08.05 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Adam Rynkowski
( 0 : 0 )
Skład: Ciepliński, Grzech, Łapeta, Zieliński, Śmiałkowski, Malec, Buczyński, Poniewozik, Ziemba, Dąbrowiak
Skład: Biel, Gudra, Kowalczyk, Karczewski, Bocian, Kowalczyk, Stefańczyk, Materniak
28' Adam Łapeta
38' Mateusz Dąbrowiak
33' Damian Karczewski (Rzut karny)
36' Mateusz Stefańczyk
Zawodnik meczu: Mateusz Dąbrowiak (Autor "złotego gola", który dał Visionce bardzo ważne zwycięstwo z faworytem do awansu! Poza tym Mateusz był aktywny. Na wyróżnienie zasługuje Adam Poniewozik. )

Na koniec wtorkowego matchday'u na przeciw siebie staną niepokonany dotychczas Brat Albert, który walczy o awans do Ekstraklasy i Visonica, czyli drużyna znajdująca się w środku tabeli, która już trochę punktów pogubiła. Patrząc na tabelę to faworytem jest zespół Macieja Gudry, ale w piłce nożnej nie zawsze taki zwycięża. Co do składów obu drużyn to u "zielonych" brakuje kilku zawodników, a z nazwisk pierwszego zespołu, nie zobaczymy w akcji kontuzjowanego Gudry Seniora. W Visionice jest Paweł Ciepliński, jest Adam Łapeta, mamy Adama Poniewozika i Krzysztofa Zielińskiego, czyli można rzec, że mają kim dzisiaj grać.

5' Z piłką zabiera się Damian Karczewski i kończy solową akcję strzałem z "czuba" - nad poprzeczką!
8' Adam Poniewozik widząc wysuniętą na przedpolu Annę Bocian stara się ją przelobować, ale "golkiperka" Brata Alberta koryguje swoje ustawienie i czujnie, główką, zbija futbolówkę do boku!
9' Świetna interwencja Anny Bocian po strzale Adama Łapety z pola karnego!
11' Ładna kombinacja Visionicy zakończona zostaje strzałem przez Mateusza Dąbrowiaka - tuż nad poprzeczką.
13' Kolejna próba Karczewskiego, tym razem gracz z numerem "10" trafia Panu Bogu w okno!
14' Paweł Ciepliński z prawej strony strzela - Anna Bocian interweniuje nogami. Po chwili autorem dobitki jest Adam Poniewozik, ale nic z niej nie będzie, bowiem znowu kapitalnie interweniuje bramkarska Brata Alberta.
16' Ciepliński przebojem wpada z piłką w pole karne i strzela z lewej nogi - na aut.
17' Krzysztof Zieliński z prawej strony strzela - Bocian udanie odbija futbolówkę przed siebie.
17' Łapeta staje oko w oko z Bocian i również musi uznać jej wyższość!
21' Biel huknął zza pola karnego i opuszkami palców piłkę po jego próbie, nad poprzeczkę przenosi Śmiałkowski.
25' Łapeta strzela na bramkę, ale gola z tego nie będzie, bowiem na posterunku jest Bocian, która dobrą interwencją zażegnuje niebezpieczeństwo.
28' (0:1) - Kontratak Visionicy! Łapeta staje sam na sam z bramkarką Brata Alberta, zachowuje zimną krew i tym samym otwiera wynik spotkania!
30' Adam Poniewozik strzałem z rzutu wolnego, po ziemi stara się zaskoczyć Bocian, ale futbolówka po jego strzale nieznacznie mija bramkę.
32' Poniewozik popędził prawą stroną i kończy indywidualną akcję strzałem obok słupka.
33' Karczewski staje oko w oko ze Śmiałkowskim, wymija go i zostaje sfaulowany przez bramkarza. Sędzia Adam Rynkowski wskazuje na wapno. "Niebiescy" protestują, a "biali" będą mieli rzut karny.
33' (1:1) - Do rzutu karnego podchodzi sam poszkodowany i pewnym strzałem przy słupku doprowadza do wyrównania!
35' Biel z dystansu i pewnie piłkę do "koszyczka" wprowadza Śmiałkowski.
36' Kontra Brata Alberta. Karczewski zagrywa do lepiej ustawionego w polu karnym Biela, a temu Śmiałkowski ofiarnie wybija piłkę spod nóg!
37' Po chwili całą akcję uderzeniem sprzed pola karnego kończy Mateusz Gudra, ale ostatecznie futbolówka ląduje w rękach bramkarza Visionicy.
37' Stefańczyk fauluje jednego z przeciwników przy linii bocznej i zostaje ukarany żółtą kartką.
38' (1:2) - Niewykorzystane sytuacje się mszczą, a Visionica ponownie wychodzi na prowadzenie. Na strzał zza pola karnego, z powietrza, decyduje się Dąbrowiak. Futbolówka odbija się od słupka i wpada do siatki obok zdezorientowanej Bocian.
39' Poniewozika strzał z pola karnego - obok bramki.
40' Tuż przed końcem spotkania wynik może ustalić Marcin Malec, ale nie zamyka świetnego podania Łapety.

Niespodzianka stała się faktem! Visionica w końcówce przechyliłą szalę zwycięstwa na swoją korzyść i jako pierwsza w tym sezonie, znalazła sposób na pokonanie Brata Alberta! Ten nie jest już niepokonany i pozostaje na czwartej lokacie. Zespół Krzysztofa Pełki z kolei zagrał naprawdę dobry mecz i dzięki zdobyciu trzech punktów przedostał się na piątą lokatę. O kolejną wygraną "niebiescy" pokuszą się z kolejnym faworytem - Piorunem Zaodrze. Ekipa Macieja Gudry natomiast "skrzyżuje rękawice" z równie ciężkim przeciwnikiem - BNY Mellon.