20.04 godz. 19:00, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Osowski, Uchański, Barski, Wardęga, Wardęga, Tymczak, Fortuna, Misiewicz, Verbilo
Skład: Biel, Gudra, Kowalczyk, Karczewski, Bocian, Kowalczyk, Materniak, Chabier, Wróbel
3' Paweł Misiewicz
4' Arkadiusz Barski
17' Arkadiusz Barski
32' Marcin Uchański
40' Łukasz Wardęga
18' Damian Karczewski
20' Damian Karczewski
24' Artur Kowalczyk
38' Miłosz Materniak
Zawodnik meczu: Damian Karczewski (Damian, gdy Bratu Albertowi nie szło, sam wziął grę w swoje ręce. Dwie jego indywidualne akcje przyniosły dwa gole, a także asystował przy trafieniu na 4:3. Wyróżnić trzeba Łukasza Wardęgę. )

Obie te drużyny bardzo wiele łączy i dosyć często wymieniają się zawodnikami. W "Green Angels" grali m.in Rafał Biel i Damian Karczewski, a w BA - Patryk Rozwadowski i Olaf Mikołajek. Podsumowując - jedni i drudzy znają się jak te przysłowiowe "łyse konie" i będzie trudno o jakikolwiek element zaskoczenia. Patrząc na tabelę to bezsprzecznym faworytem wydaje się ekipa Macieja Gudry, która może pochwalić się kompletem zwycięstw. Nie może ona jednak zlekceważyć swojego przeciwnika, bowiem ten grając z "nożem na gardle" zrobi wszystko, aby w końcu się przełamać. Na dodatek jest to stracie derbowe, a jeżeli derby to i motywacja jest inna i szanse się w jakimś stopniu wyrównują. Jak zatem zakończy się to fascynująco zapowiadające się spotkanie? Kto po końcowym gwizdku sędziego będzie skakał z radości, a kto będzie miał główy spuszczone ku dołowi? A może niezadowolonych będzie dwóch i skończy się na podziale punktów? Przekonamy się!

3' (0:1) - Kapitalny początek spotkania w wykonaniu Zielonych Aniołów. Jakub Tymczak centruje piłkę w pole karne. Tam obrońcom Brata Alberta urywa się Paweł Misiewicz i strzałem z pierwszej piłki pokonuje Annę Bocian, ktora w tej sytuacji nawet nie drgnęła!
4' (0:2) - Łukasz Wardęga zagrywa prostopadle do Arkadiusza Barskiego. Ten staje oko w oko z bramkarką BA i płaskim strzałem ją pokonuje.
5' Fałszem w pole karne w kierunku Damiana Karczewskiego futbolówkę zagrywa Piotr Kowalczyk. Gracz z numerem "6" na plecach musnął "balon", ale nie zaskoczył tym zagraniem czujnego między słupkami - Bohdana Fortuny.
11' Po kąśliwej wrzutce Tymczaka z lewej strony i piłkę z trudem, ale skutecznie wyłapuje Bocian.
15' P.Kowalczyka w ostatniej chwili, przy linii końcowej, dobrym wyjściem z bramki zatrzymuje Fortuna.
16' Rafał Biel znajduje sobie miejsce przed polem karnym i strzela, ale zbyt lekko, żeby zaskoczyć dobrze ustawionego bramkarza przeciwników.
17' (0:3) - To jest coś niesamowitego! Składna akcja "Green Angels". Michał Wardęga zagrywa w pole karne do Arka Barskiego, a ten jak na dobrej klasy napastnika przystało, płaskim strzałem przy krótszym słupku podwyższa prowadzenie swojej drużyny, a sam może cieszyć się z ustrzelenia dubletu!
18' Akcja Kowalczyków. Piotrek odnajduje podaniem w polu karnym Artura, którego strzał z główki ląduje wprost w rękach Fortuny.
18' (1:3) - Indywidualna akcja Karczewskiego, który przedziera się środkiem boiska i będąc przed polem karnym oddaje uderzenie, które po interwencji bramkarza wpada do siatki tuż przy słupku!
20' (2:3) - Jak trwoga to do...Karczewskiego! Kolejna solowa akcja Damiana, który przebiegł niemalże połowę boiska, wpadł z futbolówką w pole karne i strzałem przy krótszym słupku zaskakuje Fortunę po raz drugi. Zielone Anioły prowadzą już tylko jedną bramką!
21' Miłosz Masterniak kończy dobrą akcję swojej drużyny strzałem z woleja - wysoko nad poprzeczką!
23' Barski może strzelić hattricka, ale przegrywa pojedynek jeden na jeden z Bocian!
24' (3:3) - Rozmontowana defensywa ZA. Maciej Gudra zagrywa pod bramkę do Artura Kowalczyka, a ten precyzyjnym strzałem przy słupku pokonuje golkipera rywali i tym samym doprowadza do wyrównania! Cóż za come back Brata Alberta i roztrwoniona przewaga ich przeciwników.
24' Strzał Adama Wróbla z pola karnego zostaje pewnie wyłapany przez Bohdana Fortuny!
28' Bocian interweniuje na raty po kąśliwym strzale Wardęgi.
29' Dwie świetne interwencje Fortuny, który najpierw w sytuacji sam na sam zatrzymuje Masterniaka, a po chwili broni dobitkę P.Kowalczyka!
32' Uchański fauluje Karczewskiego i otrzymuje żółty kartonik.
36' Świetny strzał Osowskiego z powietrza instynktownie broni Bocian!
38' (4:3) - Coś niesamowitego! Brat Albert na 120 sekund przed końcem spotkania wychodzi na prowadzenie! Kolejny raz w roli głównej występuje Karczewski, który zagrywa wzdłuż bramki do lepiej ustawionego Masterniaka, który mocnym strzałem pod poprzeczkę nie daje żadnych szans Fortunie!
40' (4:4) - Zielone Anioły nie dają za wygraną i tuż przed gwizdkiem kończącym to spotkanie ratują jeden punkt, ale za to w jakim stylu. Wielopodaniowa akcja "zielonych". W której udział biorą Ł.Wardęga, Tymczak i Osowski i rozklepują defensywę przeciwników. Podanie "Osy" na gola zamienia Wardęga, który strzałem po ziemi, przy dalszym słupku zaskakuje Bocian!

Prawdziwy rollercoaster w ostatnim starciu 4 tygodnia w lidze przy Skwierzyńskiej. W spotkaniu "derbowym" fakt faktem, ostrej gry nie było, a obie drużyny na wzajem się szanowały, ale obie również do końca walczyły o cenne punkty. Zielone Anioły prowadziły już 3:0, ale ostatecznie dały się dogonić i w 40 minucie przegrywały już 3:4. Nie zamierzały się jednak poddawać i w ostatniej akcji meczu, po świetnej kombinacji doprowadziły do wyrównania i tym samym zgarnęły drugi punkt w sezonie. Gracze Macieja Gudry choć są niepokonani, to była to ich premierowa strata punktów tej wiosny. Następnym razem "Green Angels" zmierzy się z Piorunem Zaodrze, zaś Brat Albert "skrzyżuje rękawice" z Aferą Neonową.