23.04 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Labourot, Matuszak, Ferros, Rutkowski, Kacperczyk, Niedźwiedź, Mosur, Struzik, Dźbik
Skład: Kuziomko, Sikora, Zawadzki, Chomik, Bajurny
16' Michał Matuszak
18' Michał Matuszak
24' Maciej Mosur
25' Dario Ferros
30' Adrian Rutkowski
32' Maciej Mosur
37' Adrian Rutkowski
Zawodnik meczu: Michał Matuszak (Gdy Unit4 "waliło głową w mur" Michał znalazł sposób na jego obejście. Jego dwa strzały z dystansu wpadły do siatki i ułatwiły mecz jego drużynie, która w efekcie zanotowała wysoką wygraną. Wyróżnienie dla Macieja Mosura!)

Bardzo istotne starcie w dole tabeli 1 ligi, w którym zmierzą się ze sobą dwie drużyny nie posiadające jeszcze ani jednego punktu w dorobku. Mowa o FC Pasibusie i Unit4. Pewne jest to, że w bezpośrednim starciu, któraś drużyna na pewno zgarnie premierowe skalpy tej wiosny. Kto to będzie? Wychodzi na to, że U4, który zjawił się na spotkaniu w mocnym składzie, czego nie możemy powiedzieć o "Włoskich Pastuchach", którzy radzić będą musieli sobie "gołą" piatką!

2' Michał Matuszak mocno centruje piłkę w pole karne, a tam do koszyczka stara się ją złapać Bogusław Zawadzki, ale ostatecznie odbija ją do boku.
4' Łukasz Chomik z rzutu wolnego trafia w mur!
8' Maciej Mosur z główki uderza wprost w dobrze ustawionego między słupkami golkipera.
9' Przy próbie piąstkowania poważnej kontuzji doznaje Zawadzki i musi zejść z bramki i żeby jego drużyna nie otrzymała walkowera, musi wejść do "pola". W jego miejsce między słupkami pojawia się Marcin Sikora.
11' Adrian Rutkowski huknął z dystansu i udanie futbolówkę nad poprzeczkę przenosi golkiper przeciwników.
13' Kontratak Pasibusa. Z piłką zabiera się Łukasz Chomik, mija po drodzę dwóch rywali i mając przed sobą tylko i wyłącznie bramkarza, strzela tuż obok słupka.
15' Strzał Dario Ferrosa ląduje na bocznej siatce!
16' Dominik Niedźwiedź strzela zza pola karnego i znowu udanie interweniuje Marcin Sikora, który zbija piłkę poza światło bramki.
16' (0:1) - Po wielu, wielu próbach Unit4 w końcu otwiera wynik spotkania! Mianowicie jest to Matuszak, który strzałem w długi róg bramki pokonuje Sikorę.
18' (0:2) - Drugi mierzony strzał Matuszaka z dystansu, piłka odbija się od słupka i wpada do sieci!
22' Pasibus może strzelić gola kontaktowego, ale uderzenie Zawadzkiego z pola karnego, przelatuje tuż nad poprzeczką.
23' Uderzenie Matuszaka z woleja i z trudem po nim interweniuje Sikora, zbijając piłkę poza światło bramki.
24' (0:3) - Po dwóch golach Matuszaka, w końcu na listę strzelców wpisuje się ktoś inny. Jest to równie aktywny Mosur, który pakuje piłkę do bramki idealnie przy słupku!
25' (0:4) - Rozmontowana defensywa Pasibusa. Dźbik zagrywa do Ferrosa, który strzałem z najbliższej odległości nie daje żadnych szans Sikorze!
28' Ferrosa uderzenie z powietrza bramkarza zbija poza do boku!
30' (0:5) - Druga asysta Dźbika, a jego podanie na piątą bramkę zamienia Rutkowski!
32' (0:6) - "Włoskie Pastuchy" nie mają już zbyt wiele sił i przyjmują kolejny cios. Zadaje go Mosur, który w zamieszaniu pod bramką, mocnym strzałem pod poprzeczkę nie daje najmniejszych szans Sikorze!
37' (0:7) - Rutkowski będąc przed polem karnym oddaje mocny strzał, po którym futbolówka ląduje w sieci, tuż pod poprzeczką, obok starającego się interweniować Sikory.
40' Chomika strzał z lewej strony pola karnego przelatuje obok dalszego słupka bramki przeciwników.

Niestety już przed pierwszym gwizdkiem sędziego było wiadomo, że szykuje nam się dosyć jednostronne starcie. Pasibus zjawił się na spotkaniu w pięciu, a w takich sytuacjach nie z reguły nie można liczyć na korzystny wynik. "Włoskie Pastuchy" mimo ogromnych braków kadrowych łatwo się nie poddały i przez pierwszych 16 minut radziły sobie naprawdę bardzo dobrze. Później we znaki dało się zmęczenie i Unit4 doszczętnie to wykorzystał. W efekcie ekipa Dario Ferrosa wygrała pierwszy mecz tej wiosny i wydostał się ze strefy spadkowej. Łukasz Chomik i jego koledzy nadal w tym sezonie nie zapunktowali i z zerem na koncie zajmują ostatnie miejsce w stawce. Następnym razem Pasibus podejmie Żar Tropików, zaś Unit4 "stanie w szranki" z Zielonymi Aniołami.