23.05 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Andrzej Janikowski
2 : 2
( 1 : 1 )
Skład: Ciepliński, Pełka, Łapeta, Zieliński, Boroński, Śmiałkowski, Malec, Deńko, Buczyński, Wyrzykowski, Dąbrowiak, Sauter
Skład: Matuszak, Ferros, Rutkowski, Kacperczyk, Mosur, Mosur, Struzik
13' Paweł Ciepliński
22' Paweł Ciepliński
10' Michał Matuszak
23' Marcin Mosur
Zawodnik meczu: Michał Matuszak (Michała trudno było zatrzymać defensorom Visionicy, a on poczynał sobie na boisku bardzo dobrze. Strzelił gola i mógł zanotować parę asyst. Wyróżnienie dla Marcina Mosura, Kamila Struzika i Pawła Cieplińskiego! )

Raczej na awans liczyć nie może Visionica, która jednak nie jest jeszcze pewna utrzymania. Gracze Krzysztofa Pełki mają cztery punkty przewagi nad znajdującym się w strefie Unit4 i właśnie z tą drużyną zmierzą się w zbliżającym się tygodniu. Jeżeli przegrają to mocno skomplikują swoją sytuację, a to U4 wróci do gry. Faworytem mimo wszystko są Paweł Ciepliński i spółka, którzy w piłkę grać potrafią i będą chcieli to udowonić. Czy to im się uda i zgarną ważne trzy punkty? Czy może to Amine Sahal i jego koledzy wygrają trzeci mecz z rzędu i zrewanżują się za jesienią klęskę - 1:3? A może zakończy się to wszystko podziałem punktów? Unit4 zagra dzisiaj w dość okrojonym składzie - bez zmian, nominalnego bramkarza i Amine Sahala.

7' Z piłką na własnej połowie zabiera się Paweł Ciepliński i wychodzi w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Nic z tego jednak nie będzie, bowiem udanie poza pole karne wychodzi Kamil Struzik i w ostatniej chwili ekspediuje futbolówkę na aut!
9' Uderzenie Macieja Mosura z woleja przelatuje nad poprzeczką bramki przeciwników!
10' (1:0) - Michał Matuszak zabiera się piłką lewą stroną, przebiega praktycznie połowę boiska, mija rywala, wbiega w pole karne i precyzyjnym strzałem po ziemi, w długi róg bramki zaskakuje Dawida Śmiałkowskiego!
12' Po mocnym uderzeniu Cieplińskiego z dystansu na raty, ale skutecznie interweniuje Struzik.
13' (1:1) - Niewybaczalny błąd obrony U4. Jeden z defensorów tej drużyny piętką chce wybić piłkę, ale zagrywa ją wprost pod nogi Cieplińskiego! Taki snajper jak Paweł tego prezentu nie marnuje i mocnym strzałem przy krótszym słupku doprowadza do remisu!
15' Jonasz Deńko dostaje półgórną piłkę w pole karne. Udaje mu się ją przyjąć i uderzyć z woleja, lecz po tej próbie futbolówka przelatuje nad poprzeczką!
18' Kontra "zielonych" zakończona zostaje strzałem przez Marcina Mosura - nad poprzeczką.
19' Dwie instynktowne interwencje Struzika po uderzeniach Tomasza Sautera z najbliższej odległości!
22' (1:2) - Rzut wolny dla Visionicy przed polem karnym przeciwników. Do jego wykonania podchodzi Krzysztof Zieliński i mocno centruje piłkę w pole karne, po ziemi. Tam odnajduje się Ciepliński i strzałem z najbliższej odległości, z woleja, przy słupku pokonuje Struzika!
23' Maciej Mosur staje oko w oko ze Śmiałkowskim i przegrywa ten pojedynek!
23' (2:2) - Akcja braci Mosurów. Maciek z autu zagrywa w pole karne do Marcina, a ten pięknym strzałem z powietrza, pod poprzeczkę nie daje szans bramkarzowi! Znowu mamy remis!
25' Ferros huknął z dystansu i z trudem, ale skutecznie Śmiałkowski odbija piłkę do boku!
27' Matuszak przy linii bocznej z łatwością mija najpierw Sautera, po chwili Łapetę i maąc trochę miejsca przed polem karnym, strzela po ziemi, ale zbyt lekko, aby zaskoczyć dobrze ustawionego Śmiałkowskiego.
28' Ciepliński z lewej strony wrzuca piłkę w pole karne do oskrzydlającego akcję Łapety. Gracz z numerem "7" do niej dopada, ale zamiast trafić o "pustaka", przenosi futbolówkę nad nim!
29' Jeszcze jedna wyborna okazja Łapety, tym razem w sytuacji sam na sam z bramkarzem! Przy tej próbie zawodnik Visionicy z bliska trafia w poprzeczkę!
30' Mocne uderzenie Sautera z dystansu i nad poprzeczkę piłkę przenosi Struzik!
32' Rajd Matuszaka, który dał radę trzem obrońcom Visionicy i zagrywa do Macieja Mosura, który się chyba tego nie spodziewał i nie pakuje piłkę do pustej bramki!
36' Uderzenie Łapety sprzed pola karnego amortyzuje jeden z obrońców, a Struzik udanie wyłapuje piłkę.
37' Płaski strzał Łapety z lewej strony broni bramkarz! Po chwili mamy dobitkę Adama i kolejną kapitalną interwencję golkipera U4.
39' Rozmontowana defensywa U4 i po podcince Cieplińskiego, piłkę zmierzającą do pustej bramki w ostatniej chwili ofiarnie wybija Rutkowski!

Mimo, że Unit4 radzić musiał sobie bez nominalnego bramkarza i bez zmian to postawił trudne warunki wyżej notowanej Visionice. Co prawda przez dłużą część spotkania, a zwłaszcza w samej końcówce "zieloni" we własnym polu karnym uskuteczniali "obronę Jasnej Góry" i wykonali ją niezwykle skutecznie. W efekcie zdobyli jeden punkt i nadal pozostają w grze o utrzymanie w 1 lidze. Takowego nie jest jeszcze pewna ekipa Krzysztofa Pełki, która cztery oczka więcej od U4. Następnym razem Paweł Ciepliński i jego koledzy podejmą Żar Tropików, zaś team Dario Ferrosa "stanie w szranki" z BNY Mellon.