17.05 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Pasternak
( 0 : 2 )
Skład: Szumielewicz, Osewski, Zakrzewski, Żbik, Jamowski, Bojarski, Bernatowicz, Krepa, Biliński
Skład: Wajda, Warowy, Wróblewski, Lewandowski, Olszewski, Tęsiorowski, Chrzanowski, Skolimowski, Pelwecki
7' Konrad Krepa
12' Łukasz Zakrzewski
30' Radosław Osewski
35' Kamil Żbik
37' Kamil Żbik
38' Kamil Żbik
33' Łukasz Skolimowski
Zawodnik meczu: Kamil Żbik (Autor hattricka i wielu akcji swojego zespołu.)

Mecz pomiędzy liderem pierwszej ligi a znajdującym się w środku tabeli zespołem Wolves Airsupport. TB85 nie straciło jeszcze w tym sezonie punktu i zapewne nie planuje tego uczynić dzisiaj. Wilki na pewno nie sprzedadzą tanio skóry, jednak startują ze straconej pozycji. Dodatkowo nad boiskiem zbierają się deszczowe chmury, co może utrudnić obu ekipom grę.

2' Radosław Osewski nie ma komu podać, więc decyduje się na strzał z dwunastego metra, jednak trafia prosto w bramkarza.
4' W odpowiedzi Jakub Pelwecki trafia w bramkarza, uderzając piłkę z szóstego metra.
6' Kolejny strzał Wolves, tym razem próbował Dominik Olszewski, jednak Krzysztof Jamowski nie dał się tak łatwo pokonać.
6' Paweł Lewandowski podaje do Pelweckiego, ale kolejny strzał broni bramkarz.
7' (0:1) Obrońcy Wilków tracą piłkę w pobliżu pola karnego. Do piłki dobiega Konrad Krepa i mocnym strzałem otwiera wynik spotkania.
11' Pelwecki przyjmuje piłkę po stracie TB, wbiega z nią w pole karne, jednak w ostatniej chwili wybija ją obrońca.
12' (0:2) Kamil Żbik podaje z linii końcowej do Łukasza Zakrzewskiego, który nie ma problemu z umieszczeniem piłki w siatce z odległości pięciu metrów.
13' Kolejna akcja duetu Żbik - Zakrzewski, jednak tym razem strzał był za słaby.
15' Paweł Szumielewicz podaje do Łukasza Bojarskiego, ale ten z linii końcowej trafia tylko w boczną siatkę.
16' Bombardowanie bramki Wolves trwa, tym razem Kacper Biliński trafia w słupek z linii pola karnego.
19' Kolejny raz Biliński, po raz kolejny nie znajduje sposobu na pokonanie Marka Wajdy.
24' Deszcz, który coraz mocniej pada, zauważalnie zmniejszył chęci obu zespołów do grania, bo tempo meczu zdecydowanie spada.
26' Bartosz Tęsiorowski strzela z piętnastego metra, jednak dobrze broni Jamowski.
28' Bojarski podaje na wolne pole do Żbika, ten wychodzi na sytuację sam na sam, jednak bramkarz Wolves dobrze wybiega w przedpole i wybija piłkę.
29' Biliński z narożnika pola karnego strzela obok bramki.
30' (0:3) Jeden z obrońców Wolves traci piłkę w polu karnym. Osewski dopada do niej i pokonuje bramkarza strzałem między nogami.
33' (1:3) Skolimowski ładnie wbiega na przedpole i precyzyjnym strzałem w długi róg zdobywa gola kontaktowego.
35' (1:4) Żbik świetnie drybluje, mija dwóch obrońców i lekką podcinką posyła piłkę w kierunku bramki, a futbolówka po odbiciu od słupka przekracza linię bramkową.
37' (1:5) Kolejny raz Żbik, tym razem atomowe uderzenie z dwudziestu metrów zaskoczyło bramkarza.
38' (1:6) Szumielewicz strzela, bramkarz paruje piłkę przed siebie, Żbik dopada do niej i z dwóch metrów zdobywa swojego hattricka. Potrzeba mu na to było tylko czterech minut.
40' Potężne uderzenie Pelweckiego, jednak piłka po nodze obrońcy trafiła tylko w poprzeczkę.

Mecz, zgodnie z oczekiwaniami, wygrywa ekipa TB85. Tym samym pozostaje jedynym zespołem swojej ligi z kompletem punktów oraz praktycznie gwarantuje sobie awans z pierwszego miejsca. Zespół Wolves Airsupport musi jeszcze powaliczyć o jedno z miejsc premiowanych awansem, ale może to być dość trudne. Jeszcze raz wspomnijmy o wyczynie Kamila Żbika, który zdobył jednego z najszybszych hattricków w lidze.

autor: Jacek Śliz