22.02 godz. 14:00, Redeco, Sedzia: Andrzej Malec
9 : 4
( 4 : 1 )
Skład: Wieczorek, Mazurek, Góreczny, Bayo Fernandez, Szabo, Leal Felix, Prokop, Cascone
Skład: Rozpędowski, Czajka, Fiet, Staniulis, Bilski, Ostrowski, Staroń
17' Jose Manuel Leal Felix
22' Liberato Cascone
24' Liberato Cascone
35' Jose Manuel Leal Felix
9' Damian Fiet
10' Pawel Ostrowski
13' Pawel Ostrowski
14' Pawel Ostrowski
22' Damian Fiet
26' Pawel Ostrowski
27' Michał Bilski
39' Michał Bilski
40' Michał Bilski
Zawodnik meczu: Pawel Ostrowski (Trio Ostrowski, Bilski, Fiet zapewniło Odrze komplet punktów w spotkaniu z ligowym outsiderem. Najlepszy z wymienionej trójki, sprawiał najwięcej kłopotów defensywie rywala co udokumentował czterema bramkami. )

Premierowych punktów w lidze szuka ACN FC, który ostatnio z powodu braków kadrowych oddał mecz walkowerem. Łatwo "Obcokrajowcom" nie będzie, ponieważ Stowarzyszenie Odra Niemen prezentuje wyższą formę od nich. Do tego między słupkami ma fenomenalnego Dominika Rozpędowskiego. Tutaj pogromu być nie powinno, ale tylko pod warunkiem, że obie ekipy przyjadą do Redeco w optymalnych składach.

1' Leal Felix uderza potężnie z dystansu, lecz świetną paradą popisuje się Dominka Rozpędowskiego.
2' Kolejna próba Leal Felixa, ale ponownie górą Rozpędowski!
5' Piękne uderzenie głową Cascone, lecz gospodarzy ratuje poprzeczka! Poprawka Liberato, ale Rozpędowski na posterunku.
6' Uderzenie z narożnika pola karnego Damiana Fieta na rzut rożny odbija Lech Wieczorek.
7' Rafał Góreczny uderza kolanem na bramkę Odry, ale instynktownie ten strzał broni Rozpędowski.
9' (1-0) - Kontrę Odry Niemien na bramkę zamienia Damian Fiet.
10' (2-0) - Paweł Ostrowski  uderzniem głową pokonuje Wieczorka. Asystę przy tym golu zalicza Michał Bilski.
12' Dwie kapitalne interwencje Dominika Rozpędowskiego w przeciągu niespełna 60 sekund.
13' (3-0) - Paweł Ostrowski po raz drugi w tym spotkaniu wpisuje się na listę strzelców!
14' (4-0) - Świetnie broni Dominik Rozpędowski, następnie szybkim rzutem rozpoczyna akcję swojego zespołu, którą na gola zamienia Paweł Ostrowski.
14' - Czas dla ACN FC.
16' Goalkeeperd gospodarzy nogami broni strzał Miklosa Szabo.
17' (4-1) - Stratę do rywala zmniejsza Jose Manuel Leal Felix!
19' Po uderzeniu Szabo, piłkę na rzut rożny wybija Dominik Rozpędowski.
21' Po strzale Rafała Górecznego piłka trafia w słupek bramki Stowarzyszenia.
22' (5-1) - Paweł Ostrowski wykłada piłkę Damianowi Fietowi, a ten strzałem "do pustaka" zdobywa bramkę.
22' (5-2) - Strzałem z zerowego kąta bramkę zdobywa Liberato Cascone.
24' Paweł Ostrowski uderza w słupek...
24' (5-3) - Kontra przyjezdnych i Cascone po raz drugi wpisuje się na listę strzelców.
25' Po strzale Cascone piłka trafia w słupek bramki strzeżonej przez Dominka Rozpędowskiego.
26' (6-3) - Fiet zagrywa prostopadłą piłkę do Pawła Ostrowskiego, a ten będąc oko w oko z Wieczorkiem pokonuje goalkeepera.
27' (7-3) - Rozklepana defensywa ACNu, Damian Fiet zagrywa piłkę do Michała Bilskiego, a ten bez problemów pokonuje Wieczorka.
29' Paweł Ostrowski uderzeniem z woleja chciał zaskoczyć Wieczorka, lecz w tej sytuacji górą bramkarz.
31' - Czas dla Odry Niemen.
32' ACN w kontrze i Miklosz Szabo kończy atak swojej drużyny, minimalnym strzałem koło bramki Rozpędowskiego.
33' Groźny atak Stowarzyszenia przerwany w ostatniej chwili przez Sławomira Mazurka!
35' (7:4) - Jose Manuel Leal Felix na raty pokonuje Dominika Rozpędowskiego. ACN walczy.
36' Leal Felix w indywidualnej akcji trafia wprost w wychodzącego bramkarza.
39' (8:4) - Michał Bilski po raz drugi w tym meczu pokonuje Lecha Wieczorka - jest już po meczu!
40' (9:4) - Michał Bilski kompletuje hattricka, po tym jak w sytuacji sam na sam minął Wieczorka i skierował piłkę do pustej bramki.

Zawodnicy Stowarzyszenia Odra Niemen zainkasowali łatwe trzy punkty. Pewna gra defensywna kierowana przez Dominka Rozpędowskiego oraz skuteczność pod bramką rywala to recepta na sukces w tym spotkaniu. Gospodarze zasłużenie wygrali ten mecz i kolejkę przed końcem zapewnili sobie utrzymanie w drugiej lidze. Niestety brak punktów w tym starciu sprawia, że ACN nie tylko spadnie do trzeciej ligi, ale także zakończy obecne zmagania na ostatnim miejscu w tabeli.

Paweł Ostrowski (Stowarzyszenie Odra Niemen)