12.01 godz. 22:10, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adrian Miedziński
8 : 3
( 2 : 1 )
Skład: Dudulski, Howley, Sanchez, Dudzik, Przybysławski, Budniewski, Papior
Skład: Łagożny, Sikora, Sobolewski, Rajczakowski, Bednarz, Kohut, Masłowski, Hofmann, Obstoj, Dudała, Mazurek, Duszyński, Stelmach
18' Radosław Budniewski
26' Rafał Przybysławski
39' Mark Howley
5' Michał Masłowski
14' Artur Sobolewski
21' Jacek Dudała
22' Radosław Kohut
30' Rafał Duszyński
32' Michał Masłowski
36' Michał Masłowski
40' Rafał Duszyński
Zawodnik meczu: Michał Masłowski (Ciężko w tym spotkaniu wskazać najlepszego gracza meczu, ponieważ cała drużyna Elko-Bisu zagrała dobre zawody. Najwięcej zamieszania pod bramką rywala stwarzał Michał, stąd to wyróżnienie.)

W ostatnim dzisiejszym spotkaniu, spotkają się ligowi wyjadacze. Nie trudno wskazać w tym pojedynku faworyta, którym są zawodnicy Elko-Bisu. W poprzedniej edycji te drużyny spotkały się dwukrotnie, oba mecze wygrali gracze w żółtych koszulkach. Jak będzie tym razem, przekonamy się za parę chwil.

1' Kadrowo Elko-Bis miażdzy rywala! Na ławce rezerwowych gospodarzy 7 zmienników, u gospodarzy tylko jedna zmiana.
2' Strzał z ostrego konta Jacka Dudał, lecz tylko słupek.
3' Dziwnej rotacji piłce nadał Arkadiusz Papior, lecz strzał bardzo niecelny.
5' (1-0) - Dudała z dystansu trafia w słupek, futbolówka spada pod nogi Michała Masłowskiego, który strzałem do pustej bramki zdobywa prowadzenie!
7' W ostatnich minutach, oglądaliśmy sporo nieczystej gry po obu stronach boiska. Na razie bez kartek.
8' Strzał sprzed pola karnego Radosława Budniewskiego, o centymetry mija bramkę strzeżoną przez Michała Sikorę.
9' Sporo niedokładności w poczynaniach obu ekip, momentami jedni i drudzy oddają rywalom piłkę za darmo.
11' Mark Howley oddaje strzał z dystanus, lecz Michał Sikora wyciągnął się niczym struna i sparował uderzenie na rzut rożny.
12' Nieudana próba Arkadiusza Papiora, po jego strzale futbolówka przelatuje wysoko nad poprzeczką bramki Michała Sikory.
14' (2-0) - Piłkę pod nogi Artura Sobolewskiego wybija Rafał Przybysławski, a ten niezwykł marnować takich prezentów! Tym sposobem, mamy drugą bramkę dla gospodarzy.
16' - W starciu z rywalem ucierpiał Mark Howley. Na szczęście uraz wydaje się niegroźny i Mark niedługo wróci na plac gry.
17' Ceasar Sanchez po ziemi uderza z rzutu wolnego, piłka mija murek, trafia w słupek i wychodzi na aut! To była najlepsza okazja na zdobycie gola przez Aurerrę Polską.
18' (2-1) - Kontra niebieskich, którą na gola zamienia Radosław Budniewski.
19' Po strzale z połowy boiska piłka trafia w poprzeczkę bramki Janka Dudulskiego.
21' (3-1) - Radosław Kohut zgrywa futbolówkę do Dudały, a ten strzałem z pierwszej piłki zdobywa trzecią bramkę dla Elko-Bisu.
22' (4-1) - Gola koledze pozazdrościł Radosław Kohut, który w podobny sposób podwyższa prowadzenie gospodarzy.
23' Z minuty na minutę widać, że gospodarze opadają z sił... Czy wykorzystają to zawodnicy Elko-Bisu?
24' Koszmarny błąd w obronie Aurerry popełnił Radosław Budniewski, który za słabo zagrywał piłkę do Dudulskiego, "podanie" przechwycił Kohut, lecz za mocno wypuścił sobie futbolówkę i trafił tylko w słupek.
26' (4-2) - Mark Howley zagrywa do niekrytego Przybysławskiego, a ten strzela do pustaka i mamy już tylko 4-2 dla żółto-czerwonych.
27' - Z bólu zwija się Kamil Bednarz, leży na boisku, lecz po chwili samodzielnie je opuszcza.
28' Mark Howley próbuje "szczupakiem" pokonać Sikorę, lecz Michał bez problemu łapie futbolówkę.
30' (5-2) - Ulalala, ależ kapitalne uderzenie Rafała Duszyńskiego! Rafał dostał piłkę przed polem karnym, złożył się i bez namysłu uderzył z woleja na bramkę Dudulskiego. Bramkarz próbował interweniować, lecz ta sztuka mu się nie udała.
32' (6-2) - Michał Masłowski po raz w tym spotkaniu pokonuje Dudulskiego i mamy już cztery oczka przewagi.
33' Próba Sancheza po ziemi, lecz górą Michał Sikora.
36' (7-2) - Michał Masłowski, bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego pokonuje Dudulskiego.
39' (7-3) - Faul gracze Elko-Bisu. Do piłki podchodzi Mark Howley i ściąga pajęczynkę z okienka bramki strzeżonej przez Michała Sikorę. Kapitalna odpowiedź na efektowną bramkę Rafała Duszyńskiego.
40' (8-3) - Rafał Duszyński na raty pokonuje Jana Dudulskiego, po chwili sędzia Adrian Miedziński, kończy spotkanie.

Sprawdziło się stare porzekadło, że do trzech razy sztuka! Trzeci pojedynek między tymi drużynami i trzecie zwycięstwo żółto-czerwonych. Mimo, sporej różnicy w zdobyczach bramkowych, mecz był naprawdę wyrównany, lecz duża ławka rezerwowych pomogła jednej z ekip w osiągnięciu lepszego rezultatu.

Michał Masłowski (Elko-Bis Systemy Odgromowe)