19.12 godz. 19:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adrian Miedziński
Skład: Masztalerz, Kalinowski, Kniaź, Rot, Hauzer, Murdzek, Mor, Sitko, Zdnowski, Rogalski
Skład: Jaworski, Groblicki, Schroeder, Pastuszek, Motyka, Motyka, Kubik, Luchowski, Kurpet, Kadyło, Ryng
4' Aleksander Kniaź
17' Łukasz Hauzer
20' Tomasz Sitko
21' Aleksander Kniaź
32' Paweł Kalinowski
38' Marcin Murdzek
38' Krzysztof Mor
28' Mirosław Motyka
35' Radosław Schroeder
Zawodnik meczu: Paweł Kalinowski (Lider bloku defensywnego Szpilmacherów, swój kapitalny występ udokumentował piękną bombą w samo okienko bramki.)

Naprzeciw siebie stają zespoły bardzo dobrze znane we wrocławskiej piłkce amatorskiej. Fuzjoniści, czyli Diabły&Magicy to przedstawiciele Wrocbalu (Diabły) oraz Śląsk Wrocław Pro (Magicy z Rio) podejmą grających na codzień w Spartanie Szpilmacherów. Tutaj trzeba dodać, że Szpilmacherzy powracają do naszych rozgrywek, gdyż po zdobyciu mistrzostwa na otwartych boiskach odeszli do konkurencji. Bardziej utytułowani są zawodnicy w białych koszulkach, ale nie raz w piłce górą były mniej doświadczone ekipy. Jak będzie dzisiaj? Czy Kopciuszek pokaże pazur i sprawi niespodziankę? a może będziemy świadkami pogromu? Odpowiedź już niebawem...

1' Już na samym starcie meczu Fuzjoniści mają utrudnione zadanie. Na spotkaniu nie pojawił się nominalny bramkarz gospodarzy. Między słupkami oglądamy Michała Motykę.
3' Szpilmacherzy grają bardzo mądrze, wymieniają dużą ilość podań, na razie bez gola
4'   (0-1) - Ależ kuriozalna bramka! Aleksander Kniaź decyduje się na strzał z połowy boiska, futbolówka wydaje się lecieć bardzo powoli i... wpada za kołnierz Michała Motyki!
5' Bramka ta podrażniła bardzo Fuzjonistwów, w tym momencie bardzo aktywne drugi z braci Motyka - Mirosław!
6' Mirosław Motyka przekłada piłkę na prawą nogę, oddaje strzał po ziemii, ale wprost w Masztalerza.
8' Obie drużyny grają bardzo mądrze, większość akcji rozbija się o solidne bloki defensywne.
10' Strzał z dystansu starszego z braci Motyka, ale Masztalerz na posterunku!
12' Coraz odważniejsze akcje Szpilmacherów, ale brakuje precyzji pod bramką Motyki.
15' Kalinowski z dystansu, bardzo niecelnie.
17'   (0-2) - Łukasz Hauzer podwyższa prowadzenie swojego zespołu. Rozmontowana obrona Diabłów&Magików!
19' Stracona bramka podrażniła nieco Fuzjonistów, bardzo ładna akcja zespołu Dariusza Pastuszka, lecz strzał Motyki ociera się o słupek! Zabrakło naprawdę niewiele, do zdobycia bramki kontaktowej.
20  (0-3) - Niewykorzystane sytuację lubią sie mścić! Zamiast kontaktu, mamy powiększenie przewagi! Autorem bramki Tomasz Sitko!
21'   (0-4) Kapitalnie rozpoczyna się druga odsłona dla białych. Swojego drugiego gola zdobywa Aleksander Kniaź, który wykorzystuje niepewność w szeregach obronnych gospodarzy.
23' Wynik nie obrazuje stanu faktycznego meczu. Co prawda Szpilmacherzy zasłużenie prowadzą, ale zero po stronie Fuzjonistów to wynik braku szczęścia pod bramką rywala.
25' Wynik zero do czterech negatywnie wpływa na drużynę czerwonych, momentami widać ich nieporadność.
27' Paweł Kalinowski i spółka grają dzisiaj koncertowo, żaden z graczy Fuzjonistów nie może sforsować defensywy Szpilmacherów!
28  (1-4) - WOW! Co w tej sytuacji zrobił Mirosław Motyka!? Z zerowego konta zdecydował się na strzał piętką, czym zaskoczył bramkarza rywali! Techniczny majstersztyk Mirka!
30' Mecz się nieco uspokoił, oglądamy łatwe straty po obu stronach.
32   (1-5) - Ktoś tutaj pozazdrościł Mirkowi Motyce pięknej bramki! Bardzo dobrze dzisiaj grający Paweł Kalinowski zdecydował się na strzał z dystansu. Ta bomba zatrzymała się dopiero w samym okienku bramki gospodarzy!
33' Siedem minut do końca, przyjezdni prowadzą już czteroma bramkami. Czy Fuzjoniści postarają się choćby o jedno oczko?
35'   (2-5) - co w tej sytuacji zrobił Jakub Masztalerz?! Strzał sprzed pola karnego po ziemii oddał Radosław Schroeder, futbolówka zdawała się lecieć obok bramki, jak struna wyciągnał się Jakub i... piłka po jego dłoniach wtoczyła się do bramki.
36' Ta bramka daje nadzieję gospodarzom na końcowy sukces! Atakują niemal całą drużyna, zapominając o obronie, czy nie zostanom za to skarceni? a może rozpaczliwe ataki przyniosą efekty?
38'   (2-6) Ależ błąd w przyjęciu piłki Tomasza Jaworskiego, który na gola zamienia Marcin Murdzek
38'   (2-7) - Szpilmacherzy idą za ciosem! Kolejne zawachanie w szeregach obronnych Diabłów&Magików na bramkę zamienia Krzysztof Mor, który strzelił do pustaka. Asystą przy tej akcji popisał się Marcin Murdzek.
39' W obozie Fuzjonistów ostra wymiana zdań między graczami...

W starciu beniaminków w lidze Wrocbal Olimpijski FC górą drużyna bardziej doświadczona - Szpilmacherzy. Pomimo nie najlepszego początku, z biegiem czasu punktowali rywala, a w 38 minucie wykorzystując nieporadność defensywy gospodarzy ustalili wynik meczu na 2-7. Pomimo porażki i pechowej 38 minuty, ekipa Fuzjonistów pokazała się z bardzo dobrej strony, spory wpływ na wynik miał na pewno, fakt, braku podstawowego bramkarza w ich szeregach.