09.04 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Pasternak
( 0 : 1 )
Skład: Półtorak, Pieńkowski, Onufrowicz, Borysewicz, Dzietczyk, Morawski, Sochacki
Skład: Gąsowski, Hubczak, Gawziński, Kwiecień, Tendaj, Kalimow, Żarecki, Liczbik, Łukaszenko
10' Rafał Dzietczyk
26' Filip Borysewicz
25' Dymitr Łukaszenko
36' Kamil Gąsowski
37' Grzegorz Kwiecień
Zawodnik meczu: Rafał Dzietczyk (Rafała bardzo trudno było upilnować obrońcom Asplexu, a on raz po raz zawiązywał akcje ofensywne. Co wymiernego zrobił w tym spotkaniu? Dał prowadzenie Auto Truckowi i uzyskał żółty kartonik dla rywala. Wyróżnienie dla Borysewicza i Hubczaka. )

Na ligową inaugurację prawa narzekać nie mają Asplex i Auto Truck. Jedni i drudzy pewnie wygrali swoje mecze, ogrywając rywali, którzy zimę przepracowali owocnie, czyli odpowiednio XL Catlin i Qiagen DNA Crew. Teraz zmierzą się w starciu bezpośrednim w którym o wskazanie faworyta będzie niezwykle trudno. Gracze Zbigniewa Krowickiego to spadkowicz z 1 ligi WLB, a jeżeli jest się spadkowiczem to celem na kolejny sezon, jest natychmiastowy powrót. "Acerowcy" z kolei to drużyna, która na papierze ma najlepszą kadrę wśród drugoligowców i również stawiana jest w roli głównego faworyta do uzyskania promocji. Jedni i drudzy nie będą zatem odstawiać nogi, gdyż walcząc o nie byle co, zrobią wszystko, żeby zainkasować cenne trzy punkty. Komu ta sztuka się powiedzie? Czy górą będą Rafał Dzietczyk i jego kompani, czy może zespół Kamila Gąsowskiego? A może zakończy się na podziale punktów? EDIT: Auto Truck zagra dzisiaj w dość okrojonym składzie, a przede wszystkim nie będziemy mogli oglądać w akcji napastniczki - Marty Toczek.

3' Ostra centra Rafała Dzietczyka w pole karne z prawej strony i udanie po niej nogami interweniuje Patryk Kalimow, który oddala zagrożenie poza własne pole karne.
6' Z boiska najzwyczajniej w świecie wieje nudą, żadna z drużyn nie potrafi przejąć inicjatywy, ale bardziej podobać może nam się gra Auto Trucku, który częściej znajduje się w okolicach pola karnego przeciwników.
10' (0:1) - Boiskową nudę przerwa pierwszy w tym spotkaniu gol. Na strzał z dystansu decyduje się Filip Borysewicz i trzeba przyznać, że była to dobra decyzja, bowiem golkiper z trudem interweniuje, zbijając piłkę do boku!  Po chwili do odbitej futbolówki dopada Rafał Dzietczyk i pewną dobitką daje prowadzenie swojej drużynie!
13' Strzał Wojciecha Hubczaka z lewej strony świetnie broni Leszek Półtorak.
16' Dymitr Łukaszenko staje oko w oko z bramkarzem Auto Trucku, stara się go przelobować, ale przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
18' Próba Dzietczyka - mija bramkę przeciwników.
21' Bartosz Liczbik przedziera się przez obrońców Auto Trucku i mając przed sobą tylko i wyłącznie Leszka Półtoraka uderza nieznacznie obok dalszego słupka bramki.
25' (1:1) - Dobra akcja Asplexu zakończona zostaje strzałem przy dalszym słupku przez Dymitra Łukaszenko i w efekcie golem dającym wyrównanie!
26' (1:2) - Długo remis się nie utrzymywał, bowiem po chwili "Ciężarówki" odzyskały prowadzenie! Kolejne atomowe uderzenie Borysewicza z dystansu i fatalnie interweniuje Kalimow, który przepuszcza piłkę między nogami. W zasadzie jak to wpadło - nie wiemy, myślimy, że bramkarz "zielonych" również może tego nie wiedzieć, ale winą za gola obarczony zostaje.
31' Składna akcja "Acerowców" kończy się uderzeniem Hubczaka, po którym udanie nogami interweniuje bramkarz.
32' Jeszcze jedna próba Hubczaka i tym razem Półtorak pewnie wyłapuje futbolówkę.
35' Dzietczyk zabiera się z piłką, w chaotyczny sposób tańczy przed Gąsowskim, ale jego popisy taneczne obrońcy Asplexu do gustu nie przypadają i mamy faul przed polem karnym, za który obrońca "zielonych" otrzymuje żółtą kartkę.

35' Do rzutu wolnego podchodzi sam poszkodowany Dzietczyk, ale jego mocny strzał przelatuje minimalnie obok słupka!
37' (2:2) - Asplex doprowadza do wyrównania po kolejnej szybkiej akcji, a strzałem przy dalszym słupku, po ziemi, Półtoraka pokonuje Grzegorz Kwiecień! Czy "Acerowcom" starczy czasu na odwrócenie losów spotkania? A może to Auto Truck tak samo jak poprzednio, po chwili odpowie?
39' Mocny strzał Liczbika z prawej strony pola karnego może zakończyć się golem dającym zwycięstwo! Nic z tego! Na drodze piłki staje Tomasz Pieńkowskim i ofiarnym blokiem ratuje kolegom ciężko wywalczony punkt!

Bardzo zacięty mecz, który tak na dobrą sprawę rozkręcił się w drugiej połowie. W pierwszej odsłonie gra była mocno szarpana, ale już w drugiej można było na co zawiesić oko. Ostatecznie spotkanie Auto Trucku z Asplexem kończy się podziałem punktów i chyba jest to wynik sprawiedliwy. Nie jest na pewno zadowalający, bowiem trzeba go zaliczyć jako strata dwóch oczek w kontekście walki o awans do pierwszej ligi. Nie mniej sezon dopiero się rozpoczął, a zarówno gracze Zbigniewa Krowickiego, jak i Ci dowodzeni przez Kamila Gąsowskiego zajmują miejsce na ligowym podium. O kolejne punkty Auto Truck powalczy z XL Catlin, zaś Asplex podejmie Brak Sponsora.