12.06 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
5 : 1
( 4 : 0 )
Skład: Markiel, Bednarski, Grycaj, Szyszka, Mazurek, Brzezicki, Maszewski, Szymonowicz, Lamorski, Kotowicz
Skład: Osowski, Uchański, Mikołajek, Wardęga, Mikołajek, Mikołajek, Fortuna, Misiewicz, Verbilo
4' Michał Szymonowicz
24' Michał Szymonowicz
27' Tomasz Bednarski
4' Jan Mikołajek
11' Paweł Misiewicz
15' Filip Mikołajek
19' Rafał Osowski
20' Jan Mikołajek
39' Józef Mikołajek
Zawodnik meczu: Filip Mikołajek (Filip mimo młodego wieku zagrał niczym profesor. Grał pewnie w defensywie, a także w ataku spisywał się nieźle. Strzelił nawet jednego z goli. )

Afera Neonowa już dawno pogodziła się ze spadkiem do 2 ligi, a w najlepszym wypadku może zakończyć zmagania na przedostatniej lokacie. Żeby tak się stało beniaminek musi teraz pokonać Zielone Anioły, a później ograć InsERT Team. Przy czym "Programiści" nie mogą w dwóch ostatnich pojedynkach ugrać ani jednego oczka. Czy jest to wykonalne? Nie wiadomo, ale "Neonowcy" grając bez większej presji mogą zaskoczyć. We wtorek "skrzyżują rękawice" z niepewnymi pozostania na zapleczu Ekstraklasy - Zielonymi Aniołami. Tym do pełni szczęścia brakuje jednej wygranej i zrobią wszystko co w ich mocy, żeby takową zanotować. Nie mogą jednak zlekceważyć outsidera, który posiada w swoich szeregach kilku ciekawych zawodników. Jednym z nich jest Remigiusz Markiel, który strzelił do tej pory dziewięć goli. Na niego musi zatem uważać obrona "Green Angels" na czele z Bohdanem Fortuną! Czy uda im się go zatrzymać, a w ofensywie pokazać odpowiednią skuteczność? Przekonamy się już niebawem!

4' Mocny strzał Michała Szymonowicza zza pola karnego i z trudem do boku futbolówkę odbija Bohdan Fortuna.
4' Spięcie pomiędzy Michałem Szymonowiczem a Janem Mikołajkiem i sędzia Tomasz Pondel studzi gorące głowy zawodników i obu pokazuje po żółtym kartoniku.
5' Paweł Misiewicz mocnym strzałem po ziemi stara się zaskoczyć Krystiana Mazurka, ale ten jest na posterunku i udanie odbija futbolówkę do boku!
11' (1:0) - Rzut wolny dla Zielonych Aniołów przed polem karnym Afery Neonowej. Do jego wykonania podchodzi Misiewicz i oddaje strzał, który na słupek zbija Mazurek, a futbolówka po jego interwencji wpada do siatki!
12' Wolny tym razem dla "Neonowców". Mocne uderzenie oddaje Remigiusz Markiel, a Fortuna z trudem zbija futbolówkę do boku!
15' (2:0) - Składna akcja "Green Angels". Oleksii Verbilo na przedpole zagrywa do Filipa Mikołajka, a ten strzałem z powietrza zaskakuje golkipera przeciwników!
19' (3:0) - Fatalny błąd Markiela przed własnym polem karnym. Kapitan Afery Neonowej gubi piłkę na korzyść Rafała Osowskiego. Ten staje oko w oko z Mazurkiem i płaskim strzałem przy słupku go pokonuje!
19' Jan Mikołajek oddaje strzał z pola karnego po którym udanie nogami interweniuje bramkarz!
20' Mocne uderzenie Szymonowicza z prawej strony zatrzymuje się na bocznej siatce!
20' (4:0) - Verbilo z prawej strony centruje piłkę w pole karne, a tam obrońcom urywa się Jan Mikołajek i strzałem z główki pokonuje Mazurka!
22' Markiel obraca się z rywalem na plecach i strzela bez zastanowienia. Efekt końcowy? Piłka w rękach Fortuny.
23' (4:1) - Markiel z wolnego zagrywa na przedpole do nadbiegającego Szymonowicza. Ten bez przyjęcia strzela i może cieszyć się ze zdobycia gola, po tym jak futbolówka znalazła drogę do bramki, idealnie przy słupku!
26' Po strzale Szymonowicza piłkę zmierzającą do pustej bramki w ostatniej chwili wybija dobrze ustawiony Marcin Uchański!
27' Żółta kartka dla Tomasza Bednarskiego za faul na jednym z przeciwników!
29' Osowski zza pola karnego strzela i piłkę do boku odbija Mazurek!
30' Mazurek niepewnie interweniuje po uderzeniu Filipa Mikołajka zza pola karnego!
31' Markiel dostaje piłkę na przedpole, obraca się z rywalem na plecach i uderza - nad poprzeczką!
33' Misiewicz może strzelić kolejnego gola z rzutu wolnego, ale po jego próbie futbolówka tym razem zatrzymuje się na słupku!
37' Uderzenie Markiela zza pola przelatuje obok bramki.
38' (5:1) - Józef Mikołajek będąc przed polem karnym decyduje się na indywidualną akcję, mija rywala i strzela mocno - tuż przy słupku!
39' Verbilo wychodzi w sytuacji sam na sam z bramkarzem i posyła futbolówkę minimalnie obok słupka!

Zielone Anioły wyciągnęły wnioski z piątkowej porażki z InsERT-em i tym razem zagrały niemalże bezbłędnie. Zespół Jana Mikołajka wygrał z "Neonowcami" w sposób pewny i tym samym przypieczętował swoje utrzymanie. Ciągle na premierowe punkty w sezonie czeka Afera, która postara się ugrać takowe w ostatnim meczu sezonu, z InsERT Team'em. Następne starcie "Green Angels" to pojedynek z Visionicą.