08.05 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Adam Rynkowski
( 0 : 0 )
Skład: Markiel, Niemczyk, Bednarski, Grycaj, Szyszka, Panaś, Mazurek, Brzezicki, Szyszka, Kończak, Kotowicz
Skład: Stachowicz, Jasiok, Spadło, Fąfrowicz, Kąciak, Kopociński, Kąciak, Matejka, Koziarz, Wojtczak
3' Tomasz Bednarski
35' Dariusz Brzezicki
34' Maciej Kąciak
Zawodnik meczu: Mateusz Grycaj (Chociaż drużyna Mateusza w końcowym rozrachunku uległa Piorunowi, to gdyby nie jego świetna postawa w bramce, Afera przegrałaby w sposób znaczący. Grycaj bronił po prostu świetnie, a przy straconym golu był bez szans! Wyróżnienie dla Macieja Kąciaka! )

Piorun Zaodrze ostatnio dość sensacyjnie uległ Zielonym Aniołom i będzie chciał za wszelką cenę się zrehabilitować. Rywalem ekipy Marcina Stachowicza będzie ostatnia w tabeli Afera Neonowa, która chce wziąć przykład z "Green Angels" i w efekcie w końcu się przełamać, zdobywając premierowe punkty w tym sezonie. Czy to im się uda? Czy raczej znowu będą schodzić z boiska pokonani?

2' Mocny strzał Tomasza Bednarskiego z lewej strony i udanie do boku futbolówkę zbija Przemysław Spadło.
3' Za dyskusję z arbitrem żółtym kartonikiem ukarany zostaje Bednarski.
4' Po rzucie wolnym piłkę na linii pola karnego otrzymuje Michał Kąciak i strzela bez przyjęcia - nad poprzeczką.
5' Świetna interwencja Mateusza Grycaja po mocnym strzale Michała Jasioka z dystansu!
9' Jasiok przed polem karnym przeciwników z trudem urywa się jednemu z obrońców i strzela po ziemi - obok słupka.
11' Jasiok mija obrońcę Afery Neonowej i strzela mocno, ale gola z tego nie będzie, bowiem instynktownie interweniuje Grycaj!
15' Strzał Roberta Fąfrowicza z dystansu przelatuje minimalnie obok słupka!
16' Łukasz Szyszka z prawej strony strzela - tuż obok słupka.
18' Grycaj wygrywa pojedynek jeden na jeden z Matjko.
25' Jasioka strzał z dystansu przelatuje obok bramki Afery Neonowej.
27' W zamieszaniu pod bramką Pioruna Zaodrze do sytuacji strzeleckiej dochodzi Tomasz Kończak, ale jego strzał ze "szpica" zatrzymuje się na słupku!
29' Kończak z powietrza uderza, ale nie...w zasadzie nie warto nic o tym strzale pisać.
31' Świetna piłka zagrana z własnej połowy na pole karne Pioruna. Adresatem podania jest Michał Szyszka, który staje oko w oko z Przemysławem Spadło, ale nie czysto trafia w futbolówkę i od bramki grę rozpocznie golkiper "Piorunów".
32' Strzał Marcina Stachowicza z rzutu wolnego przelatuje nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Mateusza Grycaja!
33' Mierzone i mocne uderzenie Macieja Kąciaka z rzutu wolnego i Grycaj wyciągnął się jak struna i opuszkami palców przenosi "balon" poza światło bramki.
34' (1:0) - Starania Pioruna w końcu przyniosły efekty! Szał radości na trybunach, a strzałem z lewej strony pola karnego, po ziemi, Grycaja pokonuje Maciej Kąciak!
35' Żółta kartka dla Dariusza Brzezickiego za faul w środkowej strefie!
37' Rzut wolny dla "Neonowców". Markiel podcina piłkę nad murem, ale ta ostatecznie przelatuje nad poprzeczką bramki "pomarańczowych".
39' Bartosz Wojtczak będąc przed polem karnym przymierzył i huknął na bramkę, lecz po interwencji bramkarza futbolówka spada na słupek!
40' Bardzo mocny strzał Markiela zza pola karnego i z trudem przed siebie piłkę odbija Spadło!

Afera Neonowa postawiła się potentatowi i postraszyła Pioruna Zaodrze. Mimo wielkich starań nie udało im się ostatecznie ugrać ani jednego punktu, ale pokazali, że póki będzie jeszcze nadzieja, to do końca walczyć będzie o pozostanie na zapleczu Ekstraklasy. Jeżeli chodzi o "Pioruny" to swój plan wykonały i wskoczyły na trzecie miejsce w stawce! Następnym razem "Neonowcy" zmierzą się z Unit4, zaś Michał Jasiok i spółka podejmą Visionice.