16.01 godz. 19:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adrian Miedziński
13 : 5
( 2 : 3 )
Skład: Koniewski, Niemczyk, Kubica, Jordan, Smoczyński, Dziedzic, Markiel, Ostaszkiewicz, Obstój
Skład: Groblicki, Schroeder, Pastuszek, Pastuszek, Motyka, Motyka, Kubik, Luchowski, Kurpet, Muczyński, Bartnik
5' Remigiusz Markiel
6' Remigiusz Markiel
14' Remigiusz Markiel
38' Remigiusz Markiel
40' Remigiusz Markiel
1' Michał Motyka
15' Michał Motyka
22' Krystian Kurpet
23' Radosław Groblicki (Rzut karny)
24' Krystian Kurpet
28' Dariusz Pastuszek
32' Mirosław Motyka
33' Mirosław Motyka
34' Krystian Kurpet
36' Michał Motyka
37' Michał Motyka
38' Michał Motyka
39' Dariusz Pastuszek
Zawodnik meczu: Michał Motyka (5 bramek strzela się rzadko. Wraz z bratem byli najgroźniejsi pod bramką rywala. )

W starciu sąsiadów z tabeli, będący w strefie spadkowej Diałby&Magicy podejmą będące jedno miejsce wyżej, to już bezpieczne - TLA. Obie ekipy oprócz jednego miejsca w stawce, dzieli również jeden punkt. Team Dariusza Pastuszka tylko jeżeli wygra przeskoczy rywali w tabeli, każdy inny rezultat sprawi, że TLA jeszcze bardziej się oddali. Ciężko wytypować faworyta w tym meczu, co powoduje, że będzie się działo!

1'  (1:0) - Mocny początek Diabłów&Magiców - dalekie zagranie na pole karne TLA, tam najprzytomniej zachowuje się Michał Motyka, który uprzedza bramkarza Bartosza Obstoja.
5'  (1:1) - Remigiusz Markiel decyduje się na strzał sprzed pola karnego i po ziemi zaskakuje Tomasza Bartnika.
6'  (1:2) - Markiel podchodzi do rzutu wolnego i strzałem przy ziemi pokonuje Tomasza Bartnika.
8' Dariusz Pastuszek zamyka akcje swojego zespołu mocnym uderzeniem nad poprzeczką.
10' Lepiej radzą sobie zawodnicy D&M, ale za każdym razem nie dają rady dobrze zorganizowanej defensywie "niebieskich".
13' W kontrze TLA - Markiel strzale ssam na sam z bramkarzem, ale przegrywa pojedynek z Bartnikiem. Po chwili Michał Motyka przegrywa pojedynek z Obstojem.
14'  (1:3) - Niewykorzystane sytuacje się zemściły - Markiel strzałem pod poprzeczkę zaskakuje Bartnika.
15'  (2:3) - Diabły&Magicy nie dają za wygraną. Piłkę na pole karne dostaje Michał Motyka i strzałem przy słupku zaskakuje golkipera rywali.
17' Poprzeczka po strzale Smoczyńskiego.
19' "Czerwoni" zwietrzyli swoją szansę, dominują nad przeciwnikiem, ale nie potrafią przebić się przez dobrze funkcjonowaną obronę przeciwnika.
20' Pierwsza akcja TLA, Markiel popędził lewym skrzydłem i strzałem po ziemi starał się zaskoczyć Bartnika. Ten jednak był na posterunku.
22'  (3:3) - Krystian Kurpet w zamieszaniu w polu karnym oddaje strzał i po rękach bramkarza piłka wpada do siatki. Mamy wyrównanie.
23'  (4:3) - Rzut karny dla D&M, do jego wykonania podchodzi Radosław Groblicki i...pewnie go egzekwuje.
24'  (5:3) - Diabły&Magicy idą za ciosem, a gola strzałem przy słupku zdobywa Krystian Kurpet. Ależ obrót spraw w tym meczu!
27' Potężne uderzenie Pastuszka instynktownie broni Obstój.
28'  (6:3) - Do trzech razy sztuka. Dariuszowi Pastuszkowi w końcu wyszedł taki strzał, który zaskoczył bramkarza.
Podłamane TLA dało się zdominować, dwie próby próby Michała Motyki.
32'  (7:3) - Mirosław Motyka dostaje dobre zagranie z autu i będąc w polu karnym, strzela tuż koło wychodzącego Obstoja.
33'  (8:3) - Koncertowa gra D&M. Znowu Mirek Motyka znadjuje sposób na Bartosza Obstoja.
34'  (9:3) - Szybka kontra połączonych drużyn - Krystian Kurpet biegnie lewą stroną i decyduje się na uderzenie po ziemi, które znowu jest za trudne dla Bartka Obstoja.
35' Obstój wygrywa pojedynek jeden na jeden z Groblickim.
36'  (10:3) - Michał Motyka upadając decyduje się na strzał przed pola karnego, pechowo interweniuje Obstój i piłka po jego nodze wpada do bramki.
37'  (11:3) - Dwóch na jednego bramkarza TLA - Groblicki do lepiej ustawionego Michała Motyki, który trafia pewnie do "pustaka".
38'  (11:4) - Markiel zmiejsza rozmiary porażki, kończąc idywidualną akcję.
38'   (12:4) - Michał Motyka wychodzi sam na sam i pewnie, po ziemi pokonuje Obstoja.
39'  (13:4) - Pastuszek popędził lewą stroną i będąc przed polem karnym zdecydował się na strzał pod poprzeczkę, który Obstój przepuścił.
40'  (13:5) - Jedynie Markielowi chyba zależy tutaj na jak najbardziej korzystnym wyniku. Pięknym strzałem na dalszy słupek nie daje żadnych szans bramkarzowi!

Drużyna Dariusza Pastuszka pokazała moc, mimo, że przegrywała już 1:3, wzięła się mocno do roboty i w zdobyła 10 goli pod rząd. Ta wygrana pozwoliła zbliżyć im się do ligowego podium. "Błękitni" grali bardzo słabo, toteż zasłużenie przegrali - doznając również pierwszej porażki w tym sezonie. Dla Diabłów&Magiców kolejnym meczem będzie pojedynek z faworyzowanym Elko-Bisem, z kolei TLA "skrzyżuje rękawice" również z teamem Radosława Kohuta, lecz zagra z nimi dopiero za dwa tygodnie!