16.05 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Jasiok, Spadło, Fąfrowicz, Kąciak, Kopociński, Kąciak, Matejka, Fąfrowicz, Koziarz, Wojtczak
Skład: Ciepliński, Łapeta, Zieliński, Boroński, Śmiałkowski, Malec, Deńko, Buczyński, Poniewozik, Ziemba, Dąbrowiak, Glajnych
9' Michał Jasiok
11' Michał Kąciak
19' Krystian Matejka
26' Krystian Matejka
33' Radosław Kopociński
1' Paweł Ciepliński
34' Adam Poniewozik
37' Tomasz Ziemba
40' Paweł Ciepliński
Zawodnik meczu: Paweł Ciepliński (Paweł pokazał się z najlepszej dyspozycji w tym spotkaniu.Dwukrotnie pokonał bramkarza rywali lecz zabrakło większej pomocy ze strony kolegów by udało się coś ugrać w tym spotkaniu.)

Przed nami zapowiada się walka o miejsce premiowane awansem do najwyżeszej klasy rozgrywkowej przy Skwierzyńskiej. Visionica Team podejmować będzie Pioruna Zaodrze. Sytuacja w tabeli lepsza dla ekipy Stachowicza, mają na koncie 15 punktów i zajmują 3 pozycję. Podopieczni Pełki od rywali dzieli strata 5 punktów. Obie drużyny do walki o awans potrzebują w dzisiejszym spotkaniu wygranej. Możemy spodziewać się bardzo dobrego, wyrównanego widowiska. Zaczynajmy!

1' (1-0) Co za otwarcie spotkania. W 30 sekundzie meczu, błąd w decyzji wykorzystuje Łapeta który podbija piłkę nad wychodzącym bramkarzem, lecz ta odbija się od poprzeczki a najszybciej dopada do niej Ciepliński i wbija ją do siatki.
3' Dośrodkowanie na pole karne Visionicy, jednak kończy się to podanie fiaskiem i wybiciem przez jedengo z defensorów Pioruna.
6' Piorun przejmuję inicjatywę, ekipa nazywana ,,Wróżką Zębuszką'' cofa się do głębokiej obrony.
9' (1-1) Ponownie w tym spotkaniu mamy remis. Michał Jasiok pewnym, mocny i precyzyjnym strzałem obok bramkarza rywali zdobywa gola.
11' (1-2) Piorun Zaodrze wraca do żywych. Kopociński podaje do niepilnowanego Kąciaka, a ten strzałem przy słupku wyprowadza swoją ekipe po raz pierwszy w tym spotkaniu na prowadzenie.
14' Swoich sił przy strzale próbuję Dąbrowiak, lecz piłka leci daleko obok słupka bramkowego.
16' Dalej w natarciu Piorun Zaodrze, nie zatrzymują sią. Widać że chcą zdobywać kolejne trafienia.
18' Długie podanie, lecz świetnie ustawiony przed polem karnym Zieliński wybija piłkę na aut.
19' (1-3) Jasiok zagrywa do będącego w polu karnym Matejki, a ten nie zastanawiając się oddaje strzał który wpada pomiędzy słupkami i poprzeczką. Bramkarz Visionicy przy tym uderzeniu był bez szans.
22' Jasiok decyduję się na strzał za pola karnego, piłka przelatuje obok lewego słupka.
24' Rzut wolny za faul na jednym z zawodników Pioruna, do piłki podchodzi Jasiok ale fatalnie strzela trafiając prosto w rywali stojących w murze. Dobra sytuacja na zdobycie bramki zaprzepaszczona.
26' Krystian Matejka ogląda żółty kartonik za zejście z boiska w niewyznaczonej strefie zmiena i za błąd zmiany drużyna będzie grała w osłabieniu.
28' Z prawie połowy boiska próbuję Zieliński. Jest to jego któraś już próba w tym sezonie a jedna z nich ku mojej pamięci znalazła drogę do siatki. Niestety tym razem na posterunku był Spadło który sparował piłke poza pole gry.
31' Z rzutu rożnego centruje Jasiok, futbolówka spada na nogi Kopociński który minimalnie przenosi ją nad poprzeczką.
33' (1-4) Piorun po raz kolejny wyprowadza cios w kierunku rywala. Fatalny błąd obrony Visionicy, spryt wykazuje Kopociński który odbiera piłkę ostatniemu obrońcy, mija bramkarza i wbija ją do pustej bramki.
34' (2-4) Zawodnicy Pełki nie składają broni. Bardzo mocne uderzenie Poniewozika po podaniu Łapety znajduję drogę do siatki rywali.
37' Za niesportowe zachowanie jakim jest odrzucenie piłki żółtą kartką ukarany Tomasz Ziemba. Cieżko będzie odrobić straty grając praktycznie do końca jednego mniej.
40' (3-4) Gol na zakończnie spotkania. Dublet w tym meczu zdobywa dobrze dzisiaj dysponowany Ciepliński który pewnym udrzeniem wykorzystuje podanie Dąbrowiaka. Paweł rozpoczął dzisiejsze strzelanie, ale też i je zakończył. Niestety jego drużyna nie skorzysta dzisiaj z tych bramek gdyż koledzy nie pomogli.

Bardzo wyrównane spotkanie obejrzeliśmy pomiędzy Visionicą a Piorunem Zaodrze. Jednak ostatecznie lepsi okazali się dzisiaj zawodnicy Marcina Stachowicza którzy mimo straty bramki potrafili się otrząsnąć i oddać aż cztery mocne ciosy. Zawodnicy Pełki starali się odrobić, lecz zabrakło dzisiaj czasu i przedewszystkim szczęścia. Dobrze dysponowani Ciepliński czy też Łapeta to za mało na szeroką kadrę Piorunów. Dzięki wygranej ekipa Zaodrza pewnie plasuję się w czołówce zaplecza Ekstraklasy i zbliża się bardzo mocno do awansu. Natomiast Visionica będzie musiała zdobyć jeszcze kilka punktów gdyż nie są jeszcze pewni utrzymania, a o awans będzie już bardzo ciężko. W następnym tygodniu Piorun w hicie kolejki podejmie BNY Mellon, a Viosionica zagra z Unit4.

autor: Maciej Siwek