10.05 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Kamil Struski
3 : 2
( 2 : 1 )
Skład: Grabowski, Pudlis, Fleming, Kalemba, Wojciech, Matlak, Sokół, Kruszelnicki, Zachura, Głuszczak
Skład: Osewski, Zakrzewski, Jamowski, Bojarski, Nowak, Szpunar, Krepa, Biliński
18' Miłosz Kruszelnicki
30' Miłosz Grabowski
34' Miłosz Kruszelnicki
37' Dominik Wojciech
14' Łukasz Zakrzewski
16' Łukasz Zakrzewski
18' Łukasz Zakrzewski
21' Kacper Biliński
34' Wojciech Szpunar
Zawodnik meczu: Łukasz Zakrzewski (Pewny filar swojej drużyny.Sterował obroną i udzielał się także w akcjach ofensywnych czego efektem są dwa trafienia w tym jedno z rzutu wolnego.Mieć takiego defensora w swojej ekipie to jak mieć bardzo cenny skarb.)

Lepszego spotkania na początek czwartowej serii meczów nie mogliśmy sobie zapewnić. Zawsze zwycięscy dotychczas T.B 85 Team i BNY Mellon dzisiaj zmierzą się miedzy sobą. Co tu dużo mówić, hit kolejki zaplecza Ekstraklasy czyli emocje gwarantowane. Rozjemcą tego meczu Kamil Struski.

2' W indywidualnej akcji Bojarski, mija jednego z obrońców i uderza ale piłka leci obok prawego słupka.
5' Na strzał za pola karnego decyduje się Osewski, piłka mocna lecz dobrze sparowana przez bramkarza Boney.
6' Świetna centra na pole karne, Biliński wyskakuje z obrońcą lecz żaden z nich nie trafia w piłkę i ta przechodzi poza linie końcową.
8' Płaskie uderzenie Zakrzewskiego pewnie załpane przez Głuszczaka.
11' Mecz na szczycie, obie ekipy dobrze przesuwają i starają się zaasekurować każdy fragment boiska. Zobaczymy ile jeszcze potrwa taki stan.
13' Faulowany Biliński szybko wznawia grę. Dostaje podanie zwrotne od partnera i uderza bardzo mocno oraz wysoko ponad bramką rywali.
14' (1-0) Rzut wolny dla T.B 85 Team. Do piłki podchodzi Zakrzewski i bardzo precyzyjnym uderzeniem w samo okienko pokonuję golkipera BNY. W takich meczach gdy obie ekipy dobrze się bronią to własnie stałe fragmenty są kluczem do sukcesu.
16' (2-0) Piłka spada pod nogi Zakrzewskiego, ten nie zastanawiając się oddaje strzał a piłka po rykoszecie od jednego z obrońców totalnie zakakuje Głuszczaka i wpada do bramki.
18' Zdobywca dubletu w tej akcji fauluje i sędzia Struski pokazuje żółtą kartkę za przerwanie korzystnej akcji. Rzut wolny wykonany fatalnie przez Boney i piłka wychodzi na aut.
18' (2-1) Szybki odbiór piłki. Kruszelnicki będąc na własnej połowie oddaje uderzenie na bramkę rywali, a tam fatalnie z lotem piłki myli się golkiper T.B i dostaje ją za tzw kołnierz.
21' Drugą część spotkania zaczynamy od nierozważnego ataku na nogi jednego z zawodników Boney. Żółtą kartką ukarany Kacper Biliński.
24' Bokiem stara się przedzierać Zakrzewski, ale jego rajd zostaje zakończony wybiciem piłki na aut.
25' Co za uderzenie od Bilińskiego, piłka trafia w poprzeczkę i wraca na pole gry.
28' Wojciech dostaje podanie, rozgląda się lecz nie widzi żadnego z partnerów. Oddaje mocny strzał który leci wysoko ponad bramką.
30' Zawodnicy się dzisiaj nie oszczędzają. Kolejny nadmierny atak na nogi rywala. Tym razem kartonikiem ukarany Grabowski. T.B rozpocznie grę od rzutu wolnego.
33' Rajd prawą flanką w wykonaniu Bilińskiego, drybluje jednego obrońce i zatrzymuje się oddają piłkę wprost do rąk bramkarza rywali.
34' Za rozmyślne zagranie piłki ręką Miłosz Kruszelnicki ogląda żółtą kartkę. Boney przez dwie minuty będzie grać w osłabieniu.
34' (3-1) Biliński centruje z rzutu rożnego, piłka przechodzi przez pole karne i trafia pod nogi Szpunara a ten pewnie wbija ją do siatki. Ukarany gracz BNY może powrócić na boisko.
37' (3-2) Bardzo mocne uderznie od Dominika Wojciecha zaskakuję tym razem bramkarza rywali. Stan meczu jeszcze otwarty, gracze Matlaka mają jeszcze chwilę czasu na odwrócenie rezultatu.
39' Kalemba strzela bardzo mocno z rzutu wolnego, lecz bramkarz radzi sobie z tym uderzniem odbijając je poza boisko.
40' Walka o remis. Najpierw z głowy strzela jeden z zawodników Boney i świetą interwencją popisuje się golkiper T.B. Rzut rożny, piłka dośrodkowana do będącego na przed polu Głuszczaka (bramkarza Boney) a ten wolejem próbuje wywalczycz jeden punkt. Strzał jednak leci wysoko ponad bramką i nic więcej się w tym spotkaniu już nie wydarzy.

Bardzo dobre spotkanie obejrzeliśmy pomiędzy liderami 1 ligi. Po meczu jednak już samotnie prowadzić będzie T.B 85 Team które pokonuje Boney. Mecz bardzo zacięty, nikt nie oddawał najmniejszego kawałka murawy. Sędzia Struski musiał temperować zawodników pokazując aż cztery żółte kartki. Kluczem do sukcesu okazał się dobrze dysponowany Zakrzewski który zdobył dwie ważne bramki w tym jedną uderzając bezpośrednio z rzutu wolnego. W ligowej tabeli wiele po tym meczu się nie zmieniło, pozycję obu ekip takie same. Różnica to tylko 3 punkty. Meczów jeszcze wiele i w tym szansy będą musieli poszukać zawodnicy Matlaka. Jeżeli chcą wygrać rozgrywki to muszą liczyć na potknięcia rywali. Już w następnym tygodniu T.B 85 Team podejmie Wolves, a BNY Mellon zagra z kolejnym mocnym rywalem jakim jest drużyna Brata Alberta.

autor: Maciej Siwek