07.05 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
( 1 : 0 )
Skład: de Rosset, Siwko, Warowy, Wróblewski, Lewandowski, Olszewski, Tęsiorowski, Chrzanowski, Skolimowski
Skład: Grabowski, Pudlis, Fleming, Kalemba, Dranka, Matlak, Sokół, Kruszelnicki, Głuszczak, Pacholski
24' Andrzej Warowy
39' Dominik Olszewski
5' Richard Fleming
27' Miłosz Kruszelnicki
33' Michał Dranka
38' Miłosz Grabowski
Zawodnik meczu: Mateusz Głuszczak (Pewnie bronił w tym meczu, co przełożyło się bezpośrednio na wygraną.)

Mecz wicelidera z zespołem ze środka tabeli. BNY Mellon stracił do tej pory tylko 2 bramki w czterech meczach, co z pewnością jest już osiągnięciem samym w sobie i do tej pory zgromadził komplet punktów. Wolves AirSupport gra nierówno, jednak nie można odmówić im woli walki. Od tego jak ułoży się dzisiejszy mecz może zależeć los Wilków w dalszej rywalizacji. Jeśli natomiast BNY Mellon wygra, z pewnością zrobi kolejny duży krok do powrotu do ekstraklasy.

2' Piotr Kalemba podaje do Richarda Fleminga, jednak temu drugiemu nie udaje się pokonać bramkarza.
3' Mało brakowało, a Andrzej Warowy otworzyłby wynik ... strzelając do własnej bramki, na szczęście tylko rzut rożny.
5' (1:0) Mocny strzał z rzutu wolnego wykonanego przez Fleminga i mamy pierwszą bramkę. Po raz kolejny słońce zagrało rolę, bo bramkarz miał problem z oceną lotu piłki.
8' Bartosz Tęsiorowski podaje w pole karne do Michała Chrzanowskiego, ale górą Głuszczak.
12' Tęsiorowski z prawej strony boisko uderza w kierunku długiego rogu i niewiele się myli.
15' Piotr Matlak wrzuca w pole karny, tam Miłosz Grabowski niejako nabity piłką, a ta przelatuje na szczęście dla Wilków obok słupka.
17' Paweł Lewandowski podaje do Chrzanowskiego, ten dobrze obraca się z piłką, ale górą bramkarz BoNeY.
19' Lewandowski dosteje piłkę przed polem karnym, dobrze się zabiera, jednak strzał zablokowany przez Matlaka.
21' Michał Dranka próbuje zdobyć bramkę bezpośrednio ze wznowienia, lecz piłka leci ponad poprzeczką.
22' Warowy podaje na wolne pole do Dominika Olszewskiego, jednak na posterunku Głuszczak.
23' Karol Sokół strzela z linni pola karnego, dobrze Siwko.
24' Andrzej Warowy otrzymuje żółtą kartkę za przytrzymywanie/ciągnięcie przeciwnika.
25' Miłosz Kruszelnicki podaje z połowy do bramkarza, a ten zmuszony jest do zagrania głową. Było niebezpiecznie.
27' Za faul taktyczny przy kontrze zespołu przeciwnego żółty kartonik ogląda Miłosz Kruszelnicki.
29' Fleming przebiega pół boiska po dobrym przejęciu i wyprzedzeniu obrońców, ale jego podcinka jest zbyt słaba i bramkarz łapie.
29' Kontra Wolves zakończona strzałem Łukasza Skolimowskiego.
33' (2:0) Koronkowa akcja BNY. Matlak podaje do Pacholskiego, ten do Michała Dranki, który nie pudłuje z najbliższej odległości.
34' Dwa strzały - najpierw Olszewskiego, a później Tęsiorowskiego broni Głuszczak.
38' Słońce w końcu "opuściło boisko".
38' Za dwa kolejne faule, w tym drugi od tyłu żółtą kartkę otrzymuje Miłosz Grabowski.
39' (2:1) Mamy gola kontaktowego. Świetne rozegranie Olszewskim i Chrzanowskim, zakończony strzałem tego pierwszego do pustaka i będzie nerwowa końcówka.

Po spokojnej pierwszej połowie, mieliśmy bardziej wyrównaną drugą. Wolves zagrali bez kompleksów i tylko większa skuteczność z przodu oraz świetna dyspozycja bramkarza BNY Mellon pozwoliła tym drugim cieszyć się kompletem punktów. BoNeY nadal utrzymuje drugie miejsce, a Wolves będą musiały się jeszcze trochę postarać, żeby zapracować na awans.

autor: Jacek Śliz