27.04 godz. 18:15, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
2 : 6
( 2 : 3 )
Skład: Biel, Gudra, Karczewski, Karczewski, Bocian, Kowalczyk, Stefańczyk, Materniak
Skład: Markiel, Niemczyk, Bednarski, Grycaj, Panaś, Mazurek, Brzezicki, Maszewski, Szyszka, Kończak, Kotowicz
3' Mateusz Stefańczyk
8' Damian Karczewski
11' Rafał Biel
20' Damian Karczewski
26' Damian Karczewski
35' Damian Karczewski
36' Rafał Biel
13' Michał Szyszka
16' Michał Szyszka
26' Dawid Niemczyk
38' Remigiusz Markiel
Zawodnik meczu: Damian Karczewski (Miał udział w pięciu z sześciu bramek swojego zespołu - czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców oraz raz otworzył koledze drogę do bramki! Oglądając jego występ miało się wrażenie, że Leo Messi pojawił się na WLB! Wielkie słowa uznania dla Damian!)

Skromna ławka rezerwowych Brata Alberta (w tym Jacek Karczewski grający w polu) kontra czterech zmienników w szeregu Afery Neonowe. Czy piątek 27 kwietnia będzie dniem, w którym beniaminek w końcu zdobędzie ligowe punkty? Czy może Damian Karczewski wspólnie z Rafałem Biel zrobią kolejny krok w kierunku powrotu do Ekstraklasy?

3' Mateusz Stefańczyk przegrywa fizyczną walkę o piłkę z Michałem Szyszką, a następnie poprzez ciągnięcie za koszulkę przerywa korzystną akcję rywala i sędzia zmuszony jest ukarać gracza Brata Alberta żółtym kartonikiem.
4' Indywidualna akcja Markiela i na posterunku znajduje się goalkeeper spadkowicza.
5' Rafał Biel do Artura Kowalczyka i świetnie interweniuje Mazurek.
5' Afera Neonowa nie wykorzystuje gry w przewadze i po upływie 120 sekund obie ekipy grają w komplecie.
8' GOL! (0-1) - Przed polem karnym piłkę otrzymuje Damian Karczewski, balansem ciała zwodzi rywala, a następnie kąśliwym uderzeniem w długi róg otwiera stan tej rywalizacji.
11' GOL! (0-2) - Kontra Brata Alberta, Artur Kowalczyk dogrywa do Rafała Biel, a ten strzałem z dystansu podwyższa prowadzenie swojej ekipy.
12' Bardzo niecelnie na bramkę uderza Paweł Maszewski.
13' GOL! (1-2) - Błąd Anny Bocian, która podaje futbolówkę do Michała Szyszki, Ten nie marnuje takich prezentów i umiescza ją w siatce!
15' Indywidualna akcja Remigiusza Markiela kończy się oddaniem strzał, który świetnie broni Anna Bocian.
16' GOL! (2-2) - Skrzydłem pobiegł Remigiusz Markiel, a następnie zagrał wzdłuż pola karnego do Michała Szyszki, który z najbliższej odległości doprowadza do wyrównania!
18' Z rzutu wolnego na uderzenie decyduje się Remigiusz Markiel i z trudem futbolówkę odbija Anna Bocian.
20' GOL! (2-3) - Z rzutu wolnego w pole karne zagrywa Artur Kowalczyk, tam najwyżej wyskakuje Damian Karczewski i strzałem głową pokonuje Krystiana Mazurka.
22' Kolejny rajd Markiela i ponownie uderzenie zatrzymuje się na bramkarce Brata Alberta.
24' Lobem na bramkę uderza Damian Karczewski i piłka przechodzi tuż obok słupka.
26' Przed polem karnym Dawid Niemczyk nieprzepisowo zatrzymuje Damiana Karczewskiego i sędzia pokazuje mu żółtą kartkę.
26' GOL! (2-4) - Do rzutu wolnego podchodzi Damian Karczewski i sprytnym strzałem w długi róg kompletuje hattricka.
28' Uderzenie lobem Markiela nieznacznie przelatuje nad poprzeczką.
30' Po strzale głową obok bramki przechodzi uderzenie Miłosza Materniaka.
32' Z półobrotu strzela Rafał Biel, ale futbolówka nie zmierza nawet w światło bramki...
33' Kąśliwa próba Markiela przelatuje tuż obok dalszego słupka.
35' GOL! (2-5) - Indywidualna akcja Damian Karczewskiego kończy się zdobyciem czwartej bramki przez tego zawodnika.
36' GOL! (2-6) - Rafał Biel mając przed sobą pustą bramkę nie myli się i ustala wynik spotkania. Asystę przy tym trafieniu, a także całą akcję zapoczątkował Damian Karczewski.
38' Damian Karczewski jest za szybki dla Remigiusza Markiela i gracz Afery Neonowej faulem przerywa kontrę Brata Alberta. Zgodnie z przepisami zachowanie takie karane zostaje napomnieniem.

Mecz, który można określić mianem "one man show"! To co wyprawiał dzisiaj Damian Karczewski sprawia, że ręce same składały się do oklasków! To, że Brat Albert wygrał to spotkanie to tylko i wyłącznie zasługa "Karczocha"! Zwycięstwo to sprawia, że "Biało-zieloni" wskakują na pozycję wicelidera i w starciu z Visionicą powalczą o fotel lidera! Na zgoła odmiennym biegunie jest beniaminek, który z pięcioma porażkami zamyka ligową stawkę. O przełamnie będzie ciężko, ponieważ kolejnym rywalem "Neonowców" będzie solidny Piorun Zaodrze.