25.04 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Pasternak
( 2 : 0 )
Skład: Strzelczyk, Wróblewski, Dalmata, Soboń, Lemiecha, Michalik, Michalik, Młoczek, Rogowski, Lubczyński, Drozd
Skład: Gąsowski, Hubczak, Gawziński, Kwiecień, Tendaj, Szostak, Łukaszenko
25' Hubert Młoczek
33' Kamil Gąsowski (Gol samobójczy)
11' Bartłomiej Tendaj
14' Kamil Gąsowski
31' Dymitr Łukaszenko
38' Wojciech Hubczak
Zawodnik meczu: Dymitr Łukaszenko (Dymitr był motorem napędowym Asplexu. Obrońcy przeciwników nie potrafili go powstrzymać, a on strzelił gola i zanotował asystę. )

Emocji nie powinno zabraknąć w starciu dwóch głównych faworytów do wygranej w 2 lidze, czyli Asplexu z DecoKingiem. Ci pierwsi są niepokonanym liderem, Ci drudzy tracą do nich zaledwie dwa punkty. Jest zatem o co walczyć! Co do składów to DecoKing zjawił się przy Skwierzyńskiej w komplecie, a "Acerowcy" będą grali bez ani jednej zmiany, bez nominalnego bramkarza i swojego superstrzelca - Bartosza Liczbika.

1' Uderzenie Patryka Gawzińskiego zza pola karnego przelatuje nad poprzeczką bramki DecoKingu.
5' Płaski strzał Bartłomieja Tendaja niemalże z połowy boiska i udanie futbolówkę do "koszyczka" wprowadza Patryk Wróblewski.
8' Centra Dariusza Rogowskiego w pole karne i piłkę na raty wyłapuje Mateusz Szostak.
9' Niepewna interwencja Wróblewskiego po mocnym uderzeniu Tendaja.
11' (1:0) - Łukaszenko z lewej strony na przedpole do Tendaja, który strzałem z pierwszej piłki, pokonuje Wróblewskiego. Piła przy tej sytuacji odbiła się jeszcze od słupka, a sam bramkarz "Deco" był bez szans! Mamy otwarcie wyniku!
12' Mocny strzał Łukaszenko ekwilibrystycznie broni Wróblewski.
14' (2:0) - Gawziński w tempo zagrywa do Gąsowskiego, a ten przed polem karnym, nieatakowany przez nikogo oddaje płaski strzał "ze szpica", po którym piłka wpada do siatki tuż przy krótszym słupku!
15' Łukaszenko zabrał się z piłką i kończy samotną akcję strzałem z powietrza - obok słupka!
16' Udany wślizg Wróblewskiego przed polem karnym, który w ostatniej chwili uprzedza tym samym rozpędzonego Łukaszenko!
17' Łukaszenko sprzed pola karnego obok bramki!
20' Łukaszenko z rzutu wolnego stara się mocnym strzałem zaskoczyć Wróblewskiego, ale ten jest na posterunku i instynktownie interweniuje kolanami.
25' Młoczek fauluje jednego z rywali i zostaje ukarany żółtą kartką.
27' Łukaszenko technicznym strzałem stara się zaskoczyć bramkarza rywali, ale po jego próbie futbolówka przelatuje obok bramki.
28' Wrzutka Patryka Gawzińskiego z autu w pole karne. Tam jest Grzegorz Kwiecień, który z główki uderza mocno, wprost w dobrze ustawionego golkipera.
31' (3:0) - Kapitalna akcja Łukaszenko, który wkręcił w ziemie dwóch rywali i precyzyjnym uderzeniem z pola karnego, przy słupku pokonuje Wróblewskiego!
33' (3:1) - Mamy pierwszego gola dla DecoKingu, a jego autorem gracz Asplexu - Gąsowski, który pechowo interweniuje w defensywie i zaskakuje tym samym swojego bramkarza.
35' Dobra interwencja Szostaka po strzale Strzelczyka z dystansu!
38' (4:1) - Indywidualna akcja Hubczaka, który przy linii bocznej z łatwością mija jednego z obrońców i strzałem z dość ostrego kąta zaskakuje Wróblewskiego!

Walki w tym meczu nie brakowało, ale sportowej jakości już tak. Chodzi zwłaszcza o DecoKing, który nie potrafił wykorzystać problemów kadrowych przeciwnika i musiał pogodzić się z zasłużoną porażką. "Acerowcy" zagrali mądrze, wykorzystali swoje doświadczenie, a przede wszystkim mieli w swoich szeregach fenomenalnego Dymitra Łukaszenko. Ten poprowadził ich do kolejnej wygranej, która pozwoliła im się umocnić na pierwszym miejscu w stawce. Co do teamu Kamila Lemiechy to przegrywa premierowy mecz tej wiosny. Co prawda ze względu na wyrównany poziom 2 ligi, nie traci szans na awans, ale nieco je sobie komplikuje. O kolejne trzy punkty Asplex powalczy ze ŻWiR-em, zaś DecoKing "skrzyżuje rękawice" z Auto Truckiem.