16.04 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
1 : 2
( 0 : 1 )
Skład: Sochański, Baka, Wyszywacz, Matysik, Grelich, Pantsos, Pikul, Gruszka, Kegel, Łysek, Miernik
Skład: Półtorak, Toczek, Pieńkowski, Borysewicz, Dzietczyk, Morawski, Sochacki, Milewski
20' Łukasz Sochański
26' Theodoros Pantsos
35' Theodoros Pantsos
37' Kamil Miernik
34' Rafał Dzietczyk
Zawodnik meczu: Theodoros Pantsos (Theodoros był aktywny przez całe spotkanie, a co bardziej wymierne, miał udział przy dwóch jedynych bramkach dla Catlina. Przy pierwszej asystował, a drugą strzelił i była ona przedniej urody!)

Starcie drugiej ligi pomiędzy spadkowiczem - Auto Truckiem a XL Catlin zapowiada się interesująco. "Ciężarówki" jeszcze w tym sezonie nie przegrały, z kolei ekipa Łukasza Sochańskiego ciągle czeka na premierowe punkty tej wiosny. Pytanie więc czy to "żółto-czarni" przedłużą serię meczów bez porażki, czy jednak "biali" zgarną pierwsze skalpy w sezonie? Kto będzie górą w starciu napastników pomiędzy wcześniej wspomnianym Sochańskim a Rafałem Dzietczykiem? Przekonamy się już za moment!

4' Pierwszy godny odnotowania strzał jest autorstwa gracza Auto Trucku, a mianowicie Filipa Borysewicza, który huknął jak z armaty, a piłka po jego próbie przelatuje nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Krzysztofa Kegla.
8' Przykład z Borysewicza stara się wziąć Tomasz Pieńkowski, lecz jednego uderzenie z powietrza jest zdecydowanie bardziej niecelne i ląduje na piłkołapie za bramką przeciwników.
12' Dobrze zainicjowany kontratak przez XL Catlin. Grzegorz Gruszka dostaje prostopadłe podanie od Tomasza Grelicha i kończy całą akcję strzałem zza pola karnego, po którym zmuszony jest interweniować Leszek Półtorak, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką!
13' Rafał Dzietczyk zagrywa na lewą stronę do lepiej ustawionego Filipa Borysewicza, który bez przyjęcia strzela - tuż obok słupka.
17' Ostra centra Grelicha w pole karne, ale bez większych problemów wyłapuje ją Półtorak.
18' Dobra, indywidualna akcja Pawła Milewskiego, którego przed wtargnięciem na pole karne, w ostatniej chwili zatrzymuje dobrze interweniujący w defensywie Jarosław Baka.
19' Strzał z główki Dzietczyka przelatuje nad bramką XL Catlin.
20' (0:1) - Tuż przed gwizdkiem na przerwę Catlin otwiera wynik spotkania, a w dogodnej sytuacji, strzałem z najbliższej odległości większych szans nie daje Łukasz Sochański, który wykorzystuje świetne zagranie Theodorosa Pantsosa!
23' Świetny przerzut Tomka Pieńkowskiego, który na centymetry zagrywa piłkę w pole karne do Marty Toczek. Ta dopada do futbolówki, ale nie dała rady odpowiednio jej nakryć i w ostatniej chwili zagrożenie zażegnane zostaje przez golkipera Catlina!
24' Sochański z dystansu i z trudem, ale skutecznie interweniuje Półtorak zbijając piłkę do boku!
26' Gruszka zgrywa futbolówkę do lepiej ustawionego Sochańskiego, który staje oko w oko z Półtorakiem, stara się podciąć nad nim piłkę, ale golkiper AT świetnie odczytuje intencje napastnika i nie daje się przelobować!
26' Błąd zmiany w Catlinie, a żółtą kartką ukarany zostaje Pantsos.
27' Indywidualna akcja Dzietyczka, który przebojem wpada z piłką w pole karne i oddaje mocny strzał, który zatrzymuje się na poprzeczce!
33' Kąśliwie uderzenie Borysewicza zza pola karnego i Kegel z trudem odbija futbolówkę przed siebie. Do tej dopada Mateusz Sochacki, ale jego próbę golkiper również ofiarnie zatrzymuje!
34' (1:1) - Milewski z lewej strony zagrywa w pole karne do Dzietczyka, ten z łatwością mija obrońcę przeciwników i mocnym strzałem po ziemi, w środek bramki zaskakuje Kegla! Mamy remis!
35' (1:2) - Długo się z uzyskania remisu Auto Truck nie cieszył, bowiem po chwili XL Catlin prowadzenie odzyskał. Do ładnej asysty Pantsos dokłada jeszcze piękniejszego gola, po kapitalnym strzale z dystansu! Półtorak chociaż się rzucił, nie był w stanie zapobiec utracie bramki! Asystę przy tym trafieniu notuje Tomasz Pikul.
37' Jeszcze jeden żółty kartonik za błąd zmiany i drugi dla gracza Catlina. Tym razem takowym zostaje ukarany Kamil Miernik.
38' Techniczny, a do tego niezwykle podkręcony strzał Borysewicza z rzutu wolnego i piłka przelatuje minimalnie obok słupka! To mógłbyć gol dający wyrównanie! Do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele!

XL Catlin w końcu się przełamuje i wygrywa pierwszy mecz w sezonie! W polu pokonanych zostawia Auto Truck i wychodzi poza "czerwoną strefę". Teraz mają nadzieje, że będzie z górki i zaczną regularnie punktować. Zespół Zbigniewa Krowickiego przegrał premierowe starcie wiosną, ale nie zamierza rezygnować z walki o powrót do 1 ligi. Co do samego meczu to był bardzo wyrównany, ale to zawodnicy Łukasza Sochańskiego okazali się bardziej konretni i to oni zgarnęli pełną pulę. Następnym razem Catlin zmierzy się z Lean Forge, zaś Auto Truck "skrzyżuje rękawice" z Brakiem Sponsora.