16.04 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Kądziołka, Kuziomko, Sikora, Zawadzki, Ogonowski, Chomik, Kubiak, Wiśniewski, Bajurny, Mazurkiewicz, Kubiak
Skład: Stachowicz, Kąciak, Spadło, Fąfrowicz, Kopociński, Kąciak, Fąfrowicz, Koziarz, Wojtczak
29' Jakub Ogonowski
31' Łukasz Chomik
33' Jakub Ogonowski
34' Jakub Ogonowski
38' Marcin Wiśniewski
40' Marcin Sikora
18' Bartosz Fąfrowicz
25' Michał Kąciak
31' Bartosz Fąfrowicz
Zawodnik meczu: Bartosz Fąfrowicz (Barek wraz z Michałem Kąciakiem byli zmorą dla defensywy Pasibusa. Fąfrowicz strzelił gola i zanotował asystę. Wyróżnienie należy się wcześniej wspomnianemu Kąciakowi. )

Ostatnią odsłoną poniedziałkowego matchday'u będzie pojedynek pomiędzy drużynami przeciwległych części tabeli 1 ligi. Walczący o awans, mający komplet punktów, Piorun Zaodrze podejmować będzie bijący się o utrzymanie FC Pasibus, który tej wiosny nie ugrał jeszcze ani jednego punktu. Mecz zapowiada się na wskroś jednostronnie, my jednak liczymy na sporą dawkę piłkarskich emocji. Co do kadr meczowych to u debiutanta zabraknie m.in Michała Jasioka, a we "Włoskich Pastuchach" nie zobaczymy Macieja Kuziomko.

5' Strzał Roberta Fąfrowicza przelatuje obok dalszego słupka bramki Pasibusa.
10' Mocne uderzenie Łukasza Chomika z lewej strony i z trudem, ale skutecznie Przemysław Spadło przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
14' Radosław Kopociński zagrywa w pole karne do niepilnowanego Roberta Fąfrowicza, którego strzał z najbliższej odległości ofiarnie broni Bogusław Zawadzki, zatrzymując piłkę tuż przed linią bramkową!
16' Marcina Wiśniewskiego strzał z dystansu, po ziemi, mija bramkę przeciwników.
18' (1:0) - Michał Kąciak w pole karne zagrywa do Bartosza Fąfrowicza, a ten na wślizgu zamyka akcję i tym samym daje prowadzenie Piorunowi Zaodrze!
20' Kąśliwe uderzenie Macieja Kąciaka z rzutu wolnego, przed siebie odbija golkiper "zielonych".
24' Udane piąstkowanie Zawadzkiego po centrze Marcina Stachowicza!
25' (2:0) - Błąd defensywny Pasibusa zostaje bezlitośnie wykorzystany. B.Fąfrowicz wystawia piłkę jak na tacy Michałowi Kąciakowi, a ten umieszcza ją w pustej bramce!
29' Ostry faul Jakuba Ogonowskiego na Michale Kąciaku i sędzia jest zmuszony pokazać graczowi "Włoskich Pastuchów" żółtą kartkę.
31' B.Fąfrowicz fauluje Chomika i zostaje ukarany żółtą kartką. Chomik sam chce wymierzyć sprawiedliwość i za odepchnięcie rywala i także otrzymuje żółty kartonik.
32' Michał Kąciak wrzuca piłkę z prawej strony w pole karne i przed siebie odbija ją Zawadzki.
33' Zagotował się Ogonowski i wyciął równo z trawą Michała Kąciaka. Po chwili gracz Pasibusa zachowuje się niesportowo i rzuca piłką swojego przeciwnika. Efekt - najpierw żółta, a po chwili bezpośrednia czerwona kartka dla gracza z numerem "22".
35' Techniczny strzał Michała Koziarza przelatuje obok bramki Pasibusa.
36' Michał Kąciak z dystansu i na słupek piłkę zbija Zawadzki.
38' (2:1) - Z piłką mija się Spadło i jego ogromny błąd zostaje wykorzystany przez Wiśniewskiego, który strzela gola kontaktowego. Asystę przy tym trafieniu notuje Chomik.
39' Kubiak z prawej strony strzela i Spadło bez ryzyka zbija piłkę na rzut rożny.
40' Ostra centra Michała Kuziomko w pole karne, ale tam najwyżej wyskakuje Spadło i dobrym piąstkowaniem oddala zagrożenie!
40' Kontra Pioruna zainicjowana przez Kopocińskiego zostaje przerwana faulem przez Marcina Sikorę, który również otrzymuje kartkę koloru żółtego!

Piorun Zaodrze notuje kolejną wygraną po przeprowadzce z ligi na Kuźnikach i pewnym krokiem zmierza ku Ekstraklasie. Ich rywal - FC Pasibus postawił im trudne warunki. Chociaż Przemysław Spadło nie miał tyle pracy co Bogusław Zawadzki to jednak "zieloni", podobnie z resztą jak "pomarańczowi", nogi nie odstawiali i mecz mógł się podobać, nie licząc oczwywiście tych niepotrzebnych kartek w końcówce meczu. Dzięki wygranej "Pioruny" przynajmniej na kilkadziesiąt godzin wskoczyły na pozycję wicelidera, czekając na to co zrobią T.B Team, BNY Mellon i Brat Albert. "Włoskie Pastuchy" natomiast nadal czekają na premierowy triumf w bieżącej edycji i postara się o takowy z Unit4. Graczy Marcina Stachowicza czeka z kolei mecz z Zielonymi Aniołami.