04.06 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Kądziołka, Kuziomko, Kuziomko, Sikora, Zawadzki, Ogonowski, Kubiak, Wiśniewski, Bajurny, Kubiak
Skład: Markiel, Niemczyk, Grycaj, Szyszka, Mazurek, Brzezicki, Maszewski, Szymonowicz, Szyszka, Kotowicz
8' Dawid Kubiak
9' Jakub Ogonowski
19' Marcin Wiśniewski
27' Dawid Kubiak
28' Dawid Kubiak
29' Dawid Kubiak
30' Jakub Bajurny
35' Maciej Kuziomko
37' Jakub Bajurny
1' Michał Szymonowicz
13' Remigiusz Markiel
Zawodnik meczu: Dawid Kubiak (Autor aż czterech trafień, pewnie kierował grą ofensywną swojej ekipy biorąc udział prawie w każdej akcji. Wyróżnienie trafia na konto Bajurnego.)

Na zakończenie poniedziałkowych spotkań pojedynek dwóch drużyn ze strefy spadkowej zaplecza Ekstraklasy, Afera Neonowa grać będzie z Fc Pasibusem. Jedni i drudzy w tym sezonie nie radzą sobie tak jakby chcieli czego efekt można zobaczyć w ligowej tabeli. Różnica pomiędzy tymi ekipami jest tylko jedna, Afera już nie ma żadnych szans na utrzymanie, natomiast Pasiubus jeszcze matematyczne jeżeli wygra dzisiejsze spotkanie, a Visionica czy też Zielone Anioły przegrają. Warto zaznaczyć, że w bramce Włoskich Pastuchów stanie dzisiaj kontuzjowany do gry w polu kapitan i kierownik drużyny Bartłomiej Kądziołka. Zobaczymy jak sobie poradzi na zgoła odmiennej dla siebie pozycji.

1' (1-0) Co za otwarcie spotkania, bramka w 40 sekundzie meczu. Podanie Markiela pewnym strzałem prostym podbiciem w okienko na gola zamienia Szymonowicz.
4' Dośrodkowanie na pole karne Afery, lecz zagrana piłka do zamykającego Kuziomko była zbyt mocna, a ten nie zdołał do niej dojść.
8' (1-1) Ponownie w tym meczu jest remis. Nosa miał trener lub kierownik Pasibusa, Kubiak meldując się na placu gry zdobywa bramkę po niespełna minucie gry. Fantastyczne podanie za głowy obrońców posyła Wiśniewski,a Dawid będąc sam na sam z bramkarzem mija go do boku i wbija futbolówke do siatki.
9' (1-2) Szybkie dwa gole i teraz Pasibus prowadzi. Na strzał za pola karnego decyduję się Ogonowski, a piłka po lekkim rykoszecie od obrońcy znajduję drogę do bramki.
12' Markiel próbuje wyrównać, lecz piłka po jego strzale przechodzi obok lewego słupka.
13' (2-2) To co nie udało się przed chwilą powodzi się teraz. Kontratak Afery, Szymonowicz zagrywa do będącego w polu karnym Markiela, a ten mocnym strzałem z bliskiej odległości pokonuję bramkarza rywali.
16' Za pola karnego tym razem uderza Kuziomko, Mazurek na posterunku paruje strzał na rzut rożny.
19' (2-3) Jeszcze przed przerwą Pastuchy wychodzą na prowadzenie. Z rzutu rożnego płaską piłkę zagrywa Kubiak, najprzytomniej zachowuję się w polu karnym Wiśniewski oddając strzał i zdobywając gola.
24' Od połowy boiska sam na sam z bramkarzem biegnie Kubiak, dochodzi do pola karnego i oddaje bardzo niecelny strzał obok prawego słupka. Chyba z każdym zdobywanym metrem tracił koncepcję na wykończenie tej akcji.
27' (2-4) Kolejny gol na konto Pasibusa. Podanie Wiśniewskiego na bramkę zamienia strzałem z pola karnego Kubiak.
28'  (2-5) Hat-trick na koncie Dawida Kubiaka. Długie podanie od bramkarza, przyjęcie piłki i szbyki strzał zaskakują golkipera Neonowców.
29' (2-6) To już czwarte trafienie na koncie Kubiaka. Tym razem zdobywa gola po indywidualnej akcji i wymanewrowaniu obrońców.
30' (2-7) Nietypową bramkę zdobywa Bajurny. Z boku boiska podaje Kubiak, piłka odbija się jak odbija się od nogi Jakuba który próbował ją przyjąć, lecz dobrze że ta sztuka mu się nie udała bo wtedy nie zaskoczyłby bramkarza.
32' Po gradzie bramek gra się trochę uspokoiła, zawodnicy Pasibusa spokojnie rozgyrwają piłkę zbierając siły na kolejne ataki.
35' (2-8) Podanie Damiana Kubiaka na bramkę mocnym strzałem zamienia Kuziomko.
37' (2-9) To już ostatnie trafienie w tym spotkaniu. Wysoki wymiar kary zafundowali rywalą Włoskie Pastuchy. Damian Kubiak podaje do Bajurnego, a ten z najbliższej odległości pokonuję bramkarza.

Pojedynek pomiędzy Aferą Neonową i Pasibusem był bardzo jednostronny, wynik meczu mówi sam za siebie. Spotkanie z duża ilością bramek, aż 11 lecz głównie do jednej bramki. Dobrze dysponowany dzisiaj Kubiak czy też Bajurny pewnie poprowadzili swoją ekipę do okazałego zwycięstwa i zainskasowania 3 punktów które pozwolą mieć jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie. Podopieczni Markiela stracili kolejną szansę na zdobycie ligowych oczek i dalej pozostają jedyną ekipą na WLB która w tym sezonie jeszcze nie punktowała. W następnym tygodniu Neonowcy zagrają z Zielonymi Aniołami, a Pasibus podejmie w bardzo ważnym spotkaniu Visionicę.

autor: Maciej Siwek