".
23' Adamczyk prostym zwodem mija Czarneckiego i oddaje mocny strzał, który instynktownie do boku zbija Rumin. Po chwili mamy dobitkę, ale Horwat przenosi piłkę wysoko nad poprzeczką!
24' (5:4) - Marcin Stasiak w kontrze decyduje się na płaskie uderzenie z dystansu i piłka po rękach Chojki wpada do siatki! Mamy bramkę kontaktową!
25' (6:4) - Mistrzowska odpowiedź Academy. Rozklepana defensywa Fulanito. Bednarek w tempo do Horwata, który z bliska zamyka akcje.
26' (6:5) - Rzut wolny tuż przed bramką dla Fulanito, to doskonała okazja dla Marcina Stasiaka. Marcin podchodzi do piłki i technicznym, mocnym strzałem tuż przy słupku nie daje żadnych szans Chojce! Znowu mamy tylko jedną bramkę różnicy!
27' Czarnecki oddaje płaski strzał, który bez problemów łapie Chojka!
29' Adamczyk po szybko rozegranym wolnym, dostaje piłkę, schodzi do lewej nogi i z bocznego sektora boiska trafia w słupek bramki Pawła Rumina!
30' Józwik indywidualnie i jego strzał z lewej flanki - nogami broni Rumin.
31' Horwat mija obrońcę i oddaje mocny strzał, który obija poprzeczkę.
31' (6:6) - Stasiak idealnie odgrywa do Zająca. Ten obraca się z obrońcą na plecach i uderzeniem z woleja zaskakuje Damiana Chojkę. Mamy remis!
32' (6:7) - Co za nieoczekiwany obrót spraw. Fulanito po golu Jacka Czarneckiego wychodzi na prowadzenie!
33' Adamczyk sprzed pola karnego i piłka po jego strzale minimalnie mija słupek bramki Rumina!
35' (7:7) - Stasiak nie zdołał przeciąć prostopadłego zagrania Adamczyka. Te trafia do Tomasza Horwata, który z bliska zamyka akcje!
36' (8:7) - Idealna kontra Academy - trzech na jednego. Jóźwik w tempo do Adamczyka, który trafia do pustatka.
37' (9:7) - Horwat strzela sprzed pola karnego i pokonuje Rumina.
38' (10:7) - Kolejna dobra akcja Akademii, którą uderzeniem w dalszy róg kończy Tomasz Horwat.
38' (11:7) - Piotr Adamczyk oddaje mocny strzał, który wpada do siatki. Posypała się gra Fulanito, które teraz nic nie broni i przyjmuje kolejne ciosy!
39' (12:7) - Skarpiński uderzeniem z dużego palca pokonuje Rumina.
40' (13:7) - Piotr Chodkiewicz dobija strzał Jóźwika i przy słupku nie daje szans Ruminowi!

Do 35 minuty mieliśmy kapitalne widowisko, gdzie padały piękne bramki, były nieoczekiwane zwroty akcji, o czym świadczył fakt, że "Chorwacka szachownica" cały czas goniła wynik. Niestety przyszła 36 minuta i wtedy przebudziła się Akademia, która w przeciągu niecałych 4 minut zaaplikowała rywalom 6 bramek! Ten mecz pokazał, że FC Wrocław nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa i walczyć będzie o medale. Fulanito przegrało po raz trzeci w sezonie i pokomplikowało sobie plany, by zakończyć sezon na podium! Następnym przeciwnkiem Fulanito będzie obrońca trofeum - Moico. Natomiast ekipa Przemysława Bednarka o kolejne punkty powalczy z Auto Truckiem.

Tomasz Horwat (FC Wrocław Academy)

Zauważyłeś jakiś błąd w opisie lub statystykach? Napisz: m.pondel@wrocbal.pl
 - Gol; - Przerwa w grze;  - żółta kartka;  - czerwona kartka;  - druga żółta kartka;
 - kontuzja;  - znacząca zmiana;  - czas dla drużyny/przerwa w grze.