29.03 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Sochański, Baka, Pantsos, Jaskulski, Piranjani, Pikul, Gruszka, Kegel, Łysek, Sojka, Quinton
Skład: Gąsowski, Hubczak, Gawziński, Kwiecień, Tendaj, Kalimow, Żarecki, Liczbik, Matczyszyn, Łukaszenko
5' Grzegorz Gruszka
39' Tomasz Pikul
2' Bartłomiej Tendaj
4' Dymitr Łukaszenko
14' Wojciech Hubczak
30' Bartosz Liczbik
40' Bartosz Liczbik
Zawodnik meczu: Dymitr Łukaszenko (Brał udział w większości akcji swojej drużyny,nie bał się dryblować rywali oraz był autorem bramki i asysty.)

Mecz Asplexu z XL Catlin był ostatnim tchnieniem piłkarskiej jesieni w trzeciej lidze, a więc teraz oba zespoły spotkają się w pierwszej kolejce. O ile jesień nie była udana dla obu tych drużyn, bowiem "Acerowcy" nie uzyskali promocji do drugiej ligi i ostatecznie zakończyli zmagania na siódmej lokacie, zaś XLC zakończył granie na przedostatniej pozycji, to jednak zima była już o wiele bardziej pozytywna. Ci pierwsi utrzymali się w najwyższej klasie rozgrywkowej, a drudzy zajeli drugie miejsce na najniższym szczeblu rozgrywek. Teraz plany są wysokogórne i zarówno Asplex, jak i Catlin zamierzają uzyskać promocję do drugiej ligi. W tym pomóc mają bramkostrzelni napastnicy, którzy zimą wiele punktów swojej ekipie zapewnili. Mowa o Krzysztofie Podymkiewiczu i Łukaszu Sochańskim. Który z tej dwójki poprowadzi swój zespół do triumfu na inaugurację? Jaki wynik padnie? Czy podobnie jak jesienią - gładko zwycięży Asplex? (wtedy zwyciężył 4:0, a Podymkiewicz strzelił hattricka) A może to Catlin weźmie odwet za tamtą klęskę i zabierze punkty bardziej ogranemu we Wrocbalu rywalowi?

2' (1-0) Pierwsza akcja w tym meczu i odrazu bramka,Tendej jako ostatni obrońca wyprowadza futoblówkę po czym zagrywa do Łukaszenki,piłka zwrotna i pewnym strzałem pokonuję bramkarza Catlinu.Szybko obrona XL kapituluje.
3' Idealne podanie do Łyska, zbyt późno wystartował do tej piłki czego efektem jest wyjście piłki poza linię boczną boiska.Była to naprawdę dobra sytuacja do wyrównania.
4' (2-0) Niewykorzystane sytuacje szybko się mszczą.Żarecki posyła piłkę w pole karne,a tam przejmuje ją Łukaszenko,strzał w zupełnie inny róg niż w tym momencie stał Kegel.
5' Widać że zawodnicy stawiają dzisiaj na ofensywę czego efektem jest kolejna sytuacja "Acerowców". Liczbik miał przed sobą tylko pustą bramkę, ale ostatecznie piłka nie wpadła do siatki.
5' (2-1) Kontratak drużyny prowadzonej przez Sochańskiego, Gruszka po podaniu Łyska staje sam na sam z bramkarzem i wygrywa ten pojedynek.
10' Kolejny gol, jednak nie piłka znajdowała się na lini bramkowej Catlinu,obrona w porę zareagowała i uchroniła drużynę przed stratą następnej bramki.
14' (3-1) Asplex ponownie ucieka rywalą na dwa oczka, Łukaszenko podaje do Hubczaka, a ten strzela płasko obok bramkarza. To już druga asysta zawodnika Asplexu.
19' Jeszcze przed przerwą próbują piłkarzę Sochańskiego, dobrze zapowiadającą akcję psuję niedokładnym podaniem sam kierownik drużyny. Dobrze na pozycję wychodził Quinton, ale nie otrzymał piłki.
24' Piłkę pod nogą ma Łukaszenko, decyduję się na drybling i mija dwóch rywali. Oddaje strzał na bramkę,ale po dryblingu zabrakło już sił i futbolówka wpada do koszyczka Kegela.
30' (4-1) Gawziński idealnie znajduje Liczbika, który tym razem już się nie myli.Bramkarz Catlin bez szans na obronę przy tej sytuacji.
33' Ponownie Łukaszenko decyduję się na strzał z przed pola karnego,lecz drugiego trafienia na koncie nie zapiszę.Piłka ląduję obok bramki.
36' Rzut wolny, do którego podchodzi Gruszka, piękny strzał i jeszcze piękniejsza obrona, od rzutu rożnego ,,XL''.
38' Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego,do piłki dopada Pikuła który przestrzela wysoko nad bramką.
39' Przed chwilą uderzał, tym razem Pikuła nierozważnie atakuję na nogi przeciwnika za co zostaje ukarany żółtą kartką, drużyna będzie grała przez 2 minuty w osłabieniu.
40' (5-1) Dublet na koncie Liczbika, uderzeniem z woleja pokonuje bezradnego Kegla i ustala wynik spotkania.

W dzisiejszym spotakniu drużyna Catlinu chciała się odegrać za jesienną porażkę,Asplex nie pozwolił narzucając od początku warunki w tym meczu.Dobrze dysponowani Łukaszenko i Liczbik poprowadzili drużynę do pewnego zwycięstwa i zainkasowania 3 punktów.Na pocieszenie dla Catlinu pozostaje gol honorowy autorstwa Gruszki.Okazja do rewanżu może w przyszłym sezonie.Po przerwie świątecznej o ligowe punty Asplex FC powalczy z Auto Truckiem, Catlin rywalizował będzie z Impelem.

autor: Maciej Siwek