17.12 godz. 19:00, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adrian Miedziński
( 7 : 1 )
Skład: Knitter, Grześkowiak, Rydzyński, Wawrzyniak, Baros, Łakomski, Mordarski, Nelle, Paluszkiewicz, Puchała, Rodriguez-Lovera
Skład: Łagożny, Sikora, Sobolewski, Rajczakowski, Bednarz, Kohut, Masłowski, Obstój, Obstoj, Dudała, Stelmach
5' Michał Baros
36' Jarosław Grześkowiak
38' Jacek Łakomski
40' Arkadiusz Wawrzyniak
2' Dawid Obstój
8' Michał Masłowski
11' Kacper Stelmach
12' Michał Masłowski
16' Dawid Obstój
19' Radosław Kohut
20' Radosław Kohut
26' Michał Masłowski
30' Radosław Kohut
Zawodnik meczu: Michał Masłowski (Najbardziej aktywny na boisku - autor hattricka. )

Brązowy medalista z poprzedniego sezonu - Elko-Bis stanie na drodze Rewelacji Sezonu. Faworytem są gospodrze, lecz team Rafała Wawrzyniaka

Lepiej rozpoczęli gracze Elko-Bisu, lecz ich bombardowanie bramki Mirosława Knittera - nic nie dało, gdyż strzały te były albo bardzo niecelne, albo z gorszym lub lepszym skutkiem łapane przez golkipera.
2' Pierwsza groźna kontra Rewelacji Sezonu - Michał Baros wychodzi sam na sam z Michałem Sikorą, ale lepszy okazuje się golkiper Elko.
2'  (1:0) - Rzut wolny dla "żółto-czerwonych". Krótkie rozegranie, Artur Sobolewski do Dawida Obstoja, ten zaś mocnym strzałem przy słupku nie daje żadnych szans Knitterowi.
3' Kohut znajduje się oko w oko z Knitterem, ale fatalnie przestrzela.
5'  (1:1) - Składna akcja "żółto-czarnych". Paluszkiewicz w polu karnym będąc zagrywa do lepiej ustawionego Barosa i ten doprowadza do wyrównania.
8'  (2:1) - Masłowski po zagraniu D.Obstoja, strzałem przy słupku zaskakuje Knittera.
11' Wawrzyniak staje przed świetną szansą na doprowadzenie do remisu, ale jego strzał z bliskiej odległości - kapitalnie, nogami broni Sikora.
11'  (3:1) - Niewykorzystana sytuacja natychmiast się mści i po dobrze wyprowadzonej kontrze, po zagraniu Kohuta do Stelmacha trzecią bramkę zdobywa Elko-Bis.
12'  (4:1) - Brązowi medaliści poprzedniego sezonu idą za ciosem. Masłowski z rzutu rożnego mocno centruje w pole karne i po rękach Knittera piłka wpada do siatki.
14' Masłowski idelanie w tempo zagrywa do Kohuta. Napastnik gospodarzy ma przed sobą tylko bramkarza Rewelacji, ale zbyt długo zwleka i uderza wprost w niego.
15' Kolejna doskonała akcja na zdobycie gola w ekipie EB. D.Obstój zagrywa w pole karne do niekrytego Łagożnego, temu pozostaje tylko wpakować piłkę do pustej bramki, ale na jego drodze stoi Knitter i nie ma kolejnego gola.
16'  (5:1) - D.Obstój decyduje się na szybki strzał sprzed pola karnego i tym samym zaskakuje Knittera.
17' Składna akcja Rewelacji Sezonu, która usilnie dąży do zmiejszenia straty bramkowej przeciwnika. Puchała zamyka akcje, ale w kapitalny sposób Elko ratuje Sikora.
19' W odpowiedzi znowu aktywny D.Obstój, lecz tym razem jego strzał, po rykoszecie, trafia tylko w poprzeczkę.
19'  (6:1) - Kohut na wślizgu kończy dobrą akcję swojej drużyny i jesteśmy świadkami kolejnej bramki.
20'  (7:1) - Kohut postanawia zaskoczyć Knittera i wznawiając piłkę, z połowy zdobywa bramkę.
21-25 - Na boisku niewiele się dzieje, gospodarze dążą do zdobywania kolejnych bramek, goście starają się odwrócić losy meczu, lecz obie ekipy są bardzo niecelne w swych zagraniach.
26'  (8:1) - Masłowski wykorzystuje nieporozumienie w defensywie Rewelacji Sezonu i podwyższa na 8:1.
30'  (9:1) - Elko-Bis wykorzystuje dzisiaj każdy, nawet najmniejszy błąd przeciwników. Kohut wychodzi sam na sam z bramkrzem i pewnie trafia.
32' Dobry strzał Wawrzyniaka sprzed pola karnego, jednak na posterunku czujny - Sikora.
36'  (9:2) - W końcu, pierwszy raz w drugiej odsłonie, udaje się "Szerszeniom" zaskoczyć Sikorę i Grześkowiak zmiejsza rozmiary porażki.
38'  (9:3) - Szkoda, że drużyna Arkadiusza Wawrzyniaka przebudziła się dopiero tak późno. Składna akcja i Łakomski pakuje piłkę do siatki.
40'  (9:4) - Ostatnia bramka w tym spotkaniu jest autorstwem Wawrzyniaka, lecz jedynie zmiejsza ona rozmiary, bądź co bądź wysokiej porażki.

Już w pierwszej połowie trzecia siła ligi w poprzednim sezonie ustawiła sobie to spotkanie. Dzięki pewnej wygranej Elko-Bis obejmuje fotel lidera, zaś Rewelacja na własnej skórze dowiaduje się, że pod balonem wcale nie musi być łatwiej niż na boisku otwartym. Kolejny pojedynek drużyny Kohuta będzie to starcie ze Szpilmacherami. Z kolei "Szerszenie" spotkają się z expertmeble.pl

Michał Masłowski (Elko-Bis Systemy Odgromowe)