28.01 godz. 22:20, Olimpijski boisko1, Sedzia: Damian Nowak
Skład: Słowiński, Domjan, Pondel, Gałkowski, Semotyuk, Szywała , Dudek, Siemczyk, Kozlov
Skład: Gawłowski, Rumin, Pistl, Waleszczyński, Śliżewski, Czarnecki, Stasiak, Zając, Dudek, Mosiej, Kaletka, Siemek, Zając, Kozłowski
9' Radosław Dudek
18' Tomasz Siemczyk
31' Bartosz Gałkowski
39' Grzegorz Domjan
28' Krzysztof Waleszczyński
30' Marcin Stasiak
33' Marcin Stasiak
Zawodnik meczu: Tomasz Słowiński (Gdyby nie jego parady, wtedy Widawa nie mogłaby cieszyć ze zwycięstwa. Zanotował wiele fantastycznych interwencji i należycie dowodził blokiem defensywnym. )

Środowe zmagania zakończy szlagier grupy B pomiędzy liderem - niepokonanym dotychczas Tomtexem Widawa, a challengerem, który ostatnio poczuł smak porażki z Qarabagiem, czyli Fulanito ft.Burger Ltd. Starcie dwóch świetnych snajperów, czyli Radosława Dudka z Widawy i Piotra Zająca z "Chorwackiej kraty", a także wyjątkowe spotkanie dla gwiazdy drużyny Pawła Rumina - Marcina Stasiaka, który na co dzień występuje w B-klasowym Tomtexie. Stasiak może być tajną bronią swojej drużyny, bo możliwe, że wie co zrobić, aby zaskoczyć swoich klubowych kolegów. Lider na pewno nie będzie chciał odpuścić i powalczy o przedłużenie dobrej passy. Wiemy też że Fulanito tanio skóry nie sprzeda, zatem zacieramy ręce na wspaniałe widowisko!

1' Pierwsza okazja Fulanito na gola. Sam na sam z Tomaszem Słowińskim wychodzi Piotr Zając i trafia w słupek!
2' Rzut wolny dla Tomtexu, do piłki podchodzi Tomasz Pondel i fatalnie przestrzela.
3' T.Pondel sprzed pola karnego i po rykoszecie piłkę bez problemów łapie Rafał Gawłowski.
4' Znowu Pondel z wolnego i piłka po jego strzale trafia w słupek. Sytuacje zamyka Szywała, ale powstrzymywany przez obrońcę trafia w bramkarza.
4' Kontuzja kapitana Widawy i na chwilę schodzi z boiska.
5' Indywidualny rajd Dudka i po minięciu dwóch obrońcow trafia w bramkarza.
Ostro gra dzisiaj Fulanito, czego efektem kolejny rzut wolny Semotyuk do Dudka i po murze rzut rożny.
7' W kontrze "Chorwacka krata" - potężna bomba Stasiaka, która trafia w poprzeczkę. Po chwili Widawa w kontrataku - Szywała będąc sam na sam, za długo czekał i z lekkim faulem - odebrał mu piłkę obrońca.
9' (0:1) - Radek Dudek nawija obrońcę i pewnym strzałem sprzed pola karnego, przy słupku pokonuje Rafała Gawłowskiego! Mamy otwarcie wyniku!
12' Strzał Andrzej Semotyuka, ale rykoszet i piłka wylatuje na rzut rożny. Lepiej wygląda Widawa. Po rozegraniu z rzutu rożnego, Szywała dostaje piłkę na przedpole i mocnym strzałem stara się zaskoczyć Gawłowskiego, który jednak na posterunku świetnie broni!
14' Marek Zając zamyka akcje Fulanito i jego mocny strzał z powietrza nad poprzeczkę zbija Tomasz Słowiński.
15' Mosiej uderza na wślizgu i dobrze kolanami broni Słowiński.
Lepiej prezentuje się na boisku Widawa. Gałkowski z dystansu i nad poprzeczką.
18' (0:2) - Dobrze puszczony przywilej korzyści przez sędziego Nowaka - Kozlov zgrywa piłkę do Siemczyka, który mija rywala i płaskim strzałem pokonuje Gawłowskiego!
20' Pondel przechwytuje piłkę i strzałem po ziemi stara się zaskoczyć Gawłowskiego, ale futbolówka mija słupek.
21' Akcje Stasiaka zamyka Piotr Zając i przegrywa pojedynek z Słowińskim, który kapitalnie interweniuje.
22' Rozklepana defensywa Tomtexu - Stasiak do P.Zająca i jego strzał z bliska instynktownie broni Słowiński.
24' Zając uderza z woleja i trafia w poprzeczkę.
25' Dwie wspaniałe interwencje Słowińskiego po strzałach Mosieja - golkiper Tomtexu trzyma swoich kolegów przy życiu!
27' Kozlov z woleja i kapitalnie na róg Gawłkowski.
28' (1:2) - Błąd w defensywie Widawy i akcje Piotra Zająca zamyka Waleszczyński, który mocnym strzałem w końcu pokonuje Słowińskiego.
30' Stasiak minął dwóch rywali i odegrał w tempo do P.Zająca, który z bliska przeniósł piłkę nad poprzeczką.
30'  - Kontra Widawy przerwana przez Marcina Stasiaka, który fauluje Tomka Pondla. Za to przewinienie, zawodnik Fulanito zostaje ukarany żółtką kartką!
31' (1:3) - Zamieszanie pod bramką Gawłowskiego i piłkę na wślizgu do bramki pakuje Gałkowski.
31'  - Poświęcenie stopera Widawy okraszone kontuzją - zawodnik ten już na boisko nie wróci!
32' T.Pondel strzela po ziemi i piłkę nogami broni Gawłowski.
33' Siemczyk uderza sprzed pola karnego i znowu pewnie bramkarz.
33' (2:3) - Stasiak decyduje się na strzał z woleja i pewnie trafia do bramki Słowińskiego.
34' Kozlov zgrywa do Domjana, który uderza z woleja.  Na jego nieszczęście świetnie broni bramkarz rywali. Bardzo wielkie emocje mamy pod balonem - rozgrzał Nam ten mecz chłodną atmoferę!
35' Znów błąd w defensywie Tomtexu i uderzenie Zająca instynktownie broni Słowiński!
36' Dudek z bliska stara się zaskoczyć Gawłowskiego, ale świetnie interweniuje Gawłowski!
38' Piotr Zając znów ma wiele miejsca i czasu, ale zamykajac akcje ze skrzydła przenosi piłkę wysoko nad poprzeczką!
39' (2:4) - Grzegorz Domjan zostaje świetnie obsłużony podaniem przez Szywałę i strzałem przy dalszym słupku pokonuje golkipera Fulanito.

Obie drużyny stworzył fanastyczne widowisko - hit w grupie B - nie zawiódł. "Widawianie" pokonali zespół Pawła Rumina, umocnili się na fotelu lidera i nadal są niepokonani. Fulanito podobnie jak z Qarabagiem - nie było stroną gorszą - po prostu było mniej skuteczne, miało mniej szczęścia i w efekcie przegrało. W następnym meczu Widawa podejmie FC Sześciopak, zaś Fulanito podejmie Armię Zbawienia.

Tomasz Słowiński (Tomtex Widawa Wrocław)