05.04 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
7 : 0
( 2 : 0 )
Skład: Markiel, Niemczyk, Bednarski, Grycaj, Szyszka, Szymonowicz, Mazurek, Szymonowicz, Szyszka, Kotowicz
Skład: Pudlis, Fleming, Kalemba, Dranka, Matlak, Sokół, Kruszelnicki, Węgrzyn, Zachura, Głuszczak
28' Tomasz Bednarski
6' Piotr Kalemba
16' Piotr Matlak
20' Piotr Kalemba
24' Richard Fleming
30' Grzegorz Zachura
31' Piotr Kalemba
33' Michał Dranka
40' Dawid Pudlis
Zawodnik meczu: Piotr Kalemba (Zdobywca trzech bramek i jednej asysty.To dzięki jego grze drużynie udało się odnieść okazałe zwycięstwo.)

Po spadku z Ekstraklasy BNY Mellon zamierza jak najszybciej się pozbierać i po kilkumiesięcznej przygodzie w pierwszej lidze, ostatecznie wrócić do elity. Pierwszy krok w kierunku wywalczenia sobie promocji, gracze Michała Dranki wykonali, pokonując bez większych problemów - Zielone Anioły - 5:0. Teraz "BoNeY" będzie chciało powiększyć swój dorobek, a na ich drodze stanie beniaminek - Afera Neonowa. "Neonowcy" w swoim pierwszym spotkaniu z Visionicą, mogli zanotować wygraną, ale w końcówce stracili dwa gole i ostatecznie musieli uznać wyższość ekipy Krzysztofa Pełki, która wygrała 5:4. A przecież Visionica jest jednym z głównych kandydatów do awansu i to pokazuje tylko, że w zespole Remigiusza Markiela drzemie spory potencjał. Kolejnym ciężkim sprawdzianem dla niego będzie starcie z Mellonem. Czy również w nim Afera pokaże się z dobrej strony i przy odrobinie szczęścia uda się zgarnąć premierowe punkty w 1 lidze? Czy jednak to spadkowicz pokaże klasę i miejsce w szeregu dla beniaminka?

3' Rzut wolny podyktowany za faul przed polem karnym,do piłki podchodzi Markiel ale jego strzał pewnie na aut paruje Głuszczak.
6' (1-0) Obrona przy tej akcji całkowicie zaspała,Węgrzyn centruje z autu wprost na głowę zamykającego Kalemby który nie ma problemu z umieszczeniem piłki w bramce.
8' Futbolówkę pod swoją nogą ma znajdujący się na krańcu pola karnego Matlak, oddaje uderzenie które obija tylko boczną siatkę.
9' Na strzał za pola karnego decyduje się Węgrzyn, bramkarz z problemami ale wybija piłkę przed siebie.
11' Niemczyk wykonuje fantastyczne podanie za głowę ostatniego z obrońców który źle obliczł tor lotu piłki,przyjmuję Szymonowicz i uderza będąc sam na sam w golkipera BNY.
13' Kolejna świetna akcja drużny prowadzonej przez Piotra Matlaka, Dranka uderza z woleja i piłka po interwencji bramkarza wychodzi poza boisko.Rzut rożny i znowu piłka o mały włos wpada do bramki.
16' Matlak ukarany żółtą kartką za nierozważny atak na nogi przeciwnika w środkowej strefie boiska,drużyna będzie musiała przez 2 minuty grać w osłabieniu.
20' (2-0) Gol dla ,,BoNeYa'', po pięknej akcji Fleming wykłada piłkę do pustej bramki Kalembie który nie ma problemu z wykończeniem sytuacji.
23' Markiel posyła ciętą piłkę do Szymonowicza którego jednak ubiega bramkarz rywali.Dobra sytuacja na złapanie kontatku.
25' (3-0) Co za uderzenie Fleminga po podaniu Kalemby, piłka odbija się od poprzeczki i spada za linie bramkową.
28' Bednarski przerywa wślizgiem korzystną akcje rywali za co ogląda żółty kartonik,Afera Neonowa przez 2 minuty będzie grać w osłabieniu.
30' (4-0) Uderzenie jednego z zawodników BNY rykoszetem spada pod nogi niepilonowanego w polu karnym Zachury który pewnie podwyższa wynik spotkania.
31' (5-0) Fatalne zagranie jednego z defensorów Afery,piłkę zagraną wzdłuż boiska przejmuję Kalemba i płaskim strzałem w prawy róg zdobywa swoją trzecią bramkę.
33' (6-0) Prostopadłe podanie wykonuje Węgrzyn, piłkę przyjmuje Dranka i będąc sam na sam z bramkarzem wygrywa ten pojedynek.
36' Rzut rożny wykonują ,,Neonowcy'', wrzucona piłka przechodzi przez całe pole karne nie dotykając żadnego z zawodników i wychodzi poza pole gry.
40' (7-0) Obrona Afery już odpuściła,na przeciw bramkarzowi stają Matlak i Pudlis.Pierwszy dogrywa,drugi zaś strzela do pustej bramki i ustala wynik tego spotkania.

Podsumowanie meczu
Spotkanie pomiędzy BNY Mellon a Aferą Neonową było bardzo jednostronne.Zawodnicy Piotra Matlaka od początku spotaknia narzucili własne warunki które przerosły ,,Neonowców''.Bardzo dobra skuteczność Kalemby i partnerów pozwoliła na okazałe zwycięstwo aż siedmioma bramkami.Gorycz porażki u zawodników prowadzonych przez Mateusza Grycaja duża,ale możliwość do rewanżu już za tydzień.Afera Neonowa zagra z Wolves,BNY Mellon podejmie Visionicę.

autor: Maciej Siwek