28.05 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
( 0 : 0 )
Skład: Wisiecki, Węgrzyn, Smolarczyk, Dubiel, Budzik, Binkowski, Bednarski, Czerna, Woźny
Skład: Półtorak, Toczek, Pieńkowski, Borysewicz, Hanc, Dzietczyk, Morawski, Dolański, Sochacki, Milewski
38' Tomasz Dubiel
40' Wojciech Binkowski
24' Rafał Dzietczyk
40' Paweł Morawski
Zawodnik meczu: Łukasz Smolarczyk (W mojej ocenie MVP należy się Panu Jurkowi za to, że chciało mu się to przez 40 minut oglądać. No ale że Pana Jurka w systemie nie mamy to kogoś trzeba wybrać. Wybór pada na autora dwóch asyst - Łukasza Smolarczyka.)

Na skutek dwóch porażek z rzędu Impel wypadł ze strefy premiowanej awansem, ale jego szanse na promocję do wyższej klasy rozgrywkowej nie zmalały! Gracze Krzysztofa Węgrzyna tracą do miejsca w "zielonej strefie" zaledwie jedno oczko! O takowe, a nawet trzy powalczą z sąsiadem z ligowej tabeli - Auto Truckiem. Jedni i drudzy mają identyczny dorobek punktowy, tyle że "Ciężarówki" są w nieco lepszych humorach, gdyż poprzedni swój mecz wygrały. Czy teraz pójdą za ciosem i wygrają drugie spotkanie z rzędu? Czy jednak w myśl: "do trzech razy sztuka" w końcu przełamią się "niebiescy"? Czy defensywie kierowanej przez Leszka Półtoraka uda się powstrzymać fenomenalnego Łukasza Smolarczyka? Czy jednak uda mu się powiększyć dorobek bramkowy i umocnić na pozycji lidera klasyfikacji strzelców?

4' - Przejęcie Morawskiego i odegranie do Dzietczyka, Blondi posyła jednak piłkę tylko obok słupka.
10' - Życzliwa piłka wędruje w stronę Morawskiego (w roli podawacza Dzietczyk), Pawłowi chwilowo mignęła w głowie wizja "zrobienia Bale'a", ale ostatecznie nic z całej akcji nie wynikło.
12' - Dobre podanie udało się otrzymać od Tomka Pieńkowskiego, idealnie na lewą drewnianą protezę. Nic tylko odegrać z pierwszej. Tak też uczyniłam, niestety rywal pokumał się w tym wszystkim i idealnie to przeczytał, przez co wyśmienitego ciasteczka nie otrzymał Rafał Dzietczyk.
14' - Budzi się Mieczysław Budzik, a efekt tego jest taki, że trochę farby odpada ze słupka po jego strzale.
16' - Groźny strzał Kamila Bednarskiego, Leszek Półtorak może odetchnąć z ulgą, bo poszło tylko obok bramki.
17' - Wojtek Binkowski zagrywa do Mietka Budzika, a ten wylewa setkę za kołnierz i marnuje dogodną sytuację na wyprowadzenie Impelu na prowadzenie.
17' - W programie "Jak oni strzelają obok słupka" postanowił wziąć udział także Krzysiu Hanc. Pan Jurek powoli zaczyna się niecierpliwić. Gdzie są gole?!
19' - (1:0) Krzysiu szybko wyciągnął wnioski i ze strzałów przerzucił się na podania. Wyśmienite prostopadłe ciasteczko otrzymał Rafał Dzietczyk, a że oglądalność programu "Jak oni strzelają" podskoczyła diametralnie Blondi postanowił w sposób spektakularny wpisać się na listę strzelców wywalając się przed strzałem. Koniec końców futbolówka po otarciu się jeszcze od słupka zaskakuje Marka Woźnego i mamy jeden zero dla Auto Trucku!
W przerwie spotkania mamy zmianę "na budzie" w Impelu. Marka Woźnego zastąpi Krzysiu Węgrzyn.
21' - Auto Truck ma więcej szczęścia niż rozumu. Piła po strzale Tomka Dubiela zza pola karnego ociera się o słupek, Półtorak już miał stan przedzawałowy.
22' - Mati Sochacki uderza z kopytka jak rasowy lajkonik (być może nie był to strzał a klasyczny skip B), w każdym razie futbolówka wędruje nad poprzeczką.
23' - Poszło trio Ciężarówek (Dzietczyk, Hanc, Morawski) na bramkę Węgrzyna. Krzysiu Hanc zagrał do Pawła Morawskiego, a jeszcze zanim poszło podanie znany wróżbita Tomek Pieńkowski ocenił fachowo sytuację ("Spie*dolą to"). Widać, że chłop zna się na rzeczy. Krzysiu Węgrzyn nie daje się zaskoczyć.
24' - Krzysiu Hanc planował zapakować piłkę w krótki róg, nie z Węgrzynem jednak takie numery. Prawie asystę zalicza Mateusz Sochacki, prawie jak wiadomo robi jednak różnicę i to nie tylko w reklamach, w których chce się Ż.
25' - 35' - Z racji tego, że moi przewspaniali koledzy zechcieli dać zmianę (dzięki chłopaki, z boku się nie da na to patrzeć), a mi wyczerpały się baterie w Rolexie (cholera wie która kiedy była minuta) ciężko było ocenić kolejność zdarzeń, które miały miejsce w trakcie mojego przebywania na murawie. Z najważniejszych w tym przedziale czasowym można wymienić:
- atak na moje nogi chorego na wściekliznę kreta (przecież chyba nie myślicie, że sama się tak wywaliłam?)
- nasz 1 strzał w słupek - bodajże Matiego Sochackiego - sam strzał nie był aż tak kluczowy, jak fakt, że podanie wyszło z mojej drewnianej nogi i też załapałam się na "prawie asystę" (a że tylko prawie to aż nie chce się Ż)
- 2 słupki przeciwnika - jeden na pewno Janka Czerny, drugiego nie przyuważyłam, bo oślepiło mnie słońce, ale ktoś miał konkret pecha (a my z kolei mega farta)
- pudło sezonu w wykonaniu Janka Czerny, nie wiedziałam że da się nie trafić z metra, ale jak widać, jak się chce to można wszystko
- wyjątkowo złośliwą nogę kogoś z Impelu (masz szczęście chłopie, że nie przyuważyłam numeru), kto w ostatniej chwili dotknął idealnie dobrywaną w moją stronę piłkę od Mateusza Sochackiego
37' - Czas zejść na ławkę, bo już marudzą.
38' - (1:1) Tylko zeszłam i od razu się posypało. Łukasz Smolarczyk zagrał do Tomka Dubiela, a tego podania nie zdołał przeciąć ani Filip Borysewicz, ani Łukasz Doliński. Dubiel posyła piłkę do siatki prosto między nogami Leszka Półtoraka. Adriana Dziury juz w naszej ekipie nie ma, ale jak widać jego duch w zespole pozostał. Dziura pierwsza klasa, jednak radzimy Leszkowi się nie podłamywać, bo jest na to rada.

