Skład: Nowak, Chlapiński, Cęcek, Śleszyński, Kyrylov, Pandza, Rosołowicz, Pożarowski
Skład: Półtorak, Toczek, Onufrowicz, Borysewicz, Hanc, Dzietczyk, Sokołowski, Morawski, Dolański, Milewski
28' Rafał Dzietczyk
30' Rafał Dzietczyk
35' Paweł Morawski
38' Paweł Milewski
Zawodnik meczu: Rafał Dzietczyk (Zdobywca dwóch goli dla swojej drużyny, dzisiaj był bardzo dobrze dysponowany w każdym fragmencie meczu co przyniosło upragnione zwycięstwo.)

Po udanej zimie w rozgrywkach Wrocbal Olimpijski FC, Qiagen DNA Crew postanowił wystartować we Wrocbalowej Lidze Biznesu. Zespół Macieja Stępnia ma nadzieje na to, że debiutancki sezon na otwartych boiskach będzie równie udany co ten pod balonem Olimpijskim i że również uda się zanotować awans z najniższej klasy rozgrywkowej na zaplecze Ekstraklasy. Granie w WOFC to zupełnie coś innego niż rywalizacja przy Skwierzyńskiej i jesteśmy ciekawi jak zaprezentuje się QIA. O sile tej drużyny stanowi duet napastników - Łukasz Nowak - Jacek Pożarowski, który zimą siał spustoszenie w szeregach defensywnych przeciwników i jego łączny dorobek to 61 trafień. To robi wrażenie, ale nie musi być czymś powtarzalnym. W swoim pierwszym meczu Qiagen zmierzy się z innym rywalem, który również "przezimował" pod balonem Olimpijskim, czyli z Auto Truckiem. Gracze Zbigniewa Krowickiego to spadkowicz z pierwszej ligi, który pragnie jak najszybciej do niej wrócić, toteż można śmiało stawiać ich w roli głównych faworytów do wywalczenia sobie promocji. W przypadku Qiagenu mówimy o bramkostrzelnym duecie, a jeżeli chodzi o Auto Truck to mamy ofensywne trio - Rafał Dzietczyk, Krzysztof Hanc, Filip Borysewicz. To ma być broń, która ma dawać "żółto-czarnym" punkty tej wiosny, ale czy tak będzie? Czy Auto Truck spożytkuje swoje większe doświadczenie na boiskach otwartych i pokona swojego najbliższego przeciwnika? Czy raczej to tamten pokaże się z dobrej strony i udanie wejdzie w sezon?

1' W drużynie Qiagen DNA Crew w bramce dzisiaj postawiony zawodnik na codzień grający w polu, Bartosz Rosołowicz pełni fukcję golkipera.
4' Jedna z pierwszych groźnych akcji w tym spotkaniu, przy piłce Hanc który oddaje strzał z rogu pola karnego,piłka ląduję obok bramki.
7' Groźne zderzenie dwóch zawodników w walce o futbolówkę.Na czole jedengo z zawodników pojawia się duży strumień krwi,będzie potrzebna pomoc.Poszkodowanym zawodnikiem jest Piotr Pandza. Relacja z pierwszej połowy spotkania nieco okrojona,Piotr przed prawdopodobnym szyciem rany potrzebuję podstawowego opatrzenia czoła. Opatrunki i plastry idą w ruch,głowa obandażowana. Na uznanie zasługuję szybka pomoc Klaudii Ogrodnik, która pełni rolę fotografa w naszym teamie Wrocbalowym.
12' (0-1) Pierwszy gol w tym spotkaniu,na prowadzenie wychodzi ,,QIA''. Długie podanie od Rosołowicza, adresatem Nowak który pewnym strzałem pokonuję bramkarza.
16' (1-1) Morawski podaje, piłka spada pod nogi Hanca który płaski uderzeniem pokonuję Półtoraka.Auto Truck wraca do gry o pełną stawkę.
18' Marta Toczek przy piłce w polu karnym,lecz piłka trafiona nieczysto wysoko ponad bramką.
23' Idealne podanie do Dzietczyka który wychodzi sam na sam z bramakarzem,tym razem górą golkiper rywali.
28' (2-1) Kolejna akcja ,,Ciężarówek'', Hanc do Dzietczyka który ponownie uderza za pola karnego, piłka ląduję w siatce przeciwników.
30' (3-1) Jeszcze raz do siatki strzeżonej dzisaj przez Rosołowicza trafia dobrze dysponowany Dzietczyk, Auto Truck ucieka już na dwie bramki, a do końca spotkania pozostaje 10 minut.
32' Żołta kartka ląduję na koncie Morawskiego za nierozważny atak na nogi przeciwnika, od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska rozpocznie Qiagen.
35' (3-2) Mamy bramkę kontaktową, Łukasz Nowak pięknym strzałem w okienko pokonuję Półtoraka.Do końca spotkania zostaje jeszcze parę minut, czy zawodnicy grający na codzień w granatowo-niebieskich strojach są w stanie odrobić stratę i wygrać to spotkanie.
38' (4-2) Emocję w tym spotakniu właśnie się skończyły za sprawą Pawła Milewskiego, który uderzeniem w prawy dolny róg bramki ustalił ostateczny wynik dzisiejszej konfrontacji.

Inauguracyje spotkanie drużyn na najniższym szczeblu rozgrywek biznesu, Auto Truck podejmował Qiagen DNA Crew. Początek spotkania pokazał że drużyny w miarę równo przepracowały okres przygotowawczy,świadczy o tym pierwsza z bramek która wpadła dopiero w 12 minucie meczu.Swojej drużynie nie mógł pomoć Piotr Pandza który z powodu rozcięcia na głowie opuścił murawę, Piotrowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na boisko.Wracając do meczu, wyrównana walka przez całe spotkanie,lecz nie zatrzymanie duetu Hanc-Dzietczyk skutkuje tym że to Auto Truck kończy spotkanie ze zwycięstwem i dopisuję trzy punkty na swoję konto.Qiagen próbował, ale dobrą formę prezentował dzisiaj tylko Nowak,co nie starczyło na korzystny rezultat.Po przerwie świątecznej Auto Truck zmierzy się z Asplex Fc,natomiast Qiagen podejmie Brak Sponsora.

autor: Maciej Siwek