10.05 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Kamil Struski
2 : 3
( 0 : 1 )
Skład: de Rosset, Siwko, Warowy, Wróblewski, Wiśniowski, Lewandowski, Tęsiorowski, Chrzanowski, Skwirzyński
Skład: Stawarz, Mularczyk, Nowak, Radziewicz, Radziewicz, Burzmiński, Błaszczyk, Maziarz, Such
14' Michał Chrzanowski
25' Andrzej Warowy
34' Piotr Skwirzyński
38' Bartosz Tęsiorowski
33' Marcin Burzmiński
40' Łukasz Such
Zawodnik meczu: Przemysław Siwko (Bardzo pewny punkt w tym spotkaniu.Wiele razy ratował kolegów przed stratą bramki wyciągając takie strzały które myśleliśmy że już są w siatce.Mieć takie bramkarza to skarb.)

Spotkanie drużyn z dolnej części tabeli. Insert grać będzie z Wolves. Programiści potrzebują w tym meczu zwycięstwa by wyjść ze strefy spadkowej, ponieważ po 5 seriach spotkań zawodnicy Mosiołka mają na koncie tylko 4 punkty. Wilki lub Wataha też nie grają równo, raz przychodzi wysokie zwycięstwo przeciwko Aferze Neonowej a potem porażki z BNY i Visionica. Ekipie Tęsiorinho wygrana zapewni miejsce w środkowej stawce i dalekie oddalenie się od strefy spadkowej. Zobaczymy kto po ostatnim gwizdku sędziego Struskiego zejdzie z boiska bardziej szczęsliwy.

3' Rzut wolny dla InsERTu, do piłki podchodzi Stawarz ale uderza zbyt mocno i piłka leci ponad bramką.
5' Dobrze zapowiadającą się akcję ekipy Wolves wślizgiem i wybiciem piłki na aut przerywa Maziarz.
7' Przez ostatnie minuty to Wolves jest przy piłce i stara się rozgrywać.
9' Bardzo mocny i celny strzał Mularczyka, lecz dobrze na lini interweniuje Siwko łapiąc piłkę.
12' Prostopadłe podanie, a w sytuacji sam na sam z bramkarzem znajuduje się Maziarz. Siwko wychodzi z lini i świetnie interweniuje nogą oddalając zagrożenie i ratując swoją drużynę przed stratą bramki.
14' (0-1) Stały fragment gry dla Wolves. Piłka ustawiona prawie na połowie boiska, a podchodzi do niej Chrzanowski. Piękne uderznie bardzo precyzje w samo okienko. Bramkarz Insertu był zasłonięty przez kolegów i nie był w stanie interweniować.
17' Kolejna próba strzału w wykonaniu Programistów, lecz ponownie na posterunku Siwko.
19' Od dłuższego czasu zawodnicy Mosiołka w natarciu, akcjami starają się pokonać dobrze dysponowanego bramkarza Wolves.
21' Drugą część spotkania zaczynamy od strzału Wolves który wychodzi poza boisko. Akcja poszukiwawcza piłki trwała cała drugą połowę.
23' Będąc w polu karnym Burzmiński oddaje strzał, jednak to uderzenie blokowane przez defensywę Wilków.
25' Andrzej Warowy ogląda żółtą kartkę za przerwanie korzystnej akcji przeciwników. Drużyna Wolves przez dwie minuty grać będzie w osłabieniu.
27' Na strzał za pola karnego decyduje się Such, piłka przelatuje obok słupka.
30' Faulowany jeden z graczy InsERTu, Such oddaje udrzenie ale trafia tylko w tłum znajdujący się w tym momencie w polu karnym.
33' Kolejny raz już przy piłce Such, oddaje strzał z bliska lecz świetą interwencją popisuje się Przemysław Siwko. Czy on dzisiaj skapituluje?
33' (1-1) Mamy wyrównanie. Podanie do niepilnowanego w polu karnym Burzmińskiego a ten mocny strzałem z bliska nie daje żadnej szansy na interwencje bramkarzowi Wolves. Siwko nie miał już tutaj nic do powiedzienia, zawalili koledzy z obrony.
34' (1-2) Szybka odpowiedź Watahy. Na pole karne centruje Chrzanowski a zamyka to podanie strzłem z głowy Piotr Skwirzyński i Wolves ponownie na prowadzeniu.
36' Programiści atakują i starają się znowu doporwadzić do remisu.
38' (1-3) Prawdopodobnie mamy rozstrzygnięcie. Tęsiorowski otrzymuję podanie od Wiśniowskiego i oddaje mocny strzał za pola karnego, a piłka przed samym bramkarzem wykonuję kozioł zaskakując go.
39' Siwik wyciąga dwa strzały z bardzo bliskiej odległości. Jak on to robi?
40' (2-3) Łukasz Such będąc w polu karnym oddaje bardzo mocne uderzenie i jak przy wcześniejszym golu Siwko nie ma nic do powiedzenia. InsERTowi jednak nie starczy już czasu na powalczenie chociaż o jeden punkt.

Bardzo wyrównane spotkanie pomiędzy Programistami i Wilkami. Zawodnicy Mosiołka cały mecz nacierali na bramkę rywali, lecz brakowało konkretów i większej skuteczności. Wataha grała z głową, czyli dobrze bronili przy czym potrafili zakoczyć golkipera przeciwników. Ważnym punktem tego spotkania okazał się rzut wolny fantastycznie wykonany przez Chrzanowskiego który ustawił nam trochę przebieg tego meczu. Wolves dzięki zwycięstwu przesuwa się na 5 pozycję z dorobkiem 10 punktów, Insert natomiast dalej pozostaje w strefie spadkowej. Kolejne mecze już za tydzień, Programiści grać będą z Pasibusem a Wataha podejmie niepokonanego lidera T.B 85 Team.

autor: Maciej Siwek