16.05 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Monchique, Sanz Docando, Paździorek, Bartoń, Zakrzyński, Argentino, Draus
Skład: Gąsowski, Hubczak, Gawziński, Tendaj, Kalimow, Podymkiewicz, Liczbik, Zapał, Łukaszenko
9' Wojciech Hubczak
11' Kamil Gąsowski
14' Patryk Gawziński
25' Krzysztof Podymkiewicz
30' Wojciech Hubczak
33' Krzysztof Podymkiewicz
39' Krzysztof Podymkiewicz
Zawodnik meczu: Krzysztof Podymkiewicz (Brał udział w każdej akcji ofensywnej swojej ekipy. Autor hat-tricka który zapewnia punkty i wysokie zwycięstwo nad dzisiejszym rywalem.Wyróżnienie dla Hubczaka za ustrzelenie dubletu.)

Na początek środowego grania będący na miejscu premiowanym awansem Asplex podejmie Freseniusa który obenie znajduję się w dolnej stawce taebli. Na papierze rozstrzygnięcie zdaje się oczywiste. Podopieczni Gąsowskiego dzięki wygranej mogą objąc pozycję lidera najniżeszj ligi biznesu. Natomiast zwycięstwo i sensacja może dać zawodnikom Paździorka przesunięcie się ku górze w ligowej stawce, nawet może to być środek tabeli. Jest o co powalczyć, ale będzie bardzo trudno. Arbitrem dzisiejszych spotkań będzie Marcin Niciński.

3' Spokojna gra obu zespołów, narazie bez żadnych konkretnych akcji. Piłka znajduję się raczej w środkowej strefie boiska, a nie pod polami karnymi.
5' Asplex zdaje się przejmować kontrolę nad tym spotkaniem, jednak dotychczasowe akcje padały łupem defensywy Freseniusa.
7' Kilka uderzeń Acerowców spada jednak daleko od bramki strzeżonej dzisiaj przez Docando.
9' (1-0) Asplex napoczyna obronę rywali. Liczbik zagrywa do Hubczaka, a ten pewnym strzałem pokonuję golkipera wyprowadzając swoją ekipę na prowadzenie.
11' Przerwanie korzystnej akcji i żółtą kartką ukarany Gąsowski, rzut wolny wykonany przez Monchique ale bramkarz dobrze paruje na rzut rożny.
14' (2-0) Indywidualna akcja gracza Asplexu. Gawziński po rajdzie manerwując dwóch obrońców wpada w pole karne i bardzo mocno uderza pod poprzeczkę. Bramkarz przy tym uderzeniu był bez szans.
16' Rzut rożny dla Freseniusa, jednak dobrze dośrodkowaną piłkę Gąswoski zdejmuje prosto z głowy jednego z napastników i oddala zagrożenie od bramki.
18' Na strzał za pola karnego decyduję się Łukaszenko, piłka trafiona mocno lecz mniej precyzyjnie i wychodzi wysoko ponad poprzeczką.
21' Szybko mogliśmy mieć otwarcie w drugiej połowie. Liczbik będąc z boku boiska uderza, a futbolówka obija prawy słupek i wychodzi poza boisko.
23' Kolejny już strzał Asplexu, tym razem próbuję Gawziński ale piłka także leci ponad bramką.
25' (3-0) Dośrodkowanie na pole karne Niebieskich Dzików. Bramkarz próbuje wyjść i przechwycić to podanie jednak Podymkiewicz trafia głową nad golkiperem, a piłka wpada do siatki. Paździorek chciał jeszcze wybić żeby uchronić swoją drużynę przed stratą bramki, lecz się nieznacznie spóźnił.
27'Aplex cały czas w natarciu, Liczbik poszukuje swojego trafienia, ale ponownie daleko od światła bramki.
30' (4-0) Kontratak drużyny Asplexu. Piłkę z boku boiska wykłada Łukaszenko, a do pustej bramki wbija ją Hubczak. Kto wygra w tym spotkaniu pomału się rostrzyga.
32' Fresenius zepchnięty do głębokiej defensywy. Nie są w stanie odpowiedzieć żadnymi konkretnymi akcjami.
33' (5-0) Kolejna długa piłka na pole karne, tam najsprytniejszy okazuję się Podymkiewicz który przyjmuję futbolówkę i szybkim strzałem pokonuję bramkarza Freseniusa. To już dublet tego zawodnika.
35' Idealne prostopadłe podanie, sam na sam z bramkarzem znajduję się Hubczak jednak hat-tricka nie będzie bo górą okazuję się golkiper rywali.
37' Jeden z nielicznych strzałów Niebieskich Dzików, uderzał Bartoń ale piłka przechodzi minimetry obok bramki.
39' (6-0) Hat-trick Krzysztofa Podymkiewicza. Wzdłuż pola karnego strzela Liczbik, a piłkę pewnie do siatki wbija Podymkiewicz który ustala nam ostateczny wynik tego spotkania.

Bardzo jednostornne spotkanie obejrzeliśmy pomiędzy Asplexem a Freseniusem. Acerowcy od początku spotkania starali się zdominować rywala pokazując im swoją siłę w ofensywie. Dobrze dysponowanie dzisiaj Podymkiewicz czy Hubczak dają swojej ekipie pewne zwycięstwo i upragnione trzy punkty które pozwolą zawodniką Gąsowskiego na objęcie pozycji lidera w 2 lidze WLB. Niebieskie Dziki dzisiaj niesprostały rywalowi i odnoszą zasłużoną wysoką porażke co nie pozwoli im na przesunięcie się ku środkowki tabeli. Trzeba się szybko otrząsnąć bo następne mecze już za tydzień. Asplex podejmie trzeciego Impela, a Fresenius zagra z szóstym Auto Truckiem.

autor: Maciej Siwek