21.06 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Maciej Siwek
Skład: Sochański, Baka, Grelich, Gruszka, Kegel, Łysek, Sojka, Miernik
Skład: Monchique, Pacak, Bieś, Sanz Docando, Paździorek, Bartoń, Łukaszczuk, Sozański, Argentino
12' Pedro Monchique
34' Pedro Monchique
Zawodnik meczu: Krzysztof Kegel (Gdyby nie Krzysiek, to wynik byłby może i dwucyfrowy. Szkoda, że koledzy nie wykorzystali jego dobrej dyspozycji. Wyróżnienie dla Pedro Monchique za dublet.)

Ostatni mecz obu ekip w tym sezonie. Oba zespoły grają już tylko o honor, albo o lepszą pozycję w tabeli, jednak miejmy nadzieję, że dadzą z siebie wszystko. Pogoda może nie sprzyjać widowisku, bo jest dość wietrznie. Pierwszy raz chyba zawodnicy proszą o losowanie połów nie z powodu świecącego słońca, ale wiatru. Oby tylko nie zaczęło znowu lać, bo to z pewnością nie pomoże graczom.

3' Początek meczu charakteryzuje dużo biegania i brak akcji. Wiatr się wzmaga, co przeszkadza zawodnikom obu zespołów.
7' Przemysław Paździorek dobrym dyblingiem przechodzi obrońców, ale po wymianie podań z Pedro Monchique strzela zbyt słabo.
8' Przemysław Sozański z dwudziestu metrów uderza mocno, jednak dobrze interweniuje Krzysztof Kegel.
12' (1:0) Gaetano Argentino strzela z piętnastu metrów, bramkarz odbija piłkę, do której dobiega Monchique. Z najbliższej odległości wbija ją do bramki.
14' Marcin Bartoń uderza z dwunastego metra. Bramkarz wybija na róg.
15' Ponownie Bartoń, tym razem w okienko. Górą znowu Kegel.
18' Jedna z niewielu akcji Catlin. Marcin Sojka podaje do Łukasza Sochańskiego na wolne pole, jednak ten drugi przegrywa pojedynek, a strzału z sześciu metrów broni bramkarz.
21' Sozański kolejny raz próbuje szczęścia z piętnastu metrów, kolejny raz przegrywa.
22' Indywidualna akcja Sochańskiego, jednak po strzale piłka dotyka jeszcze obrońcę, rękawicę bramkarza i słupek, po czym wylatuje na aut.
24' Ponownie Sozański, tym razem z narożnika pola karnego. Znowu zatrzymany przez Kegla.
26' Sochański otrzymuje podanie z rzutu rożnego, lecz jego strzał trafia w boczną siatkę.
27' Argentino wrzutką z autu trafia w poprzeczkę.
28' Argentino podaje do Paździorka górą, ten wykonuje efektowną przewrotkę, jednak do szczęścia brakuje metra.
30' Argentino z ostrego kąta celuje w okienko, pewnie jednak bramkarz.
32' Raz jeszcze Gaetano, jednak strzał po poprzeczkę, tak jak wszystkie poprzednie, zatrzymane przez bramkarza.
34' (2:0) Po rajdzie przez pół boiska Przemysław Paździorek podaje do dobrze ustawionego Monchique, który z pięciu metrów nie ma problemu z pokonaniem bramkarza.
36' Sozański raz jeszcze strzela sprzed pola karnego, tym razem obok słupka.

Dość jednostronny pojedynek. Catlin co prawda starał się budować akcje, jednak nie przynosiły one pożytku, a zawodnicy rzadko oddawali strzał na bramkę. Fresenius zagrał bardziej efektownie i przede wszystkim efektywnie. Gdyby nie postawa bramkarza przeciwników, z pewnością nie skończyliby tylko na dwóch trafieniach. Jeśli w przyszłym sezonie będą grali na tym samym poziomie, będą mogli pokusić się o awans.

autor: Jacek Śliz