07.05 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Osowski, Barski, Wardęga, Wardęga, Mikołajek, Tymczak, Mikołajek, Fortuna, Misiewicz, Verbilo
Skład: Labourot, Rutkowski, Kacperczyk, Sahal, Niedźwiedź, Mosur, Mosur, Struzik
4' Rafał Osowski
15' Jan Mikołajek
26' Oleksii Verbilo
27' Paweł Misiewicz
35' Arkadiusz Barski
38' Arkadiusz Barski
40' Jakub Tymczak
5' Dominik Niedźwiedź
19' Marcin Mosur
35' Dominik Niedźwiedź
Zawodnik meczu: Jan Mikołajek (Aktywnością nikt mu nie dorównywał, strzelił jedną bramkę, przy dwóch kolejnych asystował.)

W ostatnim spotkaniu dzisiejszego wieczora zagrają zespoły Unit4 i Zielone Anioły. Oba znajdują się w dole tabeli, więc dzisiejszy mecz może dać którejś z ekip upragnione punkty, aby oddalić się od strefy spadkowej. Miejmy nadzieję, że dzięki temu obejrzymy zacięte spotkanie. Jako, że kolorem obu jest zielony, to gracze Unitu, których jest jednak mniej, muszą założyć znaczniki. Udało się również dowiedzieć, dlaczego Anioły grają z tak wysokimi numerami. Powód jest prozaiczny - powtarzały się im numery z dwóch kompletów, więc dosztukowali jedynki i już.

1' Chwilę po pierwszym gwizdku wesoły pan maszynista pozdrawia grających syreną.
3' Pierwsza akcja Aniołów. Paweł Misiewicz dostaje podanie od Rafała Osowskiego, ale nie uderza czysto.
4' (0:1) Tym razem to Osowski dostaje dobre podanie z rzutu rożnego i ładnym strzałem koło słupka otwiera wynik spotkania.
5' Dominikowi Niedźwiedziowi wydawało się przez chwilę, że jest to siatkówka i za bezmyślne zatrzymanie ręką piłki lecącej w pole karne otrzymuje żółtą kartkę.
5' Misiewicz wykonuje rzut wolny, ale piłka leci prosto w bramkarza.
6' Szybka kontra Unitu, jednak pojedynek sam na sam wygrywa Fortuna, wybijając strzał Amine Sahala końcówką stopy na rzut rożny.
8' Niedźwiedź już na boisku i po dośrodkowaniu z autu posyła piłkę główką obok słupka.
10' Misiewiczowi udaje się dośrodkować z linii końcowej do Jana Mikołajka, ale ten drugi strzela prosto w bramkarza.
14' Znowu podaje Misiewicz, tym razem do Jakuba Tymczaka, którego strzał jest za słaby i bez problemu wyłapuje go Laborout.
15' (0:2) Oleksii Verbilo ładnie podaje z linii końcowej do ustawionego tyłem do bramki Jana Mikołajka, który obraca się i strzela celnie przy słupku.
19' (1:2) Mamy gola kontaktowego. Marcin Mosur ładnie gasi piłkę i dobrze uderza na krótki słupek.
20' Arkadiusz Barski dogrywa do Jana Mikołajka, ale tym razem górą bramkarz.
24' Misiewicz wrzuca z autu piłkę do Tymczaka, a ten myli się nieznacznie uderzając piłkę głową.
25' Piłka wrzucona przez graczy Unitu ucieka Bohdanowi Fortunie, ale ten rehabilituje się przy strzale Mosura broniąc pewnie.
26' (1:3) Misiewicz dośrodkowuje w pole karne, Verbilo delikatnie muska piłkę, a zaskoczony bramkarz pozwala jej wtoczyć się do bramki.
27' Marcin Mosur ponownie próbuje zaskoczyć bramkarza, jednak strzał z narożnika pola karnego trafia w bramkarza.
27' (1:4) Kolejny raz można rzec, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Tymczak ładnie wrzuca z autu, Misiewicz dobrze przyjmuje, obraca się z piłką i nie daje szans bramkarzowi.
29' Amine Sahal z rzutu wolnego trafia w bramkarza.
31' Kontra Aniołów i nie dali rady we 3 pokonać 1 obrońcy i bramkarza.
33' Sahal idealnie podaje do Niedźwiedzia, ale ten niecelnie strzela na bramkę.
35' (1:5) Dobre zgranie Jana Mikołajka do Arka Barskiego, ładne przyjęcie i strzał.
35' (2:5) Mamy szybką odpowiedź Unitu. Maciej Mosur podaje przed pole karne do Niedźwiedzia, a ten nie ma problemów z umieszczeniem piłki w siatce.
38' (2:6) Ponownie duet Mikołajek-Barski, tym razem Laborout zostaje pokonany ładnym lobem.
40' (2:7) Bramkarz ładnie podał do Verbilo, a ten oddaje do dobrze ustawionego Tymczaka, który z 2 metrów ustala wynik spotkania.

Mecz mógł się podobać. Było dużo walki, dużo bramek. Pierwsza połowa zdecydowanie bardziej wyrównana, w drugiej graczom Unitu, którzy mieli tylko 1 rezerwowego powoli zaczynało brakować sił. Ich akcje nie kończyły się celnymi strzałami, przez co Anioły mogły dyktować warunki gry. Zagrali oni też mądrze taktycznie, z rzadka popełniając błędy. Dzięki tej wygranej Zielone Anioły uciekają z okolic strefy spadkowej, natomiast Unit4 jeśli nie weźmie się w garść może na koniec sezonu pożegnać się z pierwszą ligą.

autor: Jacek Śliz