25.06 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Kamil Struski
Skład: Osewski, Żbik, Jamowski, Bojarski, Bernatowicz, Strupiechowski, Biliński, Lebioda
Skład: Stachowicz, Jasiok, Fąfrowicz, Kąciak, Kopociński, Kąciak, Matejka, Koziarz, Wojtczak, Suchorabski
6' Radosław Osewski
6' Kamil Żbik
22' Kamil Żbik
37' Adrian Bernatowicz
38' Łukasz Bojarski
7' Robert Fąfrowicz
14' Michał Jasiok
28' Michał Jasiok
37' Radosław Kopociński
Zawodnik meczu: Michał Jasiok (Dwa trafienia na wagę awansu z TB85 to naprawdę świetny wynik. Wyróżnienie dla Bartłomieja Suchoradskiego.)

Szlagier kolejki na sam koniec sezonu. Mecz pomiędzy bezspornymi zwycięzcami WLB1 - czyli zespołem TB 85 Team, który nie stracił ani jednego punktu, a zespołem, który był stawiany w roli faworyta do awansu od początku sezonu, a teraz musi walczyć o życie w najtrudniejszym ze swoich spotkań. Piorun na własne życzenie potracił punkty na koniec i teraz będzie musiał wspiąć się na szczyt swoich umiejętności, aby wywalczyć dający promocję do ekstraligi punkt. TB 85 w mocno rezerwowym składzie - powodem kontuzje i wakacyjne wyjazdy.

2' Michał Jasiok dostaje podanie w środku pola, ucieka obrońcom, jednak jego lob trafia w poprzeczkę.
6' Jasiok próbuje wbiegać w pole karne, jednak jest ciągnięty przez Radosława Osewskiego, za co ten drugi ogląda żółtą kartkę.
6' Gracze TB85 nie zgadzają się z decyzją sędziego co do faulu, a Kamil Żbik wielokrotnie komentuje pracę arbitra, za co sam ogląda kartkę.
7' (1:0) Radosław Kopociński strzela na bramkę, bramkarz wybija do boku, ale dobrze dopada do piłki Robert Fąfrowicz i strzałem w krótki róg otwiera wynik.
12' Kacper Biliński strzela z piętnastego metra, ale dobrze reaguje bramkarz Pioruna.
13' Michał Kąciak dobrze wbiega w tempo w pole karne, jednak Krzysztof Jamowski nie trafia z interwencją i wycina napastnika. Mamy rzut karny.
14' (2:0) Jasiok podchodzi do wykonania rzutu karnego. Wykonuje go pewnie strzelając w lewy górny róg i myląc bramkarza. Pachnie niespodzianką na Skwierzyńskiej.
16' Łukasz Bojarski strzela z linii pola karnego, piłka przelatuje tylko koło słupka.
17' Ponownie Bojarski, tym razem z ostrego kąta, dobrze jednak bramkarz.
18' Tym razem Łukasz w roli podającego do Bilińskiego, który delikatnie zbija piłkę w kierunku bramki, ponownie czujny Suchoradski.
21' Biliński oddaje strzał, jeden z obrońców upada i zostaje trafiony piłką w rękę w polu karnym, mamy więc rzut karny, tym razem dla TB.
22' (2:1) Do piłki podchodzi Kamil Żbik. Celuje w prawy górny róg i chociaż bramkarz dobrze wyczuł intencje, to nie sięgnął piłki i mamy gola kontaktowego.
24' Jasiok wykonuje rzut wolny, a piłka po jego strzale odbija się od nogi obrońcy, później od poprzeczki i wychodzi na aut.
25' Nerwowo na boisku, emocje sięgają zenitu, miejmy nadzieję, że obędzie się bez kar i kontuzji.
26' Żbik uderza potężnie z rzutu wolnego, dobrze jednak bramkarz.
28' (3:1) Strata w obronie Osewskiego, Jasiok dobrze wychodzi na sam na sam i wygrywa pojedynek z Jamowskim.
30' Dariusz Strupiechowski wbiega w pole karne, dobrze strzela, ale końcówką stopy broni bramkarz.
32' Bernatowicz dobrze wrzuca w pole karne, jednak Strupiechowski nie sięga piłki.
34' Okres przewagi TB85, Żbik dostaje podanie w obrębie pola karnego, obraca się z piłką, jednak strzela obok słupka.
35' Krystian Matejka uderza z linii pola karnego, po nodze obrońcy w słupek.
37' (3:2) Cóż za emocje. Żbik dostaje piłkę w polu karnym, dogrywa do środka do nabiegającego Bernatowicza, który precyzyjnym strzałem zmniejsza dystans do rywala.
37' (4:2) Ależ odpowiedź Pioruna. Szybka kontra przeprowadzona przez Michała Kąciaka, dobre podanie na wolne pole i świetny strzał Kopocińskiego.
38' (4:3) Cios za cios. Strata Marcina Stachowicza w obronie, dobrze zabrał się z piłką Bojarski i nie ma problemów w sytuacji sam na sam.
39' Żbik próbuje doprowadzić do wyrównania z linii pola karnego, ale dobrze bramkarz.

Cóż za mecz - była walka, były gole, emocje. Zespół TB85 ostrzył sobie zęby na komplet punktów, jednak braki kadrowe były dość mocno widoczne. Zabrakło kilku podstawowych graczy, łącznie z bramkarzem, co odbiło się na jakości gry. Walczyli do końca, za co należy im się szacunek, jednak ostatecznie musieli uznać wyższość przeciwników. Gracze Pioruna pokazali się z najlepszej strony. Od początku to oni prowadzili grę i zdobyte na początku prowadzenie utrzymali do końca. Z pewnością zasłużenie awansują do najwyższej klasy rozgrywek przy Skwierzyńskiej i razem z TB 85 na pewno powalczą o najwyższe pozycje.

autor: Jacek Śliz