39' - Zdecydowanym przeciwnikiem siatek jest Paweł Morawski, który ponoć nawet jak idzie do Biedronki, to zamiast używać siatek nosi zakupy w rękach. Paweł tak poirytował się tym golem, że aż postanowił wykosić przeciwnika i to metr przed polem karnym. Decyzja arbitra Rondla... to znaczy Pondla, może być tylko jedna - żółty kartonik i wolny dla rywala!
40' - (1:2) Nie zdążyłam jeszcze skończyć zdania "Żebyśmy tylko teraz nie stracili jakiegoś farfocla", a już straciliśmy farfocla... Smolarczyk zalicza drugą asystę a na listę strzelców wpisuje się Wojtek Binkowski!

Auto Truck miał szansę na wbicie się do strefy premiowanej awansem, z szansy jednak nie skorzystał i przeszedł transformację w Auto Wraka, lądując na szóstej lokacie. W znacznie lepszej sytuacji znajduje się Impel, który po tym zwycięstwie wskoczył na czwarte miejsce, dające na koniec sezonu promocję do pierwszej ligi. Wracając do samego meczu Auto Wrak był na doskonałej drodze do zwycięstwa i na dwie minuty przed końcem miał już praktycznie punkty w kieszeni, okazało się jednak, że można to wszystko spartolić w sposób koncertowy. Na dobrą sprawę wynik 1:0 w końcówce był dużym darem od losu, bo patrząc na to ile sytuacji miał Impel (ktoś liczył te słupki?) to powinno być już ze trzy jeden dla Niebieskich. Godna pożałowania jest nieskuteczność Impelu, jeszcze bardziej godne pożałowania jest to co w dwie ostatnie minuty odwalił Auto Truck, ale już niewybaczalne jest to czego dopuścił się po meczu Filip Borysewicz. Zawodnik AT już po raz drugi w tym sezonie zmarnował sporą ilość szlachetnego chmielowego Dzika, wylewając zawartość butelki wprost na znajdujący się przy boisku chodnik. Filipa ostrzegamy, bo zgodnie z Regulaminem naszych rozgrywek dopuszczenie się tak godnego potępienia czynu po raz trzeci w ciągu sezonu skutkuje wykluczeniem z Rozgrywek. W następnej kolejce Auto Truck zagra z LeanForge, Impel o punkty powalczy natomiast z Brakiem Sponsora.