20.06 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Stawarz, Nowak, Urban, Radziewicz, Śliz, Burzmiński, Maziarz
Skład: Markiel, Niemczyk, Grycaj, Szyszka, Brzezicki, Szymonowicz, Lamorski, Kończak, Kotowicz
15' Paweł Maziarz
19' Wojciech Urban
19' Marcin Burzmiński
26' Wojciech Urban
28' Wojciech Urban
39' Konrad Nowak
40' Marcin Burzmiński
6' Michał Szymonowicz
12' Remigiusz Markiel
17' Remigiusz Markiel
33' Remigiusz Markiel (Rzut karny)
Zawodnik meczu: Wojciech Urban (Aktywny od pierwszej do ostatniej minuty. Dorobek Wojtka po końcowym gwizdku sędziego to ustrzelony hattrick. Wyróżnienie dla Remigiusza Markiela i Pawła Radziewicza! )

W przyszłym sezonie (o ile obie drużyny zdecydują się kontynuować swoją przygodę we Wrocbalu) w drugiej lidze grać będą Afera Neonowa i InsERT Team. Jedni i drudzy nie unikęli spadku z zaplecza Ekstraklasy. "Neonowcy" na pewno zakończą zmagania na ostatnim miejscu, a ich planem na pożegnalny mecz sezonu jest upragnione zdobycie pierwszych punktów! "Programiści" natomiast walczą tylko i wyłącznie o jak najlepsze miejsce w "czerwonej strefie", czyli miejsce dziewiąte, które osiągną, jeżeli sami zapunktują, a FC Pasibus nie zgarnie już ani jednego oczka. Wrocbalowi bukmacherzy śmielej stawiają zatem na Jacka Śliza i jego kolegów, ale Ci nie mogą zlekceważyć graczy Remigiusza Markiela, bo wtedy na pewno nie wygrają. Ozdobą tego meczu powinien być pojedynek snajperski pomiędzy wcześniej wspomnianym Markielem a Łukaszem Suchem. Czy do takowego dojdzie? Jeśli tak - to kto będzie w nim górą i po końcowych 40 minutach będzie cieszył się z odniesienia victorii? A może skończy się na podziale punktów? EDIT: InsERT zagra dzisiaj bez ani jednej zmiany.

2' Centra Tomasza Kończaka z prawej strony i udanie nogami zatrzymuje ją Tomasz Radziewicz.
5' Jeszcze jeden mocny strzał Kończaka, tym razem przelatuje tuż nad poprzeczką
6' (1:0) - Remigiusz Markiel prostopadle zagrywa do Michała Szymonowicza, ten staje oko w oko z Pawłem Radziewiczem i pewnym strzałem przy słupku go pokonuje! Tym samym mamy otwarcie wyniku!
10' Po rzucie rożnym Marcin Burzmiński na przedpole zagrywa do nadbiegającego Wojciecha Urbana, który bez przyjęcia przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
11' Szymonowicz kontra Radziewicz, ale piłke zatrzymuje się na dobrze wychodzącym z bramki golkiperze.
12' (2:0) - Przy pierwszym golu Szymonowiczowi podawał Markiel, tym razem jest na odwrót. Dobre zagranie Michała w pole karne, gdzie Remek z łatwością mija jednego z obrońców i mocnym strzałem pokonuje golkipera "Programistów".
15' Mocne uderzenie Urbana z dystansu ofiarnie blokuje Markiel.
15' (2:1) - Szybki atak InsERT-u i strzałem przy słupku, po ziemi Mateusza Grycaja zaskakuje Paweł Maziarz.
17' (3:1) - "Młody czekaj!" - krzyczy z połowy boiska Markiel w kierunku Szymonowicza. Ten po wygraniu walki bark w bark z obrońcą InsERT-u, z prawej strony zagrywa na przedpole do nadbiegającego Remka, który silnym uderzeniem w długi róg bramki pokonuje Radziewicza po raz drugi!
19' (3:2) - InsERT nie daje za wygraną, a strzałem z pola karnego Grycaja pokonuje Urban!
19' (3:3) - Strata w środku boiska jednego z graczy Afery Neonowej. Futbolówkę przejmuje Burzmiński, który biegnie w kierunku pola karnego, staje oko w oko z golkiperem i strzałem przy słupku doprowadza do remisu!
20' Szymonowicz staje przed szansą na drugiego gola, ale mając przed sobą tylko i wyłącznie bramkarza - trafia we własną nogę i od bramki grę rozpocznie Radziewicz.
21' Markiel zagrywa górną piłkę za linię obrony przeciwników. Do tej dopada Szymonowicz, ale jego strzał z główki przelatuje nad bramką InsERT-u.
23' Markiela strzał z rzutu wolnego przelatuje obok bramki strzeżonej przez Radziewicza.
24' Z woleja Maziarz strzela - obok słupka.
26' (3:4) - Koronkowa akcja "Programistów". Burzmiński zgrywa piłkę do Urbana, a ten strzela tak, że piłka odbija się od słupka i wpada do siatki!
27' Burzmiński mimo asysty jednego z obrońców zdołał zagrać futbolówkę w pole karne do Śliza, którego strzał bez przyjęcia pozostawia wiele do życzenia.
28' (3:5) - Urban wychodzi w sytuacji sam na sam z bramkarzem, mija go i pakuje futbolówkę do pustaka. Tym samym kompletuje hattricka, a jego zespół prowadzi już dwoma golami.
30' Dwie świetne interwencje Radziewicza po strzałach Markiela i Szyszki.
32' Szymonowicz zabiera się z piłką, mija bramkarza, ale zostaje przez niego powalony. Będziemy mieli rzut karny.
33' (4:5) - Do jego wykonania podchodzi Markiel i mocnym strzałem pokonuje bramkarza, który miał piłkę na rękach.
34' Uderzenie Kończaka sprzed pola karnego do boku odbija Radziewicz.
35' Ofiarna interwencja Radziewicza po strzale Szymonowicza i dobitce Kończaka.
37' Szymonowicz z prawej strony zagrywa na przedpole do Markiela, a jego płaski strzał udanie łapie bramkarz.
39' (4:6) - To już chyba koniec spotkania, a zwycięzca jest znany. Nowak kontra Grycaj i płaski strzał gracza z "14" znajduje drogę do bramki.
40' (4:7) - Burzmiński staje oko w oko z bramkarzem i kończy strzelanie w tym spotkaniu!

W starciu spadkowiczów z 1 ligi Afera Neonowa musiała uznać wyższość grającego bez zmian InsERT Team'u. Długo wydawało się, że "Neonowcy" w końcu się przełamią i zgarną premierowe oczka w sezonie. Prowadzili nawet 3:1, ale w dalszej fazie spotkania coś się w ich grze zacięło, a bardziej doświadczony przeciwnik to wykorzystał. "Programiści" odwrócili losy spotkania i dzięki wygranej zakończyli zmagania na dziewiątej lokacie. Remigiuszowi Markielowi i jego kolegom nie udało się przez cały sezon wiosenny zdobyć ani jednego punktu i konczą zmagania na ostatniej lokacie. Obie wyżej wspomniane drużyny kończą zmagania w sezonie wiosna 2018. Za wspólnie spędzone chwile dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych odsłonach ligi Wrocbal.