20.06 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Dalmata, Soboń, Lemiecha, Michalik, Michalik, Młoczek
Skład: Durak, Karmański, Wnuczek, Dymański, Szczepkowski, Bielecki, Patrzykąt, Patrzykąt, Różański, Zawadzki
18' Kamil Lemiecha
24' Kamil Lemiecha
5' Tomasz Patrzykąt
8' Robert Patrzykąt
12' Andrzej Bielecki
16' Piotr Różański
35' Michał Karmański
40' Mariusz Durak
Zawodnik meczu: Kamil Lemiecha (Co prawda jego drużyna przegrała, ale pokazała charatker. Sam Kamil również był najaktywniejszym graczem na boisku, a swój dobry występ skwitował strzeleniem dwóch bramek. Wyróżnienie dla Tomasza Patrzykąta! )

Lean Forge jeżeli wygra swój ostatni mecz to uzyska awans do pierwszej ligi! Na ich drodze stanie wicemistrz z poprzedniego sezonu, czyli DecoKing. Gracze Patryka Wróblewskiego obecną kampanię ligową mają beznadziejną i zajmują miejsce w "czerwonej strefie". Pod sobą mają tylko Fresenius United, Stowarzyszenie Odra-Niemen i Qiagen DNA Crew. W najlepszym wypadku "bordowi" zakończą zmagnia na siódmym miejscu. Muszą jednak sami wygrać i liczyć na wpadki Auto Trucku i Catlina. Z "Duńskim Dynamitem" faworytem nie będą i trudno będzie im o powtórzenie wyniku z jesieni kiedy to wygrali 2:1. "Fioletowi" prezentują bowiem dobrą formę, a także posiadają kilku niezłych zawodników, na których "Deco" musi uważać. Są to Mariusz Durak, Miłosz Stanclik i Łukasz Rosiek. Czy uda mu się ich powstrzymać i sprawić, że Lean Forge doszczętnie straci szanse na awans? Czy raczej niespodzianki nie będzie i poznamy drugiego świeżo upieczonego pierwszoligowca? EDIT: DecoKing grać będzie w sześciu i bez nominalnego bramkarza. Między słupkami zobaczymy Łukasza Michalika. Lean Forge z kolei radzić będzie musiał sobie bez swoich liderów - Miłosza Stanclika i Łukasza Rośka.

2' Mocne uderzenie Kamila Lemiechy zza pola karnego i piłkę udanie do boku zbija Piotr Różański. Po chwili mamy dobitkę Huberta Młoczka - nad poprzeczką.
3' Jeszcze3'  jedna próba graczy DecoKingu, tym razem autorstwa Daniela Sobonia. Nic jednak z niej nie będzie, bowiem futbolówka mija bramkę przeciwników.
5' (1:0) - Tomasz Patrzykąt mocno strzela zza pola karnego i piłka po interwencji bramkarza wpada do siatki tuż przy słupku!
6' Kolejny mocny strzał, tym razem Roberta Patrzykąta i Michalik zbija piłkę do boku.
7' W odpowiedzi przed szansą na gola staje Lemiecha, ale jego uderzenie z główki instynktownie broni Różański.
8' (2:0) - R.Patrzykąt zabiera się z piłką, staje oko w oko z Michalikiem i strzałem przy dalszym słupku go pokonuje!
10' Piłka zagrana za plecy obrońców DecoKingu w kierunku Mariusza Duraka. Źle z bramki wychodzi Michalik i nie trafia w futbolówkę. Na jego szczeście jeden z obrońców jest czujny i w porę wybija piłkę, tak więc Durak do sieci nie trafi.
12' (3:0) - Karol Zawadzki Z lewej strony zagrywa na przedpole do nadbiegającego Andrzeja Bieleckiego, a ten precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę podwyższa prowadzenie Lean Forge.
14' (3:1) - Młoczek huknął z dystansu i piłka po odbiciu się od nogi bramkarza wpada do bramki tuż przy słupku!
15' Bieleckiego płaski strzał z pola karnego instynktownie nogami broni Michalik.
16' Zagranie piłki ręką przez Różańskiego przed polem karnym przeciwników i mamy żółty kartonik.
18' (3:2) - DecoKing grę w równowadze wykorzystuje i strzela gola kontaktowego. Michalik zagrywa na pole karne do Lemiechy. Ten niekryty przez nikogo oddaje strzał z woleja, po którym Różański przepuszcza piłkę tuż przy dalszym słupku!
22' Płaskie uderzenie Lemiechy z rzutu wolnego i Różański wzrokiem odprowadza piłkę na rzut rożny.
24' (3:3) - Szybko i zarazem sprytnie wykonany rzut wolny i strzałem "z czuba" pokonuje Różańskiego. Mamy remis!
27' Adrian Michalik z może zaskoczyć Różańskiego, lecz uderza tuż obok bramki.
28' Lemiecha z prawej strony pola karnego strzela minimalnie obok bramki.
29' Kąśliwy strzał Zawadzkiego zza pola karnego i świetnie nogami interweniuje Michalik.
29' Kolejna próba, tym razem T.Patrzykąta i jeszcze raz dobrze nogami broni bramkarz.
35' (4:3) - Wielka radość w ekipie Lean Forge, bowiem wychodzi on na prowadzenie. Do piłki przed polem karnym przeciwników dopada Michał Karmański i pięknym strzałem pod poprzeczkę nie daje żadnych szans rywalom.
38' Zawadzki przebojem wpada z piłką w pole karne i zagrywa na "pustaka" do Duraka, którego strzał ląduje na słupku!
39' Piotr Szczepkowski puszcza sobie piłkę obok bramkarza, mija go i gdy wydaje się, że skieruje ją do pustej bramki, tak się jednak nie dzieje, a futbolówka wychodzi na aut bramkowy.
40' (5:3) - Durak przed chwilą nie trafił do pustej bramki, a teraz kieruje piłkę do siatki w zdecydowanie trudniejszej sytuacji. Wygrywa walkę o pozycję z bramkarzem i kieruje ją do pustej bramki.

Lean Forge z wielkim trudem ograł grający w sześciu i bez nominalnego bramkarza DecoKing. Od sensacji daleko nie było, ale "Duński Dynamit" wiedząc o co gra, ostatecznie zgarnął trzy punkty i w przyszłym sezonie grać będzie na poziomie 1 ligi. Zespół Patryka Wróblewskiego kończy nieudany sezon na miejscu w "czerwonej strefie", miejscu dziewiątym. Obie wyżej wspomniane drużyny kończą zmagania w sezonie wiosna 2018. Za wspólnie spędzone chwile dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych odsłonach ligi Wrocbal.