21.05 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Kamil Struski
3 : 2
( 0 : 1 )
Skład: Stachowicz, Jasiok, Spadło, Fąfrowicz, Kąciak, Matejka, Fąfrowicz, Koziarz, Wojtczak
Skład: de Rosset, Wajda, Warowy, Wróblewski, Lewandowski, Olszewski, Tęsiorowski, Pelwecki, Sojka
19' Robert Fąfrowicz
23' Marcin Stachowicz
31' Jakub Pelwecki
34' Dominik Olszewski
38' Jakub Pelwecki
Zawodnik meczu: Jakub Pelwecki ("Przyczajony tygrys, ukryty smok" - pierwsze jego trafienie pozwoliło "złapać" kontakt z rywalem, drugie zapewniło "Wilkom" trzy punkty. "Plus meczu" dla Tęsiorowskiego za pewną grę i asysty drugiego i trzeciego stopnia.)

W pierwszej lidze o awans do elity walczy Piorun Zaodrze, który dzisiaj przynajmniej na kilka dni może wskoczyć na pozycję wicelidera, kosztem pauzującego w tej kolejce BNY Mellon. "Pioruny" zmierzą się z innym zespołem, który przed sezonem przeniósł się do WLB z ligi na Kuźnikach, czyli z Wolves Wrocław. "Wilki" mają osiem punktów mniej od swojego przeciwnika, a to pokazuje, że faworytem w tym starciu nie są. Znając jednak ich naturę, wiemy, że "klękać" przed wyżej notowanym przeciwnikiem nie będą i powalczą o kolejne punkty. Muszą jednak wystrzec się błędów w defensywie, a w ofensywie być bardzo skutecznym. Czy to im się uda i Piorun przegra drugi mecz z rzędu? Czy jednak zespół Marcina Stachowicza zneutralizuje atuty "Watahy" i zrobi kolejny krok w kierunku uzyskania promocji do Ekstraklasy?

2' Przed polem karnym faulowany jest Michał Jasiok i mamy rzut wolny dla Pioruna Nadodrze. Do piłki podchodzi sam poszkodowany i uderza prosto w mur.
4' Zła centra Dominika Olszewskiego i bez trudu futbolówkę chwyta Przemysław Spadło.
5' Łukasz Wróblewski zagrywa przed pole karne do Dominika Olszewskiego, ten nieczysto trafia w piłkę i mamy kiks.
7' Jakub Pelwecki obraca się z obrońcą na plecach, a następnie uderza na bramkę i futbolówka nieznacznie mija metalową konstrukcję po środku, której stoi Przemysław Spadło.
9' Dużo gry w środku pola, dużo podań, mało efektów...
15' Jak narazie na boisku nie dzieje się zbyt wiele, warunki pogodowe nie sprzyjają szybkiej grze - słonce, grająca muzyka, lekko wiejący wiatr.
19' GOL! (0-1) - Boiskową nudę przerywa Robert Fąfrowicz, który wykorzystuje nieporadność rywali i otwiera wynik meczu.
20' Sprzed pola karnego mocno uderza Paweł Lewandowski, lecz próba ta przelatuje nad poprzeczką.
20' Ależ pech Dominika Olszewskiego, którego strzał odbija się od słupka i nie wpada do siatki.
23' GOL! (0-2) - Z rzutu wolnego Michał Jasiok podaje do Marcina Stachowicza, a ten precyzyjnym strzałem zza pola karnego zaskakuje Marka Wajdę.
25' Bartosz Tęsiorowski z rzutu rożnego w pole karne do Łukasza Wróblewskiego, a ten uderza zbyt lekko by zaskoczyć Przemysława Spadło.
27' Oko w oko z Wajdą staje Bartosz Fąfrowicz i uderza prosto w goalkeepera "Wilków".
29' Fantastyczny strzał zza pola karnego Dariusza Sojki i jeszcze lepszą paradą popisuje się Przemek Spadło - mamy rzut rożny.
31' Trzech na dwóch wychodzi Piorun Zaodrze, rywala "nawija" Michał Jasiok i uderza obok bramki. Może w tej sytuacji lepszym rozwiązanym byłoby zagranie do lepiej ustawionego kolegi?
31' GOL! (1-2) - Jakub de Rosset podaje do Jakuba Pelweckiego, a ten mocnym strzałem zaskakuje Przemysława Spadło.
33' Kolejna indywidualna akcja Jasioka kończy się oddaniem kąśliwego strzału, który nieznacznie mija bramkę ekipy Dominika Olszewskiego.
34' GOL! (2-2) - Mamy remis, a do wyrównania doprowadza Dominik Olszewski, którego uderzniem "szczurem" przelatuje tuż obok ręki goalkeepera "Błyskawic". Drugą asystą w tym meczu popisuje się Jakub de Rosset.
38' GOL! (3-2) - Ależ remontada ekipy Wolves Wrocław, która przegrywała dwoma bramkami i już prowadzi! Autorem trafienia Jakub Pelwecki, dla którego jest to druga bramka dzisiejszego wieczoru.
39' Dariusz Sojka fauluje przed polem karnym Michała Kąciaka i sędzia karze go żółtym kartonikiem.
40' Z rzutu wolnego na bramkę uderza Michał Jasiok i piłka po głowie obrońcy wychodzi na rzut rożny.

Oklepane ostatnio słowo, ale jakże oddające to co się wydarzyło pod koniec tego meczu - "REMONTADA"! Istny "come-back" sprawili swoim pupilom gracze "Watahy" i tym samym przedłużyli szansę na wywalczenie awansu do Wrocbalowego raju. Kolejny krok można uczynić ogrywająć Brata Alberta oraz trzymając kciuki za kolejne porażki ligowej czołówki. Po meczu dość długo zawodnicy Pioruna Zaodrze zastanawiali się nad przyczynami porażki, która do 31 minuty była niemalże niemożliwa. Na początku czerwca "Pioruny" zagrają arcyważny mecz z drugimi w ligowej stawce graczami BNY Mellon, a losy tej potyczki mogą przesądzić o wywalczeniu promocji.