04.06 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
3 : 1
( 0 : 0 )
Skład: Półtorak, Toczek, Pieńkowski, Borysewicz, Hanc, Dzietczyk, Morawski, Dolański, Sochacki
Skład: Seliga, Durak, Karmański, Wnuczek, Koziczak, Szczepkowski, Patrzykąt, Patrzykąt, Zawadzki, Rosiek
31' Mateusz Sochacki
23' Mariusz Durak
35' Łukasz Rosiek
40' Krzysztof Wnuczek
Zawodnik meczu: Łukasz Rosiek (Autor jedengo trafienia i jednej asysty. Brał udział prawie w każdej akcji ofensywnej swojego zespołu, gdzie dowodził poczynaniami swoich kolegów. Wyróżnienie trafia na konto dobrze dysponowanego dzisiaj Szeligi.)

Początek nowego tygodnia na boisku przy Skwierzyńskiej rozpoczynamy spotkaniem Leanforge pomiędzy Auto Truckiem. Obie ekipy jeszcze z nadziejami oraz bardzo realnymi szansami na powalczenie o zajęcie miejsc 1-4 dających upragniony awans do zaplecza Ekstraklasy. Podopieczni Krowickiego jak i zawodnicy Stanclika po 8 kolejkach zgromadziły na swoich kontach po 11 punktów. Do Impelu który jest obecnie na czwartej pozycji tracą 3 punkty. Walka będzie wprawdzie o 6 oczek, a drużyna która przegra raczej straci szansę awansu. Minusem może być dla piłkarzy i jednej piłkarki upał panujący dziś na murawie. Arbitrem wszystkich poniedziałkowych meczów będzie Tomasz Pondel.

3' Dośrodkowanie z rzutu rożnego spada na głowę wolnego w polu karnym Patrzykąta, ten jednak przenosi piłkę nad bramką.
5' Auto Truck próbuję przebić się pod bramkę rywali, lecz niedokładne podania nie ułatwiają tego zadania i większość akcji palonych jest na panewce.
7' Kolejna składna akcja Ciężarówek, kilka podań ale Dzietczyk w końcówce zagrywa zbyt mocno, a futbolówka wychodzi poza pole gry.
9' Błąd obrony Duńskiego Dynamitu, piłkę pod nogi otrzymuję Doliński który bedąc przed polem karnym i mając przed sobą tylko bramkarza decyduję się na szybki strzał, piłka leci prosto w golkipera.
12' Bardzo statyczna gra w środku boiska, mało akcji i strzałów, może to wszystko przez żar lejący się z nieba.
14' Z boku boiska swojego szczęścia próbuję Borysewicz, lecz strzał ponownie prosto w bramkarza.
17' Dzietczyk uderza za pola karnego, ale piłka wychodzi wysoko ponad siatkami i ktoś z rezerwowych będzie musiał za nią podążyć.
20' Pierwsza połowa jak mawia klasyk mogłaby się nieodbyć i nic by to nie zmieniło, bardzo spokojny mecz bez większych zagrożeń pod żadną z bramek. Liczymy na emocje w drugiej części spotkania.
23' (1-0) Nareszcie się doczekaliśmy. Leanforge otwiera wynik tego spotkania. Centra z autu na pole karne od Szczepkowskiego, a niepilnowany w polu karnym Durak strzałem głową kieruję piłkę do siatki.
26' Kolejne dośrodkowanie LeanForge, tym razem jednak futbolówka przechodzi górą przez pole karne nie znajdując żadnego z adresatów.
29' Teraz wrzutkami próbuję zaskoczyć Auto Truck, lecz Dzietczyk nie wykorzystuje piłki i przenosi ją nad poprzeczką.
31' (1-1) Znów w tym spotkaniu mamy remis. Indywidualna akcja Sochackiego, nie potrzebował asystenta bo sam sobie wszystko wykreował. Najpierw oddał strzał który został odbity przed siebie, a następnie odbitą piłkę głową posłał nad wychodzącym bramkarzem zaliczając zwanego w piłkarskim żargonie ,,lobika''.
32' Mogliśmy mieć kolejną bramkę dla Auto Trucku, od połowy sam na sam z bramkarzem biegł Morawski lecz będąc przy nim przegrał pojedynek oko w oko. Świetną interwencję nogą zaliczył w tej akcji Szeliga.
35' (2-1) LeanForge po raz drugi w tym spotkaniu wychodzi na prowadzenie. Fatalny błąd obrony strzałem za pola karnego przy słupku pewnie wykorzystuje Rosiek.
37' Co to byłaby za bramka. Borysewicz wolejem lub takimi nożycami nakłada dośrodkowaną piłkę, lecz ta zamiast do bramki to obija tylko słupek i wychodzi w pole. Dobra sytuacja do wyrównania.
40' (3-1) Emocje w tym spotkaniu zakończone. Kontratak Dynamitów i podanie Rośka na bramkę pewnym strzałem obok bramkarza zamienia Wnuczek.

Spotkanie pomiędzy Auto Truckiem, a LeanForge kończy się wygraną tych drugich. To ekipa Duńskich Dynamitów okazała się dzisiaj lepsza od rywali o dwa oczka i to oni zgarniają upragnione 3 punkty i jeszcze mocniej włączają się do walki o awans. Natomiast ekipa Ciężarówek szans na zaplecze Ekstraklasy nie straciła, ale będzie już o to bardzo trudno i chyba nie wszystko zależy od podopiecznych Krowickiego. Mecz był bardzo spokojny, szczególnie w pierwszej połowie gdzie praktycznie nic się nie działo, na szczęście drugą część spotkania dostarczyła nam emocje i bramki. W następnej kolejce o ligowe punkty Auto Truck powalczy z ORA Wrocław, a LeanForge ,,rzuci rękawicę'' ekipie Braku Sponosora.

autor: Maciej Siwek