05.04 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
3 : 3
( 2 : 1 )
Skład: Ciepliński, Grzech, Łapeta, Zieliński, Boroński, Śmiałkowski, Malec, Deńko, Mikusz, Ziemba, Dąbrowiak, Sauter
Skład: Stawarz, Mosiołek, Radziewicz, Radziewicz, Śliz, Sujka, Kasprzak, Frączek, Szczygieł, Burzmiński, Maziarz
18' Krzysztof Zieliński
31' Konrad Mikusz
37' Tomasz Ziemba
39' Paweł Ciepliński
3' Marcin Burzmiński
14' Marcin Burzmiński
40' Paweł Maziarz
40' Wojciech Stawarz
Zawodnik meczu: Marcin Burzmiński (Autor dwóch trafień dzięki którym jego drużynie udało się zdobyć punkt.Starał się brać udział w prawie każdej ofensywnej akcji.)

Visionica przez ostatnie miesiące mocno się zmieniła! To na skutek słabego sezonu pod balonem Olimpijskim, w którym nie udało im się zdobyć ani jednego punktu w 1 lidze. Wiosnę gracze Krzyśka Pełki rozpoczęli zdecydowanie inaczej, bo od razu od wygranej. Fakt faktem "niebiescy" mocno męczyli się z Aferą Neonową, ale ostatecznie zgarnęli komplet oczek, zwyciężając - 5:4. Teraz o punkty również nie będzie łątwo, bowiem na drodze Visionicy staje inny zespół dość przebudowany, czyli InsERT Team. "Programiści" w zasadzie po rocznej przerwie wrócili do grania i w starciu z Piorunem Zaodrze pokazali, że w piłkę grać potrafią. Nie pozwoliło im to jednak zgarnąć choćby jednego oczka, ale włodarze tej drużyny są dobrej myśli i zamierzają na koniec sezonu zająć miejsce w górnej połowie tabeli. Do tego są potrzebne zwycięstwa, a to oznacza, że grając przeciwko Adamowi Łapecie i jego kolegom trzeba postarać się zapunktować. Czy ta sztuka się teamowi Grzegorza Mosiołka powiedzie? Czy raczej po końcowym gwizdku sędziego więcej powodów do radości będą mieli zawodnicy czwartej siły poprzedniego sezonu?

3' (1-0) Stawarz dośrodkowuje z autu, piłka spada pod nogi Burzmińskiego który pewnym uderzeniem w lewy dolny róg bramki wyprowadza swoją drużynę na prowadznie.
5' Kontratak Visionicy, doskonałe zagranie wyprowadzające sam na sam z bramkarzem Dąbrowiaka który ostatecznie przegrywa pojedynek z Radzewiczem.
8' Na strzał za pola karnego decyduje się Burzmiński,uderzenie mocne lecz bez problemów interweniuje golkiper rywali.
11' Tym razem piłkę pod nogą ma Ziemba,będąc w polu karnym posyła piłkę w stronę bramki,strzał niecelny dalej na prowadzeniu zawodnicy Grzegorza Mosiołka.
14' (2-0) Autorem prostopadłego podania Śliz,oko w oko z bramkarzem staje Burzmiński i pewnym strzałem przy słupku zdobywa dublet w tym spotkaniu.
17' Łapeta będąc w polu karnym uderze piłkę piętą,ta odbija się od słupka i zostaje zatrzymana na lini bramkowej.Zawodnicy Visionicy na pewno zastanawiają się jak ta piłka nie wpadła do bramki.
18' (2-1) Gol kontaktowy dla drużyny prowadzonej przez Pawła Pełkę.Zieliński oddaje mocny strzał w środek bramki,ale golkiper rywali był zasłonięty przez obrońców i nie zauważył nadchodzącego uderzenia.
20' Gol dla Visionicy nie może być tym razem uznany,piłkę z autu bez żadnego wcześniejszego kontatku wrzuca Łapeta,grę wznowimy rzutem od bramki.
21' Łapeta przyjmuję piłkę w polu karnym,oddaje strzał będąc odchylonym czego efektem jest to że piłka ląduję wysoko ponad bramką.
24' Co za podanie,Ciepliński przegrywa pojedynek sam na sam z dobrze grającym na przed polu bramkarzem rywali.
27' Dobrze zapowiadającą się kontrę Insertu wślizgiem przerywa Grzech.
31' (2-2) Remis w tym spotkaniu,Sauter płaskim dośrodkowaniem z bocznej strefy wykłada piłkę do Mikusza który uderza obok interweniującego Radzewicza.
34' Rajd po prawym skrzydle w wykonaniu Dąbrowiaka,wrzuca piłkę do niepilnowanego Łapety a ten uderza tylko w boczną siatkę.
37' (2-3) Visionica pierwszy raz w tym meczu wychodzi na prowadzenie.Przytomnie w polu karnym rywali zachowuję się Ziemba który odbiera piłkę jednemu z obrońców i mijając bramkarza wbija futbolówkę do pustej bramki.
39' Drużyna nazywana ,,Wróżką Zębuszką'' nie przebierając w środkach próbuję utrzymać korzystny wynik.Za przerwanie korzystnej akcji żółtą kartką ukarany Ciepliński.Końcówkę zagrają w osłabieniu.
40' (3-3) Rzut wolny z połowy boiska, do piłki podchodzi Stawarz którym dobrym dośrodkowaniem pokonuję bramkarza rywali.Zasłonięty przez kolegów Radzewicz nie zdołał interweniować.
40' Za niesportowe zachowanie jakim jest odkopnięcie piłki ukarany żółtą kartką Maziarz.

Bardzo wyrównane spotkanie pomiędzy Viosionicą a InsERTem.Końcowy rezultat nie rozstzrygnięty.Jedna jak i druga drużyna próbowała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, gdy na trzy minuty przed końcem drużyna prowadzona przez Pełkę wyszła na prowadzenie to i tak Insert zdołał jeszcze wyrównać.Podział punktów nie zadowala żadnej z drużyn,możliwość zgarnięcia kompletu punktów już za tydzień.Visionica zagra BNY Mellon,a InsERT podejmie Unit4 Fc.

autor: Maciej Siwek